Άγονες Γραμμές

  • Thread starter OA701
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Πάντως η Sky ήδη ανακοίνωσε δρομολόγια για τη γραμμή των Επτανήσων καθώς και 3 εβδομαδιαίες πτήσεις Ηράκλειο - Κύθηρα από 2 Απριλίου.
Δρομολόγια - Timetable - Orario - Flugplan
02/04/2012 - 27/10/2012

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ , ΤΕΤΑΡΤΗ , ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 17:00, ΗΡΑΚΛΕΙΟ -> ΚΥΘΗΡΑ
Every Monday, Wednesday, Friday
Departure 17:00, Heraklion -> Kythira
ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ , ΠΕΜΠΤΗ , ΣΑΒΒΑΤΟ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 14:05, ΚΥΘΗΡΑ -> ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Every Tuesday, Thursday, Saturday
Departure 14:05, Kythira -> Heraklion
ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ , ΤΕΤΑΡΤΗ , ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 18:10 ΑΠΟ ΚΥΘΗΡΑ -> ΖΑΚΥΝΘΟ -> ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ -> ΑΚΤΙΟ -> ΚΕΡΚΥΡΑ
Every Monday, Wednesday, Friday
Departure 18:10, from Kythira -> Zakynthos -> Kefolonia -> Aktio -> Kerkyra (Corfu)
ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ , ΠΕΜΠΤΗ , ΣΑΒΒΑΤΟ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 10:00 ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ -> AKTIO -> ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ -> ΖΑΚΥΝΘΟ -> ΚΥΘΗΡΑ
Every Tuesday, Thursday, Saturday
Departure 10:00 from Kerkyra (Corfu) -> Aktio -> Kefalonia -> Zakynthos -> Kythira

πηγή : http://www.kythira.info
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

...Καλησπερα σε ολους . Πριν απο μερικες ημερες ( 27/3 ) ελαβα και εγω μερος στην παρουσα συζητηση , για να σας ενημερωσω , για οτι ακουσαν τα αυτια μου ( ειναι προφανες οτι ζω σε μια μικρη πολη , και τα διαφορα νεα αλλα και οι τοπικες φημες διαδιδονται αστραπιαια ) αλλα και οτι ειδαν τα ματια μου ( μετα απο σχετικη αναζητηση στο διαδυκτιο ) . Σημερα λοιπον , επικοινωνησε μαζι μου , η κοπελια της Αιγαιου ( που εχει ελθει εδω με μεταθεση ), και καταλαβα οτι ηταν δυσαρεστημενη με τα γραφομενα μου . Ηθελε επεισης να μαθει και απο που διερευσε το .... '' Μυστικο '' . Της απαντησα οτι δεν ειπα τιποτα παραπανω απο οτι συζητανε τα πηγαδακια στην πολη μας . Δεσμευτικα οτι ( με την παρουσα ανακοινωση ) θα σας ενημερωσω οτι τα ...''Μυστικα'' , ΔΕΝ τα εμαθα απο εκεινην , και οτι ειναι τοπικες φημες και τιποτα αλλο . Επεισης θα ηθελα να της ζητησω και μια μεγαλη συγνωμη , εαν τα γραφωμενα μου την εφεραν σε δυσκολη θεση . Δεν υπηρξε ποτε καμμια προθεση , και ο μονος λογος ειναι η διψα μας προς πληροφορηση .
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Το IQ της κοπέλας πρέπει να είναι πολύ μεγάλο. Εφάμιλλο των συνοδών της ίδιας εταιρείας
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Αν δε βγει στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ τίποτα δεν είναι επίσημο.

Πιο πολύ με προβληματίζει που αναφέρουν 13 γραμμές (και όχι 12 όπως αναφέρει παραπάνω το άρθρο). Υποψιάζομαι πως η Α3 τελικά δε θα πάρει καμία γραμμή
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

-off topic mode ON-

Καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη που δεν θα είμαι εντός θέματος.

jerry":1s9a6bq4 said:
Το IQ της κοπέλας πρέπει να είναι πολύ μεγάλο. Εφάμιλλο των συνοδών της ίδιας εταιρείας

Υπάρχουν στοιχεία για αυτό ή είναι προσωπική σου αίσθηση...;;

Έχω διαβάσει το απαξιωτικό αυτό σχόλιο από χθες και εκπλήσσομαι που δεν έχει πάει ακόμα εκεί που πρέπει. Θέλω να πιστεύω οτι δεν υπέπεσε στην αντίληψη των moderators οι οποίοι βέβαια δεν είναι αστυνομία να ψάχνουν με το τουφέκι την ανοησία που γράφει ο καθένας...

