LGNX/JNX Naxos

Μόλις μου ήρθε αλλαγή αεροσκάφους με συνέπεια και θέσης για τις 14 Ιουλίου, από 42αρι σε 72αρι με την Ολυμπιακή, να πω και πάλι ότι δεν με προβληματίζει, ψέμματα θα πω.
Airport info's .... Airport LGNX (JNX), Naxos & Naxos Airport (LGNX/JNX) - Naxos, Greece | FBO/Ground Handler, Airport Information
Specifications ... ATR 72-600 Aircraft | ATR Aircraft
 
Τι ακριβώς βλέπουμε εδώ και βασικά ποιος είναι ο προβληματισμός; Αν έχει το performance το 72 για να πετάξει Νάξο;

Spoiler alert : Το έχει, με κάποια limitations.
 
Last edited by a moderator:
Ο προβληματισμός μου έγκειται στο ότι ακόμα και το 42αρι το κατακαλόκαιρο πέταγε με περιορισμούς, πχ πολλές βαλίτσες λόγω βάρους έφευγαν με το πλοίο, ειδικός δεν είμαι, απλά νοήμων,
 
Last edited:
Πολλές βαλίτσες λόγω βάρους έφευγαν με το πλοίο!!!??? :eek:

Το γνώριζαν αυτό από πριν οι επιβάτες ή τους ερχόταν το φιρμάνι στο γκισέ;
 
με μια πρόχειρη μάτια, 300 ευρώ το άτομο μετ’επιστροφης το άτομο με μια βαλιτσα …να αναγκαστείς να τη δώσεις στο βαπόρι λόγω βάρους το λες και Νεπάλ …
 
Πολλές βαλίτσες λόγω βάρους έφευγαν με το πλοίο!!!??? :eek:

Το γνώριζαν αυτό από πριν οι επιβάτες ή τους ερχόταν το φιρμάνι στο γκισέ;
.... ανάλογα τι ώρα φτάνει κανείς για να παραδώσει αποσκευές στο γκισέ, συγγνώμη αλλά τα πράγματα σας θα τα παραλάβετε στο σπίτι σας ! και όχι στο αεροδρόμιο άφιξης ή στην Αθήνα !
 
Μια χαρά, οπότε βγάζεις κλειδιά, πορτοφόλι, κινητό, χώνεις και ένα βρακί στην τσέπη μην σε βρει κανένα κακό, και μπαίνεις στο αεροπλάνο αγέρωχος.
Ωραίο ακούγεται :rolleyes:
 
Πολλές βαλίτσες λόγω βάρους έφευγαν με το πλοίο!!!??? :eek:

Το γνώριζαν αυτό από πριν οι επιβάτες ή τους ερχόταν το φιρμάνι στο γκισέ;

Αυτη ηταν η πραγματικοτητα για πολλα χρονια στο παλιο αεροδρομιο της Παρου, και συνεχιζει να υφισταται στα υπολοιπα αεροδρομια με μικρους διαδρομους οπου επιχειρουν ATR (βλέπε Νάξος, Μήλος κτλ)
 
να βαλουνε κανα Dornier ή DHC7 ξανά! χαχαχα
 
Top