Airspace Traffic monitoring

Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

H τροπή που παίρνει η υπόθεση δεν είναι καλή. Η καλύτερη απάντηση είναι σίγουρα να ανέβει η σελίδα αλλά θα πρέπει κι ο κάτοχος της να μπορεί και να θέλει να την υπερασπιστεί, κάτι που φαντάζομαι δεν είχε σκεφτεί όταν την δημιούργησε με μεράκι και αγάπη για το χόμπυ του.
Τα πασιφανή και λογικά επιχειρήματα του δεν έδειξαν να πιάνουν τόπο οπότε ή τους "γράφει" κανονικά ή χοντραίνει τη φάση...
Καθαρά προσωπικό του θέμα πλέον και θέλω να του υπενθυμίσω μόνο το αδηφάγο κήτος εκλεκτού συμφορουμίτη...

ΥΓ
Who is the roufian? :2:

ΥΓ2
@ΝFEEFE :thx: :thx: :thx:
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Μιας και μας διαβαζουν, να βαλω κι εγω το λιθαρακι μου:

Αγαπητοι bloggers της :2: "Εσχατης Γραμμης Ανασχεσεως"

Ο ιδιοκτητης της εν λογω σελιδας με το εικονικο "ρανταρ" σας τα εξηγησε χαρτι και καλαμαρι - καλυτερα δεν γινοταν. Αν δεν μπορειτε να κατανοησετε κατι που αγνοειτε πληρως, σταματηστε να ασχολειστε.
Αν,δε,θελετε να συνεχισετε να ασχολειστε και να εξακολουθειτε να βλεπετε μια ερασιτεχνικη σελιδα για φιλους της Αεροποριας ως εθνικη απειλη, θα προτεινα να μαζεψετε λεφτα και να παρετε μια καλη λοσιον για τα χερια, γιατι εχετε γεμισει ροζους και στις δυο παλαμες.Μη σου πω και στις πατουσες.
Μια τετοια συσκευη εχω κι εγω σπιτι μου. Επειδη την εχω στημενη αναμεσα σε πολυκατοικιες, και ενω δοκιμασμενα εχει πολυ μεγαλη εμβελεια, εμενα μου δειχνει αεροπλανα στα 30-40 μιλια απο εκει που μενω. Συσπειρωθειτε! Το FIR της Αθηνας εχει μειωθει δραματικα!
Την λοσιον μην ξεχασετε.

Γιδια.
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Δυστυχώς ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ" της έσχατης γραμμής είναι ένα δειλό ανθρωπάκι μιας και δεν επιτρέπει σχόλια στις αναρτήσεις του. Εν αντιθέσει με τον ΙΧΝΟΣ που του έριξα ένα "γαλλικό" μούρλια. Καλό θα ήταν ο insider τοu a.gr να πληροφορήσει το κολλητάρι του , τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΛΛΗΝΑ, τον ΔΙΓΕΝΗ τον ΡΟΖΟΧΕΡΗ, για τα άλλα traffic monitoring sites που υπάρχουν και μετά να πάνε παρέα βόλτα στα στενά της Ομόνοιας για ξεχαρμάνιασμα

Δικός τους
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Πλακα-πλακα,ρε Beryl,δεν το ξαναανεβαζεις αλλα μετονομασμενο σε "LEFT HALF OF HELLENIC AIRSPACE TRAFFIC MONITORING" για να μην χαλιουνται τα εκαστοτε μουσχαρια? Εκτος κι αν τους χαλασει και το "left" ...
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Μεγάλο κρίμα τι θέμα είναι σε θέση να δημιουργήσουν τα άσχετα blogs. Είναι κρίμα φίλε Beryl να αφήσεις αυτούς τους άσχετους να καταστρέψουν ότι έχεις δημιουργήσει με τόση αγάπη και με ΔΙΚΑ σου έξοδα! Πιστεύω ότι τους έχεις δώσει άδικα μεγάλη αξία. Ανέβασε το site πάλι μαζί με ένα σχετικό disclaimer (όπως έγραψε και ο NFEEE) και ας τους αυτούς να ασχολούνται με τα δικά τους θέματα. Με θέματα που υπάρχουν μόνο και μόνο για να αυξάνουν την επισκεψιμότητα των blog τους. :wall: :wall:
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Καλησπέρα και από μένα..

Συγχαρήρια, έστω και εκ των υστέρων, γιά τον φίλο που έχει το site, http://www.sv1lh.net/rdr/, το παρακολουθώ, εδώ και μήνες, ως aviation enthousiast.
Συγχαρητήρια, επίσης και στον seven4seven γιά την άψογη απάντησή του :great:
Τα blogs που χαρακτήρισαν το http://www.sv1lh.net/rdr/, ως εθνικό μειοδότη :D , είναι γνωστής και μη εξαιρετέας ιδεολογικής τοποθέτησης (ο νοών νοείτω).
Οι περαιτέρω απαντήσεις του προς αυτούς δεν έχουν καμιά σημασία, μιάς και οι άνθρωποι, ανακάλυψαν, ποιός ξεπουλάει την Ελλάδα (Δεν πιστέυω πώς οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος, θα τους πείσει γιά
το αντίθετο) :D
Αν μάλιστα ψάξουν τα παρακάτω site (http://www.flightradar24.com, radar.piopawlu.net) θα δουν πως υπάρχει και άλλος που εκπέμπει από Αθήνα (radar LGAV) με μικρή εμβέλεια (άρα ο συγκεκριμένος ξεπουλάει, εκτός
από το ανατολικό Αιγαίο, Θεσσαλία, Μακεδονία και Θράκη :D ), επιπλέον κάποιος που εκπέμπει από Κωνσταντινούπολη (radar LTBA), εμφανίζει αεροπλάνα πάνω από Θράκη και Βουλγαρία. :mrgreen:

