LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos" (εκτός κινήσεων αεροσκαφών)

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Ενταξει ελεος με αυτη την διαφημηση της αυξησης των επιβατων που οφειλεται στο οτι το Ε.Βενιζελος ειχε πιασει πατο εδω και 5 χρονια και λογικα οτι πεφτει για τοσο διαστημα καποια στιγμη θα ανεβει.Μην ξεχνατε και της εισοδο του Λιρι στα αεροπορικα της Αθηνας που εδωσε το απαραιτητο boost...δηλαδη του χρονου τετοιο καιρο τι θα λεμε;ελαφρα αυξηση η ελαφρα μειωση σε σχεση με το 2014;ας σταματησει αυτη η καραμελα..
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Γιατί το υποτιμάς? Θα μπορούσε να εξακολουθεί να να έχει πτωτική τάση μιας και το εισόδημα των Ελλήνων εξακολουθεί να πέφτει. Επίσης, επανήλθαν αρκετές αεροπορικές και άνοιξαν και καινούργιοι προορισμοί. Κάθε θετική εξέλιξη καλό είναι να αναφέρεται και να επικροτείται. Φυσικά, και δεν είναι τέλεια τα πράγματα αλλά θα μπορούσαν να είναι και χειρότερα. Η ύφεση στη χώρα καλά κρατεί....
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

fbispdy0, ελα στο Ελ Βεν μια Δευτερα πρωι και μετρα ποσα wodebodies (και, γενικοτερα, ποσες πτησεις) θα δεις, και μετα ελα πες μας για "καραμελα" ...
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Ξερω αρκετα καλα τα widebodies της Δευτερας αγαπητε Seven4Seven,χρονια ερχονται δεν ειναι κατι καινουργιο(τις αλλες μερες;)...στο σχολιο μου αν παρατηρησες οτι πιο κατω δεν υπηρχε περιπτωση να παει γιατι απο καποιο σημειο και μετα δεν εβγαινε λειτουργικα.αρα για να υπαρξει αυτη η αυξηση εχουν δοθει διαβεβαιωσεις οτι τα κοστη θα πεσουν δραματικα γιατι αν δεν πεσουν θα φυγουν οπως ηρθαν.η εισοδος της Ryanair λειτουργησε σαν boost σε μεγαλο ποσοστο στην αυξηση των επιβατων του ΑΙΑ κατι το οποιο επιμελως απο πολλους αποσιωπειται και εμφανιζεται μονο ως επιτυχια του ΑΙΑ...αυτην την καραμελα κατακρινω αγαπητε μου...
ΥΓ καθε μερα εκει ειμαι....
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Γνωρίζει κανείς γιατί αναμένονται σήμερα στην ATH επτά πτήσεις από ΑΥΤ και τέσσερις από IST που εκτελούνται από Onur/AtlasJet/Turkish Airlines?
Έχει να κάνει μήπως με την αναστολή δρομολογίων στο TLV?
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Συνδέεται και με το γεγονός πως υπάρχουν ουκ ολίγες αναχωρήσεις για Τελ Αβίβ

Code:
Τελ Αβίβ	EL AL Israel Airlines Ltd	LY 3542		25/07/2014 09:35	Αναχώρησε
Τελ Αβίβ	ARKIA Israeli Airlines Ltd	IZ 212	25/07/2014 13:45	25/07/2014 12:10	
Καθυστέρηση
Τελ Αβίβ	EL AL Israel Airlines Ltd	LY 542		25/07/2014 14:15	
Τελ Αβίβ	ISRAIR Airlines & Tourism Ltd	6H 5644		25/07/2014 19:00	
Τελ Αβίβ	ISRAIR Airlines & Tourism Ltd	6H 5646		25/07/2014 20:25	
Τελ Αβίβ	ISRAIR Airlines & Tourism Ltd	6H 5642		25/07/2014 20:55	
Τελ Αβίβ	Aegean Airlines S.A.	A3 928		25/07/2014 22:40	
Τελ Αβίβ	ISRAIR Airlines & Tourism Ltd	6H 5648		25/07/2014 23:15	
Τελ Αβίβ	ISRAIR Airlines & Tourism Ltd	6H 5650		26/07/2014 00:15

Κατά πάσα πιθανότητα όσοι Ισραηλινοί ήταν σε διακοπές στην Τουρκία επιστρέφουν μέσω Ελλάδος
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Ευχαριστώ για την απάντηση. :great:
Λογικό αφού οι ισραηλινές εταιρείες δεν μπορούν να πετάξουν στην Τουρκία. Μάλιστα μία από τις πτήσεις της El Al έγινε με Β744.
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Σχεδόν 1.8 εκατομμύρια επιβάτες (1.772.503) μετακινήθηκαν από το Αεροδρόμιο επιβεβαιώνοντας για άλλο ένα μήνα (καρδία του καλοκαιριού) ότι τα θετικά πρόσημα του αεροδρομίου ήρθαν για να μείνουν και να αυξάνονται συνεχώς. Συγκεκριμένα η αύξηση ήταν της τάξεως του 22.2% σε σχέση με πέρσι. Πάμε ακόμα πιο δυναμικά τον Αύγουστο και γιατί όχι να σπάσουμε τα 2 εκατομμύρια επιβάτες! :D
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Παιδια γεια σας μετα απο καιρι και χρονια πολλα.η ερωτηση μου ειναι η εξης. Το πρωι που γυρισα ελλαδα απο κων/πολη με την aegean παροτι οι φυσουνες ηταν αδειες πλην των αμερικανων και του κινεζου μας κατεβασαν απο σταντακι. Μπορει να μου εξηγησει καποιος τον λογο, μου εκανε μεγαλη εντυπωση.ναταν γεματα να καταλαβω..
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Πέρα από άλλους πιθανούς λόγους (πχ χρονικοί περιορισμοί για την επόμενη πτήση κλπ), υπάρχουν άλλες χρεώσεις για την φυσούνα και άλλες για το λεωφορείο.
 
Top