Νέα πολιτική επιλογής θέσεων

Re: E-Check από Aegean

andreas-cyprus":19apfnu9 said:
Οι τιμές αυτές αναγράφονται στον πίνακα που επισύναψαν οι προηγούμενοι. Επίσης εμφανίστηκαν και seat maps, στα οποία φαίνονται οι πιο πάνω κατηγορίες θέσεων.
Βλέπω 150 θέσεις στο Α319, 180 στο Α320 και 82 στο Q400 ή με γελούν τα μάτια μου;
 
Re: E-Check από Aegean

Το Q400 έχει 19 τετράδες και μία δυάδα, άρα 78 θέσεις. Ίσως σε μπέρδεψε, το ότι δεν έχει πλέον σειρά #13. ;)
 
Re: E-Check από Aegean

Αυτό ξέρω κι εγώ. Μπήκες όμως στη σελίδα να δεις τι δείχνει εκεί;
 
Re: E-Check από Aegean

Καλά, η σελίδα είναι οτι να ναι... Φαίνεται σαν να έχει καταργηθεί εντελώς η Business και οι 10 πρώτες σειρές είναι προς αγορά για τον οποιονδήποτε θέλει το upfront... προχειροδουλειά φαίνεται
 
Re: E-Check από Aegean

Ακριβώς αυτή την εντύπωση σου δίνουν, ότι καταργήθηκε η Business.

Δηλαδή με λίγα ευρώ παραπάνω θα πετάω σε καθίσματα Business?
Ή δεν θα υπάρχουν πλέον καθίσματα Business?

Από ότι βλέπω "κατέβηκε" η σελίδα με τα seat plans.

Κατάργηση του δωρεάν catering πριν ή μετά το καλοκαίρι? Παίζει στοιχηματάκι? :mrgreen:
 

Attachments

  • not found.GIF
    not found.GIF
    39,3 KB · Προβολές: 1.887
Re: E-Check από Aegean

Ήδη το in-flight catering στις medium haul έχει περιοριστεί σε χάρτινο ανακυκλούμενο lunch box.
 
Re: E-Check από Aegean

Η σελίδα με τις αλλαγές κ τις χρεώσεις εξαφανίστηκε από το σάιτ της Αιγαίου. Είμαι περίεργος να δω τι αλλαγές θα κάνουν. Πάντως ήταν γενική η κατακραυγή για την νέα τους πολιτική.
 
Re: E-Check από Aegean

Η σελίδα ζει και βασιλεύει:
https://el.aegeanair.com/taksidepste/politiki-thesewn/
και βρίσκεται πλέον στο μενού "Ταξιδέψτε".
Μάλλον είναι περήφανοι για τη φοβερή νέα "υπηρεσία" που μας προσφέρουν... :rant: :evil:
 
Re: E-Check από Aegean

Και έχουμε σύμφωνα με το Seat Map τα εξής:

Airbus 319: 150 θέσεις
Airbus 320: 180 θέσεις
Airbus 321: 216 θέσεις
DHC 8-400: 82 θέσεις
DHC 8-100: 37 θέσεις
ATR 42-600: 50 θέσεις

Εκτός το DHC 8-100 σε όλα τα υπόλοιπα διακρίνω μια αύξηση στις θέσεις εννοώ στις σειρές ή κάνω λάθος;
 
Re: E-Check από Aegean

Μάλλον θέλουν να γίνουν RYANAIR στην θέση του χαλίφη RYANAIR με τέτοιες χωρητικότητες!!!
 
Top