Aegean Cabin Crew

Η συγκεκριμένη αγγελία απευθύνεται σε άτομα που έχουν προυπηρεσία ως αεροσυνοδοί.
 
Σχετικά με τις νέες προκηρύξεις για Αθήνα και Ηράκλειο γνωρίζετε αν έχουν ξεκινήσει οι συνεντεύξεις και πότε θα κλείσουν οι δηλώσεις?
 
Καλημέρα σας,

Έστειλα το βιογραφικό μου για πρώτη φορά στην AEGEAN και περιμένω να με ειδοποιήσουν για συνέντευξη.
Πείτε μου σας παρακαλώ:
1. με τι κριτήρια επιλέγουν τις κοπέλες (απαιτείται μέσον);
2. πόσο χρόνο από την υποβολή του βιογραφικού και της αίτησης ενημερώνουν για συνέντευξη;
3. τι ζητάνε στις συνεντεύξεις;
4. σε ποια γλώσσα γίνονται οι συνεντεύξεις;
5. πως θα μάθουν ότι πέτυχαν και συνεχίζουν;

Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη!!!

Ευχαριστώ πολύ
 
Διάβασε το παρόν θέμα και θα πάρεις τις απαντήσεις σου.
 
Deizy - Maria":1u2wu7v7 said:
Καλημέρα σας,

Έστειλα το βιογραφικό μου για πρώτη φορά στην AEGEAN και περιμένω να με ειδοποιήσουν για συνέντευξη.
Πείτε μου σας παρακαλώ:
1. με τι κριτήρια επιλέγουν τις κοπέλες (απαιτείται μέσον);
2. πόσο χρόνο από την υποβολή του βιογραφικού και της αίτησης ενημερώνουν για συνέντευξη;
3. τι ζητάνε στις συνεντεύξεις;
4. σε ποια γλώσσα γίνονται οι συνεντεύξεις;
5. πως θα μάθουν ότι πέτυχαν και συνεχίζουν;

Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη!!!

Ευχαριστώ πολύ





Ότι να ναι...
 
Σχετικά με την αίτηση και αποστολή του βιογραφικού από την πλατφόρμα, την φωτογραφία την θέλουν με ξεχωριστή επισύναψη ή μαζί με το βιογραφικό?
 
Είχα στείλει πριν δεκα μερες βιογραφικο για Αθηνα και Ηρακλειο, με ενημερωσαν για συνεντευξη στο Ηρακλειο Τριτη και Τεταρτη στο αεροδρομιο. Καλη επιτυχια! Για Αθηνα ομως ξερει καποιος τι γινεται;
 
Έγραψα και σε άλλο ανάλογο thread για να πω ότι η ΒΑ δέχεται αιτήσεις για τον Mixed Fleet. Ήθελα να κάνω μια παρατήρηση. Έστειλα το CV μου στην Α3 για ιπτάμενη, και έστειλα το ίδιο CV στην ΒΑ. Η Α3 δεν μου έστειλε ούτε καν μια "αυτοματοποιημένη" απόρριψη, η ΒΑ με κάλεσε σε assessment day. Πληροφοριακά, η αίτηση της ΒΑ δεν ζητάει φωτογραφία, όπως δεν ζητάει και της Easy, και το dressing code για την ημέρα είναι smart, business attire χωρίς πολλές άλλες οδηγίες που διάβασα εδώ για την Α3. Πραγματικά μου έκανε εντύπωση αυτή η διαφορά κριτηρίων. Ένα βιογραφικό πήραν και οι δυο, για τον Βρετανικό κολοσσό είμαι κατάλληλη, αν και αμφιβάλλω αν θα περάσω το assessment day, και για την Aegean είμαι ακατάλληλη. Το να με έκοβαν στο interview θα το καταλάβαινα, αυτό δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά, ακόμα και αν απορριφθώ από την ΒΑ και μόνο το γεγονός ότι σε όλο αυτόν τον ανταγωνισμό, και ανάμεσα σε όλους τους Βρετανούς που έκαναν αίτηση, με κάλεσε μου αρκεί.
 
Καλησπέρα, εγω παντως είχα στειλει βιογραφικό για τη θέση της Αθήνας και με πήραν σημερα το μεσημέρι 3 τηλέφωνα και επειδη δεν ημουν διαθέσιμη μου έστειλαν email για να με ρωτήσουν καποια επιπλέον πραγματα για το βιογραφικό μου και αυριο το πρωι περιμενω τηλεφώνημα τους.!λογικα απο την άλλη εβδομαδα θα ξεκινήσουν και τις συνεντεύξεις για Αθήνα
 
Σου ειπαν να πας τη Μεγαλη Δευτερα για συνεντευξη; Ειδοποιηθηκα εχθες. Για Αθηνα.
 
Top