Δωρεάν εισιτήριο ως δώρο λόγω άρνησης επιβίβασης

  • Thread starter ckabi
  • Ημερομηνία δημιουργίας

ckabi

Business-Class-Member
Εγγραφή
05/10/2006
Μηνύματα
294
Likes
58
Website
taxidiaris.gr
Χαιρετώ!

πήρα στο τηλεφωνικό κέντρο της aegean σήμερα για να κάνω κράτηση. Θέλω να ταξιδέψω τέλη Ιουνίου και είπα να κάνω την κράτηση όσο πιο νωρίς γίνεται (πριν λίγες μέρες βγήκαν τα εισιτήρια για τις άγονες). Μου είπαν όμως ότι δεν έχουν ανοίξει ακόμη οι θέσεις για τα δωρεάν εισιτήρια . Ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς πόσο καιρό πριν θα ανοίξουν οι θέσεις, γιατί δεν ήξεραν να μου πουν. Το ρωτώ γιατί για να κάνω σχέδια θέλω να ξέρω σίγουρα ότι θα ταξιδέψω συγκεκριμένες ημερομηνίες :D

Επίσης ρώτησα για το κόστος και μου είπαν 28.64€, εκ των υστέρων είδα όμως ότι στο site οι φόροι είναι 18.64€, και αναρωτιέμαι γιατί αυτή η διαφορά των 10€; Ξέρει κανεις;
 
Πολύ παλαιότερα ίσχυε, ότι θα έπρεπε να περιμένεις 1 εβδομάδα πριν από την πτήση για να δεις εάν θα είχαν ξεμείνει τίποτα free. Εάν όντως ισχύει το €28,64, υποψιάζομαι ότι είναι €10 service fee
 
Πράγματι τελικά τα 10€ είναι service fee

Θεωρώ απαράδεκτο να σου κάνουν "δώρο" και μετά να σε χρεώνουν για αυτό. Ρώτησα την κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο να μου πει με ποιο τρόπο να το κλεισω online ώστε να μην πληρώσω service fee, και μου είπε δεν γίνετα...

Σε αντίστοιχη εμπειρία μου από την Astra, δεν μου ζήτησαν ούτε cent. Μπράβο στην Astra λοιπόν, κίτρινη κάρτα στην Aegean
 
Top