Astra Airlines

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
alex96":ko0ve739 said:
Το ένα 146 θα φύγει.

Όταν λες θα φύγει εννοείς θα κάνει ταξίδια εξωτερικού ή θα αποσυρθεί από τον στόλο της εταιρίας;
 
Παιδιά, καλημέρα!
Θα ήθελα λίγο να με βοηθήσετε αν γνωρίζετε γενικά για τη συγκεκριμένη εταιρεία. Έχω κλείσει εισιτήριο για να φύγω από Stansted, Λονδίνο για τα Χριστούγεννα και επειδή δεν έχω πολυκαταλαβει από την ιστοσελίδα τους, δεν ξέρω τι γίνεται με τις αποσκευές. Έχουν σίγουρα μια 15κιλη αποσκευή, αλλά τι γίνεται με την χειραποσκευη; Επίσης, έχετε εμπειρια σχετικά με το τι προσφέρει κάθε class τους;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Οι αποσκευές είναι 15 κιλά παραδοτέα και 8 κιλά χειραποσκευή.
ΟΙ διαφορές στις class τους είναι καθαρά στους περιορισμούς του κάθε ναύλου. Αλλαγές / ακυρώσεις κτλ.
Όλα θα τα δεις, τα γράφει στο email που σου έστειλε η εταιρία όταν έκλεισες το εισιτήριο.
 
Ακούγεται (μάλλον ψιθυρίζεται θα έλεγα σε ολλανδικούς κύκλους) πως η Astra ενδέχεται να κάνει κάποια charters το καλοκαίρι από ελληνικούς προορισμούς προς Maastricht (MST/EHBK) στην Ολλανδία. Έχει ακούσει κανείς κάτι;
 
Στη wikipedia εμφανίζει την Astra να αναλαμβάνει δρομολόγια της SkyExpress από 1 Δεκέμβρη. Τα Αθήνα-Κοζάνη-Καστοριά και Θεσσαλονίκη-Λήμνος-Ικαρία. Αληθεύει;
 
Σύμφωνα με ανεπίσημες πληροφορίες του kozan.gr, από 1η Δεκεμβρίου, την αεροπορική σύνδεση της Κοζάνης με το Ελ. Βενιζέλος θα πραγματοποιεί η Astra Airlines με αεροσκάφη 70 θέσεων (atr72). Nα θυμίσουμε ότι το υπουργείο Μεταφορών είχε παραχωρήσει στη Sky Express τις άγονες γραμμές Αθήνα – Κοζάνη – Καστοριά και Θεσσαλονίκη – Λήμνο – Ικαρία, για την χρονική περίοδο από 01/09/2014 έως 30/11/2014.
 
Μακάρι γιατι τα..."α/φη-κουνούπια" της Sky δεν τρωγονται με τίποτα...
 
Άν συμβεί αυτό, το δρομολόγιο θα το αναλάβει το SX-DIP ή έχει ήδη αποκτηθεί δεύτερο atr;
 
Νεες πτήσεις τα Χριστουγεννα εκτος απο το Λονδίνο που ειχε ανακοινωθει, αυτη τη φορα προς Παρίσι, Πράγα, Βιέννη, Βουδαπέστη & Ζυρίχη. Ολες με Α320.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top