Επόμενα ταξίδια του airliners.gr

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Άραγε τι προβλέπεται όταν η αλλαγή είναι σε μόνιμη βάση, πχ όπως τα δρομολόγια της Lufthansa σε προορισμούς leisure που μεταφέρθηκαν στη θυγατρική της Discover Airlines?

Αν κλείσατε εισιτήριο και ήταν "operated by LH" και άλλαξε σε "Operated by EW Discover", Γερμανικό δικαστήριο έχει αποφανθεί ότι μπορείτε να πάρετε όλα τα λεφτά σας πίσω (καθώς technically πρόκειται για ακύρωση). Διαβάζω ότι κάποιο έχουν ζητήσει rebooking σε ανταποκρίσεις, αλλά γενικό guideline δε βρίσκω, και είναι γνωστό πόσο δύσκολο είναι το Customer Support της LH, ... Σε αντίθεση με της ΒΑ!

@nsap upgrade σε business θα πρότεινα μόνο αν μαζεύετε Tier Points στην ΒΑ. Σε αντίθεση με την Α3, τα upgrades (με χρήματα) δίνουν περισσότερα μίλια+Tier Points.
 
@jj_lgkr ναι μαζεύω. Είμαι Bronze τέσσερα χρόνια τώρα. Δύσκολα να γίνεις silver αν δεν πετάς συχνά για δουλειά. Απλά δεν ξέρω αν το Service θα είναι το ίδιο τώρα που είναι operated by DAT
 
10/04/2024 SK648 HAM-CPH 06:30-07:20 CRJ9
10/04/2024 SK777 CPH-ATH 09:40-14:00 A32N
Αγορά πριν λίγα λεπτά, 102€ (GoLight/χωρίς χειραποσκευή)
 
14/04/2024 SK1834 ATH-ARN A32N
14/04/2024 SK2647 ARN-HAM A32N
Τελευταία φορά μίλια από τη SAS πριν παει στο SkyTeam...
Τιμή δε βάζω, θα μου πει ο Γιάννης ότι το βρήκε 0,029€ φτηνότερο πάλι :p
 
15/05/24 A3750 ATH-CPH
19/05/24 A3751 CPH-ATH
 
Έφτασαν οι μέρες για το επόμενο ταξίδι, έκανα αίτημα για business με τα κουπόνια και στις δύο πτήσεις, αλλά δεν έχω ελπίδες. Είχα κάνει αίτημα για σε πτήσεις BRU-ATH, SKG-BRU, SKG-DUS, ATH-AMS, ATH-EIN και EIN-ATH αλλά δε πέρασε κανένα...

EIN-ATH A3637 A320 Flex
ATH-IST A3990 A321N Flex
IST-ASR TK 2027 B738 Business Class 250€, Εco ηταν στα 38€ αλλά δε πρόλαβα δυστυχώς να τα κλείσω, σχεδόν όλη η μέρα sold out

Επιστροφή μάλλον στα ίδια, γιατί το IST-AMS έχει πάρει φωτιά τελευταιά.
 
Καλημέρα, προσπάθησα σήμερα να βρω πτήσεις από και προς το Lukla (LUA) από KTM και δεν βγάζει κάτι. Δεν έχω κοιτάξει σε GDS μόνο από sky scanner. Επειδή είναι ιδιάζουσα περίπτωση, οποίος έχει σχετική πληροφόρηση, θα με διευκόλυνε :)
 
Top