Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
15/07 για Μπάρι από Αθήνα, συν την επιστροφή, μου ακυρώθηκε εμένα μόλις.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: SGM
Συνέχεια αφαιρέσεων δρομολογίων :

Βηρυτός - Μύκονος
Βηρυτός - Ηράκλειο ....απορώ γιατί τα βάλανε

Λάρνακα - Βουκουρέστι , έχει κοπεί εδώ και καιρό νομίζω, εμφανίζεται ξανά 10 Απριλίου και σταματάει 1 Μαίου
 
Επιλέγοντας Αθήνα ως αναχώρηση και ψάχνοντας να βρω την Λισαβόνα, η Λισαβόνα δεν υπάρχει (πρώτη εικόνα)
Αν βάλω Θεσσαλονίκη, η Λισαβόνα επανέρχεται κανονικά (δεύτερη)
 

Attachments

  • IMG_20230328_230059.jpg
    IMG_20230328_230059.jpg
    221,7 KB · Προβολές: 19
  • IMG_20230328_230227.jpg
    IMG_20230328_230227.jpg
    197,4 KB · Προβολές: 19
Μάλλον κάποιο bug από τα αρκετά της εφαρμογής τους. Οι πτήσεις Αθήνα - Λισαβώνα εκτελούνται κανονικά και είναι διαθέσιμες για κράτηση στο σάιτ.
 
Το Αθήνα - Μπακού φαίνεται πως επιστρέφει με νέα ημερομηνία έναρξης 29 Σεπτέμβρη 2023 με 2 πτήσεις την βδομάδα.
Το Αθήνα - Σκοπια αυξάνει από 2 εβδομαδιαίες πτήσεις σε 3 την περίοδο του καλοκαιριού ενώ από 30 Σεπτέμβρη αυξάνει από 3 σε 6 εβδομαδιαίες πτήσεις !!
 
Για Μπακού βγάζει λάθος… Να ευχηθώ καλό μήνα; ;)
 
Από ότι φαίνεται δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο :p καθώς το Αθήνα - Μπακού έχει ανεβεί στο πρόγραμμα δρομολογίων από 29 Σεπτέμβρη μέχρι αρχές Γενάρη (ενώ είχε αφαιρεθεί από παντού). Μάλλον αν όντως το ξεκινήσουν αυτό το πολυπόθητο Μπακού οι πτήσεις θα φορτωθούν σύντομα.
 


Μου φαίνεται πως η Aegean χάνει μεγάλη ευκαιρία για transit passengers με τα Σκόπια. Αν πάρεις τα στοιχεία από τον δευτερο σύνδεσμο άνετα διατηρούσε 2 daily me A320 αν όχι και 3 κάποιες μέρες.

Με το ΑΤR δεν πιστευώ να την προτιμήσει κάνεις όπως γίνετε με την Air Serbia.
Έχει κανείς ίδεα γιατι ξεκίνησε τόσο προσεκτικα η Aegean?
 
Μην ξεχνάς ότι η πριστινα με αρκετούς προορισμούς είναι στη 1 ώρα απόσταση συν ότι μπορούν να πετάξουν κ από θες/νίκη απευθείας όποτε οι επιλογές για τους Σκοπιανούς είναι αρκετές ..
 


Μου φαίνεται πως η Aegean χάνει μεγάλη ευκαιρία για transit passengers με τα Σκόπια. Αν πάρεις τα στοιχεία από τον δευτερο σύνδεσμο άνετα διατηρούσε 2 daily me A320 αν όχι και 3 κάποιες μέρες.

Με το ΑΤR δεν πιστευώ να την προτιμήσει κάνεις όπως γίνετε με την Air Serbia.
Έχει κανείς ίδεα γιατι ξεκίνησε τόσο προσεκτικα η Aegean?
Ίσως έχει να κάνει με την πρόθεση της κυβέρνησης να επιδοτήσει κάποια δρομολόγια. Ενδιαφέρον έδειξε και η Aegean, η Wizz και η Lufthansa

Aegean, Wizz and Lufthansa bid for new Macedonian routes

Τελικά απ' ότι φαίνεται η Μπάνια Λούκα θα είναι πτήσεις τσάρτερ
 
Last edited:
Top