Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν έκλεισα business λόγω άνεσης-το θεωρώ υπερβολή για τόσο σύντομο ταξίδι για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον-αλλά γιατί ήταν μονόδρομος με το σύστημα εξαργύρωσης μιλίων που δεν προσέφερε economy για τις μέρες που ήθελα.
Άρα περιμένω τις συμβουλές σας από κάποιον που γνωρίζει ή έτυχε να ταξιδέψει πρόσφατα
 
Αθήνα - Μαδρίτη; Αυτά τα δρομολόγια φτιάχτηκαν για business! (που λέει ο λόγος) Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, γιατί όχι φίλε μου; Ένα τετράωρο στην Business θα είναι φίνα. Δεν είναι Α380 first class, μη νομίζεις ότι θα σε κάνουν και ποδόλουτρο... Απλώς, αν σε ενδιαφέρει να κοιτάξεις για ευθυγραμμισμένο παράθυρο.
 
Τα συν και τα πλην της διακεκριμένης θέσης είναι λίγο ή πολύ γνωστά.Δεν έχω ούτε φοβερές απαιτήσεις, ούτε προσδοκίες.Ένα ζωστό ευθυγραμμισμένο παράθυρο ψάχνω και ένα κάθισμα με μπόλικο legroom(ελληνική λέξη δε βρήκα συγνώμη).Και γνώμες για προτίμηση σε σειρά F ή A σαφώς...
 
Επί τη ευκαιρία σήμερα πέταξα απο Μαδρίτη για Αθήνα στην διακεκριμένη θέση. Καθόμουν στην 1Α. Άνετη και ευρύχωρη θέση με 2 παράθυρα. Η εξυπηρέτηση άψογη και η παραμονή στο lounge ευχάριστη.
 
Σχετικά με την business class πέταξα με το SX-DVN το ΑΤΗ-HEL, είχε μόνο δύο σειρές business και εν τέλη η 2 ήταν με ευθυγραμμισμένο παράθυρο. Ήμουν στην 1Α. Ίσως σε αυτά που έχουν διαμόρφωση με 3 σειρές business είναι η 1 και 3 ευθυγραμμισμένες(?)
Οκ, πέρα από αυτό κι εγώ εμεινα αρκετά ικανοποιημένος με την εξυπηρέτηση :) .
 
Τι εννοείς ως διαμόρφωση business;

Η θέση της κουρτίνας αλλάζει όχι τα καθίσματα.
 
Ουπς, ναι σωστός.
 
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Τα καινούρια A320 με Sharklets θα πάρουν reg. SX-DNB,C,D,E ή θα πάρουν το reg από τα ενοικιασμένα αεροσκάφη που θα φύγουν?
 
Παίρνουν νέα νηολόγια. Δεν έχει γίνει ποτέ να νέα αεροσκάφη να πάρουν ίδια νηολόγια με προηγούμενα, εκτός από σπάνιες εξαιρέσεις και όταν αφορούν νηολόγια που χρησιμοποιήθηκαν πολλές δεκαετίες πριν.
 
Το sx-dge τι κάνει στο shannon?
 

Attachments

  • 2015-10-02 16_42_54-Greenshot.png
    2015-10-02 16_42_54-Greenshot.png
    45,4 KB · Προβολές: 2.755
Top