Aegean Cabin Crew

Έψαξα πάρα πολύ και ψάχνω χρόνια πληροφορίες για αυτό το επάγγελμα και για πολλές διαφορετικές εταιρείες αλλά πουθενά δεν βρήκα πληροφορίες για τις παραπάνω ερωτήσεις..:confused:
 
Last edited by a moderator:
Καλησπέρα @br8future
Μπορώ να σου δώσω ορισμένες πληροφορίες που αφορούν στη διαδικασία της συνέντευξης, καθώς έλαβα μέρος πριν από 1 μήνα περίπου!
Αφού στείλεις το βιογραφικό σου και αυτό συμβαδίζει με τις απαιτήσεις της θέσης εργασίας, θα λάβεις ένα mail ή τηλεφώνημα. Θα σε καλέσουν για συνέντευξη και θα σου δώσουν τις απαραίτητες οδηγίες και όσα πρέπει να έχεις μαζί σου!
Η διαδικασία φαίνεται απλή αλλά απαιτεί σοβαρότητα, ωριμότητα και προσοχή!
Στο πρώτο στάδιο της συνέντευξης καλείσαι να συμπληρώσεις ένα ψυχομετρικό τεστ καθώς και να μεταφράσεις μια παράγραφο. Μετά από αυτό, ακολουθεί η προσωπική συνέντευξη σε groups, κατά την οποία θα πρέπει να παρουσιάσεις τον εαυτό σου και να απαντήσεις σε όσα ερωτηθείς σχετικά με το βιογραφικό σου. Η συνέντευξη γίνεται κατά το ήμισυ στην ελληνική γλώσσα και από ένα σημείο κι επειτα απαντάς στα αγγλικά! Μετά από αυτό, περιμένεις την απάντηση της εταιρίας!
 
Last edited by a moderator:
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Σου εύχομαι καλή τύχη! Μία ερώτηση έχω μόνο. Πώς διεξάγεται πλέον η διαδικασία της συνέντευξης; Μέσω βιντεοκλήσης ή πρέπει να πάω μέχρι την Αθήνα και να γίνει από κοντά; Μένω Κέρκυρα γι' αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Last edited by a moderator:
Η συνέντευξη γίνεται δια ζώσης στο κτίριο της εταιρίας στο αεροδρόμιο!
 
Last edited by a moderator:
Στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος ή σε γραφείο/κτίριο τους στο πλησιέστερο αεροδρόμιο από τον νομό διαμονής που έχει δηλωθεί στο βιογραφικό; Επίσης, μήπως γνωρίζεις εσύ ή κάποιος να μου απαντήσει σχετικά με τη διαμονή αν προσληφθούμε; Παρέχει η εταιρεία διαμερίσματα ή πρέπει να βρούμε εμείς;
 
Επίσης, μήπως γνωρίζεις εσύ ή κάποιος να μου απαντήσει σχετικά με τη διαμονή αν προσληφθούμε; Παρέχει η εταιρεία διαμερίσματα ή πρέπει να βρούμε εμείς;
Δεν παρέχει, θα πρέπει να βρεις εσύ.
 
Last edited by a moderator:
Καλημέρα σε όλους και καλή χρόνια,
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος από τους υποψήφιους των συνεντεύξεων του Δεκεμβρίου αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ενημερώθηκε με αρνητική η θετική απάντηση, διότι έκανα συνέντευξη 6 του μήνα, βέβαια κατανοώ το ότι προέκυψαν και γιορτές αλλά ενημερωτικά ρωτώντας επίσης εάν γνωρίζει κάποιος οι εκπαιδεύσεις γίνονται στα κτήρια της Aegean στην Αθήνα ; Γιατί πολλοί αναφέρουν ότι γίνονται και στην Γερμανία !
Φιλικά
 
Μέχρι πριν τον covid οι εκπαιδεύσεις γίνονταν και εδώ αλλά και Γερμανία (κυρίως τα σωστικά). Για τώρα δεν γνωρίζω.
 
Ναι μπορεί όντως να άλλαξαν λόγω κοβιντ. Περίπου όμως μετά από πόσες μέρες ενημερώνουν εάν σε επέλεξαν γνωρίζεις ;
 
Last edited by a moderator:
Νομίζω έχει ξαναειπωθεί σε αυτό το topic. Ψάξε λίγο τα παλιότερα μηνύματα (πριν το 2020).
 
Top