EFL-ATH με Athens Airways

SX-Petros

Economy-Class-Member
Εγγραφή
08/02/2009
Μηνύματα
241
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
ΑΖΑ
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Υστερα απο μερικα τοπικς που διαβασα σχετικα με αυτην την εταιρια ειχε ερθει η ωρα να πεταξω και εγω με το τζετ της ανωθεν εταιριας.

Εντυπωσεις δεν μπορω να πω οτι ειχα καλες αν σας πω οτι το πληρωμα ηταν κριο με ενα ψευτικο χαμογελο κατα την διαρκεια του ταξιδιου.
Το αεροπλανο αν και εχω ξαναπεταξει με ΕRJ145απο Αθηνα για Μπεργκαμο με την LUXAIR θα ελεγα οτι ηταν μετριο προσ καλο αν δεν βαλουμε υποψιν τα σχισμενα καθισματα και θηκες.
Το ον ταιμ ισχυει και τους δινω ενα 10αρακι μιας που φευγει σε μια καλη ωρα απο το νησι του καπιτανο κορελι
Η εξυπηρετηση στο αερδρομιο τησ Κεφαλλονιας τελεια απο μια πολυ ευγενικη υπαλληλο
Αν μου κανατε την ερωτηση αν θα ξαναπεταγα με την εταιρια θα σας ελεγα ναι για το φτηνο και μονο ναυλο που εχει σε συγκριση με την Α3 που ειναι ακριβη
 
Ποια θέση στο συγκεκριμένο αεροπλάνο της Athens είναι η καλύτερη; (για καλύτερη θέα;)
 
Γενικά προτείνεται η 12Α , που είναι πάνω στο φτερό και στην έξοδο κινδύνου , μιας και δίνει περισσότερο seatpitch (στραυροπόδι με Johny Walker black στο αεροπλάνο δεν είναι και άσχημα ;) )

Προσωπικά πάντα μου άρεσε να χαζεύω τη κίνηση των flaps , οπότε αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο πήγαινε προς 14+.

Y.Γ Ρίξε και μια ματιά εδώ για μια ακόμα γνώμη μιας και έχει την ίδια διαρύθμιση με το Embaer της Athens(η θέση 1Α δεν υφίσταται)
 
Ευχαριστώ για την πληροφορία

Τελικά πήρα την 15Α (Πάνω από το φτερό και αυτό δεν το πολυήθελα, αλλά καλά ήταν)

+++Ταξιδέψαμε χωρίς καθυστερηση
++Μία χαρά το πλήρωμα (Η μία αεροσυνοδός είναι κατάλληλη να περιγράφει και ποδοσφαιρικούς αγώνες τόσο γρήγορα που μιλάει...)
++Η πολιτική της εταιρίας να εχει ένα μπουκαλάκι εμφιαλωμένο νερο σε κάθε καθισμα

-Λίγο κλειστοφοβικό το αεροπλάνο
-Το μπουκαλάκι με το νερό υπήρχε σε μερικα μόνο καθίσματα
 
ckabi":15zjxpr7 said:
-Το μπουκαλάκι με το νερό υπήρχε σε μερικα μόνο καθίσματα
μήπως υπήρχε σε αυτά που υπήρχαν επιβάτες; Γιατί κι εγώ έχω τύχει σε μια από τις πρώτες πτήσεις της Athens και υπήρχαν άτομα που παίρνανε στη τσάντα τους από 2-3 νερά των διπλανών (άδειων) θέσεων. :with:
 
Top