Λάθος στο επώνυμο στο εισιτήριο σε πτήση με air Serbia

Θα έχουμε πρόβλημα στο check in για ένα επιπλέον γράμμα στο επώνυμο με air Serbia !?

  • Όχι

    Votes: 7 70,0%
  • Ναι

    Votes: 4 40,0%

  • Total voters
    10

Silviro

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
09/10/2022
Μηνύματα
1
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
aeg
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
Gr
Έκλεισα από τώρα Οκτώβριο εισιτήρια για Πράγα για 30 Δεκεμβρίου και πετάμε με ανταποκριτή Αθήνα -Βελιγράδι. Βελιγράδι -Πράγα .
Όμως έκανα λάθος στο επώνυμο του άντρα μου και αντί για koukos έβαλα koukous
Κάλεσα την mutrip από που έκλεισα τα εισιτήρια και μ είπαν η πολιτική αυτής της εταιρείας είναι να τα ακυρώσω και να βγάλω εκ νέου άλλο εισιτήριο
Θα έχουμε πρόβλημα 30 δεκ ( που θα γίνεται πανικος λογικά για Πράγα ) στο check in για ένα επιπλέον γράμμα στο επώνυμο ;;;
 
Αν και ψήφισα όχι, ουδείς μπορεί να σου εγγυηθεί. Μίλησε καλύτερα με την εταιρεία μέσω τηλεφώνου, τσάτ ή μέιλ.
 
Fat fingers mistake, έλεος, ένα γράμμα όλες οι εταιρείες το διορθώνουν.
 
Εγώ σε 2 περιπτώσεις στο παρελθόν δεν είχα πρόβλημα. Η πρώτη φορά ήταν Aegean (Κάιρο Αθήνα) και είχα γράψει αντίστροφα το όνομα - επώνυμο. Δεν ασχολήθηκαν καν. Τη δεύτερη ήταν Middle East Airways, Αθήνα-Βηρυτό με επιστροφή. Εκδόθηκε εισιτήριο με το όνομα Ekaterini αντί για Aikaterini. Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είχαν πει να ακυρωθεί το εισιτήριο, να εκδοθεί άλλο με μια (μεγάλη) χρέωση. Τελικά πήγαμε χωρίς να κάνουμε την αλλαγή και το διόρθωσαν σε 1' στο check in counter.
 
Top