Προσωπικά,αμφιβάλω ιδιαιτέρως για το IQ όσων κρίνουν το σύνολο, από μεμονωμένες καταστάσεις.

Αμφιβάλω επίσης για τη σημαντικότητα των αεροπορικών γνώσεων όταν δεν υπάρχει στοιχειώδες επίπεδο κοινωνικής συμπερίφορας.

Ξέρω οτι είναι πολλά τα άτομα του forum που ενοχλούνται από τα απαξιωτικά σχόλια και κάνουν οτι δε τα βλέπουν. Μόνο από αυτούς ζητώ ειλικρινά συγγνώμη που μπαίνοντας να διαβάσουν κάτι σημαντικότερο με είδαν να ασχολούμαι με κάτι άσχημο.Δυστυχώς όμως η υπομονή έχει και ένα όριο.

-off topic mode OFF-
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Αγαπητέ Τάσο από τη Σάμο,

Ζητώ συγνώμη αν προσεβλήθης (έμμεσα) αλλά όταν διαβάζω πως η κοπέλα της Α3 στη Σητεία διάβασε αυτό που ο SITIATAXI έγραψε βρίσκοντας στο ίντερνετ (και το έγραψε προς ενημερωσή μας), παρεξηγήθηκε(!) και του ζήτησε να διευκρινίσει από του το έμαθε(!!) και αν είναι "μυστικό" ή όχι (!!!), δε μπορώ να μη σχολιάσω την ημιμάθεια, την άγνοια και τη δυσφήμιση τελικά για την ίδια την εταιρεία. Το γενικευτικό σχόλιο για τα κορίτσια ήταν περιττό (έπρεπε να αρκεστώ σε ένα "κάποιες από τις συνοδούς").

Πιο πολύ βέβαια το έγραψα διότι ήθελα να επισημάνω το γεγονός ότι το συγκεκριμένο φόρουμ το διαβάζει όλη η αεροπορική βιομηχανία της χώρας και το θεωρεί σημείο αναφοράς τόσο έντονο, ώστε να κινηθούν διαδικασίες όπως οι παραπάνω ή να επαναλαμβάνονται αυτολεξεί φράσεις που έχουν γραφτεί εδώ ως τετελεσμένα στα αεροδρόμια της χώρας, ενώ στην πραγματικότητα αποτελούν συζητήσεις ανθρώπων που απλά ασχολούνται με την αεροπορία.

Είναι σαφές ότι έχει χαθεί το μέτρο του τι είναι πραγματικό και τι όχι σε αυτό το φόρουμ, το ζήτημα είναι πως κάποιοι το καταλαβαίνουν και κάποιοι όχι.
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Aγαπητέ jerry,

Δεν έχει σημασία αν προσεβλήθη κανείς,αλλα διαβάζοντας και εγώ το μνμ σου αυτό και το επόμενο,θα μπορούσες απλά να σκεφτείς απο την αρχή οτι η κοπέλα που άθελα της αναφέρθηκε το όνομας της θα μπορούσε πολύ εύκολα να είχε πρόβλημα και με την εταιρία της,αφου οπως πολύ σωστά γράφεις διαβάζουν αρκετοι το Forum..και πολύ άκομψα και στο 2ο μνμ του μας 'ενημέρωσε΄ ο SITIATAXI για το τι του είπε η συγκεκριμένη υπάλληλος.
Oι εποχές είναι δύσκολες και οταν θέλει ο καθένας να προστατέψει τον εαυτό του και την δουλειά του φαίνετε είναι πολύ εύκολο να τον θεωρήσουν και περιορισμένου iq..
Στο παρακάτω του μηνύματος σου θα συμφωνήσω.
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Καλό το photoshop που έχει γινει στο post του gp707 στο κλειδωμένο νήμα των Μινωικών αλλά εγινε λόγω ημέρας...Όλα τα Fokker παραμένουν στο MST.Πληροφορίες λένε ότι θα έρθουν τέλη Απρίλη
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2012 edition

Δεν κατάλαβα γιατί ο admin έβγαλε το προηγούμενο σχόλιό μου, περί των εισητηρίων προς Νάξο για το καλοκαίρι που είναι διαθέσιμα στο site της Olympic. Αν δεν κάνω λάθος είναι άγονη γραμμή, οπότε αυτό σημαίνει ότι έγινε η ανάθεση της γραμμής για τα επόμενα 4 χρόνια. Κάνω λάθος;
 
Top