Track aircraft on google earth

johnyk

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
22/04/2005
Μηνύματα
96
Likes
0
Καλα...δεν ξέρω ποσοι γνωρίζουν γι'αύτό το site

http://www.openatc.com

Κανει tracking των α/φ σε Ευρώπη και εμφανίζει τα δεδομένα στο Google earth...φοβερό!!

(Βέβαια δεν έχω εξακριβώσει αν πρόκεται για real flights ή για FS (vatsim,ivao)....γιατι και εγώ το έμαθα από κ.Μπουλιότη από την Λίστα του GreekFS yahoogroup......αλλά μάλλον είναι real)
 
johnyk":1uijnqb2 said:
(Βέβαια δεν έχω εξακριβώσει αν πρόκεται για real flights ή για FS (vatsim,ivao)....γιατι και εγώ το έμαθα από κ.Μπουλιότη από την Λίστα του GreekFS yahoogroup......αλλά μάλλον είναι real)

Δεν είναι FS είναι real flights με πέντε λεπτά καθυστέρηση .
 
ΤζωνυΚ, μας εκανες ζημια μεγαλη βραδυατικα

Βασιλη, συνδεσε το ρανταρ σου ΤΩΡΑ ;)
 
ΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ !! ΕΙΝΑΙ..... Αλλα το κακό είναι ότι δεν δείχνει δεδομένα για κεντρική ευρώπη και ελλάδα.....(Mr.Saridakis :D :D Initiate data transfer....Please....)
 
Αυτη τη στιγμη μου δειχνει 2 Alitalia μαι μια SunExpress γυρω απ την περιοχη της Καβαλας. Λετε να το εβαλε μπρος ο Βασιλης τοσο γρηγορα???
 
Ίσως :D :D δες και την OAL266 που έρχεται από Λονδίνο (ειναι κεντρική ευρώπη τώρα λίγο μετα το Λουξεμβούργο)....

Τις βλέπω και εγω τις πτήσεις στην Καβάλα....αναμένω να δώ το πρώι που θα έχουμε κίνηση (αν είναι ανοιχτό το Radar :D ) τι γίνεται ακριβώς....

Εχει πολύ πλάκα πρίν που κοιτούσα στο Λονδίνο που βλέπεις όλο το approach...φοβερό!
 
seven4seven":3dny3q3h said:
Αυτη τη στιγμη μου δειχνει 2 Alitalia μαι μια SunExpress γυρω απ την περιοχη της Καβαλας. Λετε να το εβαλε μπρος ο Βασιλης τοσο γρηγορα???

Τις είδα και εγώ πριν. Τώρα ακολουθώ την ΟΑ266 στο FL330... :rolleyes:
 
Έτοιμο είναι δεν έχει φυσικά τέτοια ώρα αρκετή κίνηση. Καλό είναι!!! :D :D :D
 
Ωχχ... με βλέπω να καίγομαι.. τι ήθελες και το είπες?!? Πολύ καλό αρκεί να κάνουν αρκετοί share τα δεδομένα του radar τους..
 
Μεχρι ξημερώματα Κυριακής θα το εχω συνδεμενο..
Για όσους δεν ξέρουν με το κλικ πάνω στο στίγμα βγάζει Hex ID που είναι 6ψηφιο το περνάτε στην παρακάτω σελίδα στο Mode S Code και βλέπετε νηολόγιο τύπο αεροσκάφους ... ;)

http://www.gatwickaviationsociety.org.u ... lookup.asp
 
Top