Φωτογραφίες στο διαδίκτυο - Ι

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Προφανώς ο φωτογράφος αναφέρεται όχι σε αυτούς με τα χλοοκοπτικά άλλα αυτους πιο πίσω που περπατάνε. Άλλωστε μπορεις να διακρίνεις και τα σημαιάκια για τις τρύπες. Την ίδια εντύπωση είχα και εγώ μόλις είδα την φωτογραφία. ;)
 
gonso":2bbftxju said:
Για αποφυγή παρεξηγήσεων, αυτό το σύννεφο Άλεξ στην αεροπορική ορολογία λέγεται ...ντουμάνι !

Εγώ πάλι όταν το βλέπω, το περιγράφω ως ακριβώς αυτό που φαίνεται: Πω πω ένα σύνεφο, π_ _ τ σ α θα φάμε να το περάσουμε....


Όσον αφορά το golf, όντως είναι μπαστούνια του γκολφ, ο φωτογράφος έχει δίκιο. Και είναι και απορίας άξιο πως το επιτρέπουν ανάμεσα στους δύο διαδρόμους. Πάνω δεξιά στη φωτό φαίνεται και τo hangar area του αεροδρομίου, ενώ η φωτό είναι τραβηγμένη από το τέρμιναλ προς την πίστα, αφήνοντας τους 2 διαδρόμους πίσω από το άφος.

Σχεδιάγραμμα του τέρμιναλ εδώ
 
the golden plane

το χρυσό αεροπλάνο...
έχω di αρκετούς χρωματισμούς retro και ξέρω τι special liveries.

αλλα αυτό το θεωρώ τέλειο

http://www.flugzeugbilder.de/show.php?id=849269
 
Re: the golden plane

Δε μου αρεσει καθολου (το ειδα πριν 3 μερες και ξερω για ποιο λες και δεν μπηκα καν στον κοπο να κανω κλικ το λινκ) Κατι ρετρο της KLM η της SAS κλπ τα σπανε. Αυτο ειναι ενα μονοχρωμο μονοτονο χρυσαφι.. :wall:
 
Πανεμορφη τσακαλε! Μπραβο! :thx:


Να τονισω οτι ειναι ηδη το 2ο livery της συμμαχιας που φοραει το συγκεκριμενο αεροσκαφος απο τις αρχες του 2000, οποτε και παραδωθηκε απο την Airbus, ενω δεν ειχε ποτε livery της εταιρειας!! :shock:
 
Special !!!!!

Κάτι αχνές άσπρες γραμμές που φαίνονται πίσω από τα φτερά τι είναι;
 
Ηλία συγχαρητήρια...

Πραγματικά οι φωτογραφίες σου δίνουν άλλη διάσταση στα όχι μόνο στα αεροπλάνα, αλλά και σε ότι τα περιβάλλει...

Άξιος. :thx:
 
Top