Απολύσεις στην Olympic Air

Απολύθηκε και ο δεύτερος safety director!Ο οποιος και απο ότι έλεγαν στην Olympic ήταν πολύ έμπειρος και δεν ήταν Έλληνας αλλα Βρετανός.
Οπότε μιλάμε για τον τριτο πλέον safety director απο το Μάιο!(το σπιτι του μεγάλου αδερφου?!)
 
Στο σημερινό επεισόδιο:Δέκα-πέντε περίπου πιλότοι,μάλλον όλοι από το σμήνος των AIRBUS,απολύθηκαν τις προηγούμενες ημέρες από την Ο.Air.
 
Ενα εχω καταλαβει,καλα λενε : Oποιος σκαβει το λακκο του αλλουνου, πεφτει ο ιδιος μεσα .
Σιγουρος δεν ειμαι ομως φαινεται αυτη η χρονια θα ειναι δυσκολη για την Α3.
 
Χρονιαρες μερες αυτα τα περι λακων ας μην τα σχολιαζουμε. Καλυτερα θα ειναι να ευχηθουμε οι απολυμενοι συντομα να καταφερουν να βρουν δουλεια, καθως αρκετοι απο αυτους εχουν οικογενειες. Το ιδιο ισχυει βεβαια για τους χιλιαδες εργαζομενους ανεξαρτητου επαγγελματως που βρεθηκαν στο "δρομο" αυτες τις μερες.
 
Να ενημερωσω οτι τις τελευταιες μερες εχει ξεκινησει και παλι κυμα απολυσεων στην OH με <<θυματα>> κυριως ΧΑΜ και υπαλληλους...μιλαμε για πολλα ατομα...
 
Aπο τον Δεκεμβρη εχουν αρχισει και διωχνουν ΧΑΜ και εργατες , δυστυχως η επιβατικη κινηση (ετσι οπως μας καταντησαν ) δικαιολογει καπου τις απολυσεις
 
Πάντως είναι τραγελαφικό..!χαχαχα

Στη Μύκονο προσέλαβαν σήμερα 1 ΧΑΜ και μια υπάλληλο!!χααχα

Δε ξέρουν τιτους γίνεται μου φαίνεται...
 
Αναλογα με τις αναγκες της η εταιρεια απολυει η προσλαμβανει κοσμο.Υπαρχει κατι περιεργο σ'αυτο?Δηλαδη οι αλλες εταιρειες και οχι μονο στον αεροπορικο χωρο τι κανουν?Μονο προσλαμβανουν?
 
Ουδείς αντιλέγει! Βέβαια όπως και σε όλες τις εταιρίες έτσι και στην ΟΑ συμβαίνει το ίδιο.Απλά αυτό που θέλω να τονίσω και να επισημάνω είναι το γεγονός
ότι στη χώρα μας όλα τα πράγματα έχουν πάρει την κατιούσα και επικρατεί απαισιοδοξία,ενώ θα μπορούσαν,κατά την άποψή μου πάντα,κάποιοι να κινούνται διαφορετικά
και να έχουν δώσει άλλη πνοή στα αεροπορικά πράγματα,ενδεχομένως με τη σύσταση και δημιουργία μιας εταιρίας low-cost στα πλαίσια των ευρωπαϊκών προτύπων.Έτσι και ο
τουρισμός πιστεύω θα μπορούσε να αυξηθεί κατακόρυφα αλλά και νέοι άνθρωποι κάθε ειδικότητας θα απασχολούνταν,αξιοποιώντας τα προσόντα τους,χωρίς να έχουμε πάντα το
μυαλό μας στο εξωτερικό! :cool:
 
Καλησπερα

Συμφωνα με πληροφοριες απο σημαντικη πηγη απο την Δευτερα θα εχουμε πολλες απολυσεις απο το Ground της αθηνας
κριμα για τα παιδια...
 
Top