Γιά να σοβαρευτώ και λίγο λυπάμαι που τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να στήσω (το σκεφτόμουν) εδώ στην Ελευσίνα, ένα τέτοιο σύστημα, αλλά που θα πάει....
Ως πληροφιρικάριος (προγραμματιστής), πάντα πίστευα, ότι η μετάδοση της πληροφορίας (δωρεάν μάλιστα) και η γνώση, θα κάνει τον κόσμο καλλίτερο.
Το πιστέυω ακόμα.. Ελπίζω να μην διαψευστώ.
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Ο καθένας πλέον μπορεί να ανοίξει ένα blog και να γράψει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι.
Δεν σημαίνει πως οτιδήποτε δημοσιεύεται στο internet είναι άξιο λόγου και αναφοράς...

Κατ' εμένα δεν έπρεπε ούτε καν να ασχοληθείς να απαντήσεις και συμφωνώ πως η σελίδα σου θα έπρεπε να ανέβει και πάλι κανονικά.

Συγχαρητήρια - έστω και λίγο καθυστερημένα - για την προσπάθεια ;)
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Αμα τους χαλασει το left να παρουν...και το right και το middle.... :rolleyes:
flying Doc":27xylceu said:
Δυστυχώς ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ" της έσχατης γραμμής είναι ένα δειλό ανθρωπάκι μιας και δεν επιτρέπει σχόλια στις αναρτήσεις του. Εν αντιθέσει με τον ΙΧΝΟΣ που του έριξα ένα "γαλλικό" μούρλια. Καλό θα ήταν ο insider τοu a.gr να πληροφορήσει το κολλητάρι του , τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΛΛΗΝΑ, τον ΔΙΓΕΝΗ τον ΡΟΖΟΧΕΡΗ, για τα άλλα traffic monitoring sites που υπάρχουν και μετά να πάνε παρέα βόλτα στα στενά της Ομόνοιας για ξεχαρμάνιασμα
Πολυ σωστος... Κατα τα αλλα οι αλλοι ειναι φασιστες... Οχι αυτοι...
seven4seven":27xylceu said:
Το FIR της Αθηνας εχει μειωθει δραματικα!
:thx:
Τρεχτε παιδια!!! Θα βλεπουν οι Τουρκοι το PC του 747 και θα γελανε!!!!!Τρεχτε ρε που σας λεω!!!!!!!!

ΥΓ:Εγω προτεινω εναλλακτικα μετονομασια σε "ΕΣΧΑΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΑΝΑΧΕΣΕΩΣ"
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

flying Doc":ll8x5pa1 said:
Δυστυχώς ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ" της έσχατης γραμμής είναι ένα δειλό ανθρωπάκι μιας και δεν επιτρέπει σχόλια στις αναρτήσεις του. Εν αντιθέσει με τον ΙΧΝΟΣ που του έριξα ένα "γαλλικό" μούρλια...

Για τον ένα, που δεν "δέχεται" απαντήσεις, τι να πείς. Ας φάει μια μπανάνα να γίνει πιό συζητήσιμος :banana:

Αλλά κι ο άλλος, ο Μόλντερ, που του άφησε ο Γιατρός απάντηση, απήντησε
Οταν δεν μπορίται να καταλάβεται οτι ειναι θέμα εξωτερικής πολιτικης εμεις δεν φταιμε .το σαϊτ κατεβηκε μετα απο παρεμβαση του υπουργειου εθνικης αμυνης και εξωτερικων .διοτι το θεμα εφτασε πολυ ψηλα.Δεν ειναι τοσο απλα αυτα τα θεματα οπως νομιζεται.μπορει καποιοι να το βλεπουν ως χομπυ αλλα δεν ειναι ετσι.Δεν νομιζουμε οτι με το να μας επιτίθεστε ως υπευθυνους για το κατεβασμα και ως δειθεν φαντασιοπληκτους βγαινει τιποτα.Εκ του αποτελεσματος αποδεικνυεται οτι ηταν σοβαρο το θεμα.

Το υπογράμμισμα το βάζω εγώ, γιατί είναι αυτό που ενδιαφέρει. Τα υπόλοιπα είναι του Μόλντερ και της Σκάλυ...

Αν ευσταθεί λοιπόν κάτι τέτοιο, η ηλιθιότητα είναι απερίγραπτη και επικίνδυνη ακόμη και εκεί "πολύ ψηλά"...
 
Re: Hellenic Airspace Traffic monitoring

Aμα σου γραφει "μπορίται","καταλαβεται" και "νομιζεται" για 2ο πληθυντικο, μπορεις να καταλαβεις με τι γροθους εχουμε να κανουμε...

Τη λοσιον.
 
Top