Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ξέρει κανείς τι περιπτώσεις υπάρχουν να σε καλέσουν για συνέντευξη στην Aegean αν γράψεις στο βιογραφικό ότι δουλεύεις ήδη κάπου αλλού;
 
καλησπερα !χρονια πολλα με υγεια σε ολους!
εστειλα αιτηση για τη θεση της αεροσυνοδου στην aegean για Θεσσαλονικη.γνωριζετε σε ποσο καιρο θα μας καλεσουν για συνεντευξη;ολοι παμε αθηνα για εκπαιδευση;ποσο διαρκει και αν πρεπει να εχουμε καπου να μεινουμε.να υποθεσω οτι δεν υπαρχει μισθος για διαμονη η διατροφη στην εκπαιδευση ..και με συγχωρειτε για τις πολλες ισως και ανοητες αποριες αλλα θελω να ειμαι προετοιμασμενη..ευχαριστω!
 
Καλησπέρα και καλη χρονια σε όλους!!
Απ´οσα ξερω και εχω διαβάσει εδω, κανονικα απο τις αρχές Ιανουαρίου θα αρχίσουν να παιρνουν τηλέφωνα. Οσο για την εκπαίδευση, δεν ειμαι σιγουρη αν πραγματοποιείται σε καθε πόλη απο αυτες που δηλώνουμε ή μονο στην Αθηνα, αλλα σιγουρα γίνονται κάποιες μέρες εκπαίδευση στη Γερμανία. Εκει εχω ακούσει οτι δεν πληρώνεις ξενοδοχείο κτλ. Τωρα για οποιαδήποτε άλλη πόλη δεν νομίζω οτι δίνουν κάποιο επίδομα. Αλλα ας μας πει και καλυτερα κάποιος που γνωρίζει σιγουρα.

Και παλι καλη χρονια σε όλους!!
 
καλη χρονια να εχουμε!!!!!!!! εστειλα και γω βιογραφικο,για βαση αθηνα!!!!! στις 28 τ μηνος.,με πηραν τηλ απο aegean,να ρωτησουν το υψος και το βαρος μου...πριν κλεισουμε,μου ειπαν οτι θα με ενημερωσουν για το αν χρειαστει κατι αλλο!!!!!! ποτε θα ξεκινησουν αραγε να ειδοποιουν???
 
Κορίτσια καλή χρονιά . είχα στείλει και εγώ βιογραφικό για την aegean με βάση την Αθήνα . με πήραν τηλ την δευτερα να παω για συνέντευξη την παρασκευη 2 του μήνα !
 
Ακόμη δεν τελειωσαν οι αιτησεις και σας πηραν τηλεφωνο;;; ουαου αυτο θα πει γρηγοραδα ! καλη επιτυχια ευχομαι !!
 
Eυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις στην προηγούμενη σελίδα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για μια φίλη. Είχε πάει στη συνέντευξη της Aegean πέρισυ και την είχαν ρωτήσει για μυωπία. Είχε απαντήσει ότι είχε 9 βαθμούς κ 5 στο άλλο και απορρίφθηκε ( άγνωστο αν ήταν λόγω μυωπίας). Έκανε καλοκαίρι την εγχείρηση με laser και σήμερα δεν έχει πρόβλημα κ ξαναέκανε αίτηση. Υπάρχει περίπτωση να μη την καλέσουν επειδή είχε απορριφθεί παλιά και ίσως για αυτό το πρόβλημα; Δέχονται χειρουργημένους με laser;
 
Εμένα δε με ενδιαφέρει να γίνω αεροσυνοδός ούτε έστειλα βιογραφικό!! Ενδιαφερόμουν για τη θέση call agent!! Και το να ρωτάω κάτι δε σημαίνει ότι είναι για μένα!! Επίσης, ποτέ δεν θα έκανα εμφανή τα στοιχεία μου διότι έχω ψευδόνυμο οπότε και δε ντρέπομαι να πω ότι ρωτώ για μένα!! Κανείς δε με ξέρει προσωπικά. Όποιος έχει την καλοσύνη ας απαντήσει χωρίς ειρωνείες και να είναι ΣΑΦΗΣ στην ερώτηση, αν θέλει να βοηθήσει. Ευχαριστώ!!
 
Επίσης εγώ έχω πρόβλημα όρασης αλλά ποτέ δεν έκανα εγχείρηση ούτε πήγα σε συνέντευξη της Αιγαίου για αυτό το πόστο! Μίλησα για κοπέλα με βάση την Αθήνα που την κάλεσαν και την έκοψαν! Ίσως για τη μυωπία... Και η ερώτηση είναι αν δέχονται το laser!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για αεροσυνοδούς... όχι πιλότους π εκεί είναι γνωστό τι γίνεται.
 
Top