Πaμε για το Iran ?

Καλά, εσένα από όλα αυτά που διάβασες, μόνο το τραίνο από την Αλεξανδρούπολη στην Κωνσταντινούπολη σε πείραξε; Ολόκληρο aller-retour με του Τουπόλεφ 154 της Caspian δε σε ανησυχησε καθόλου;


Προς το παρόν, προτείνω την εξής τροποποίηση: να κάνουμε ότοστοπ και να πάμε με νταλίκα για την επίμαχη διαδρομή (Αλεξ/πολή->Κων/πολη)

Σύντομα θα επανέλθω με το Σενάριο 3, με μία εταιρία-φετίχ
 
ασχετο αλλα και σχετικο..το τρενο Θεσσαλονικη (Αλεξ/πολη)-Κωνσταντινουπολη ειναι πολυ φθηνος και ιδιαιτερα ενδιαφερον τροπος να ταξιδεψεις. προσωπικα το εχω κανει και θα το ονομαζα ΕΜΠΕΙΡΙΑ! ειδικα το περασμα του Εβρου με 10χλμ/ω στις 2 το πρωι ειναι βγαλμενο απο ταινια! αν δεν σας χαλαει οτι θα ξενυχτησετε μιας και σε ξυπνανε καθε 2 ωρες για ελεγχο στα συνορα, τοτε προτιμηστε το οπωσδηποτε!!
κλεινει η παρενθεση 'τρενο' ;)
 
Σύντροφε Computerise κατανοώ την ανάγκη σου να με εκδικηθείς για την καταστρόφή του ιρανικού ονείρου, αλλά πιστεύω ότι δεν έχεις ολοκλήρώσει την όμορφή σου έρευνα. Να επανέλ8εις με καινοτόμα στοιχεία και τότε ίσως σου απαντήσουμε...

ΥΓ: και δημοσίως σε προσκαλώ/προκαλώ να πετάξουμε μαζί με την εταιρία που θέλει τα νησιά στον αέρα...
 
Για τον τρόπο μετάβασης μιλήσαμε σύντροφοι και όχι για το τι έχουν να δουν τα μάτια μας σε αυτό το ιστορικό ταξίδι!!

Σύντροφε captainjumbo, τιμούμε το επαναστατικό-ισλαμιστικό ποιόν σου , αναγνωρίζουμε τις πάντα πρωτοποριακές ιδέες σου και σεβόμαστε την εσωκομματική σου αντιπολίτευση αλλά σε συμβουλεύουμε να μην είσαι προπετής και ξεμπροστιαστείς πάλι όπως τότε με το μυθικό κουσκούς στο Παρίσι. Κάνε αυτοκριτική και πάρε ένα μικρό δείγμα για το τι υπερπαραγωγή ετοιμάζεται……

THR KIH 0620 0750 Y97055 TU5
KIH SYZ 1915 2000 Y97060 MD83
SYZ IFN 2045 2200 IR 224 100
IFN THR 1220 1315 IR 304 72S

Όπως είδες τα νησιά πετάνε πάντα στον αέρα!!

Είθε ο μεγάλος Aγιατολλάχ πάντα να σε φωτίζει και
εύχομαι στην επόμενη κλήση του μουεζίνη για προσευχή να σταθείς στο πλευρό μας....


ΥΓ.Παρακαλώ τους υπεύθυνους να μεταφέρουν εδώ τα 2-3 παρεμφερή posts που βρίσκονται στο topic "Επόμενα ταξίδια"
Ευχαριστώ
 
Είθε ο μεγάλος Aγιατολλάχ πάντα να σε φωτίζει και
εύχομαι στην επόμενη κλήση του μουεζίνη για προσευχή να σταθείς στο πλευρό μας....

ο Θεός είναι μεγάλος...θα ξανασυναντηθούμε σύντροφοι.. :great:
 
Το νου σας πάντως γιατί όταν είχα πάει “cockpit” στο Isfahan με Β762 ABD/SVA, κάθομαι στην 1L και «ζαχαρώνω» τα μπουμπούκια που είναι κάτω. Ρώτησα έναν υπάλληλο πίστας (που μας συμπαθούν τους Έλληνες κιόλας) αν μπορώ να βγάλω καμία photo….
Ο τύπος μου λέει έλα στο πιλοτήριο. Μου δείχνει 3-4 κτίρια και μου λέει:
Εκεί πάνω έχει σκοπευτές, αν νομίζεις ότι δεν θα σε δουν, βγάλε.

Σε κανένα άλλο topic πλάκα θα έχει να μοιραστώ εμπειρίες από Jeddah και Kinshasa / Brazzaville


captainjumbo":4qgz548m said:
Είθε ο μεγάλος Aγιατολλάχ πάντα να σε φωτίζει και
εύχομαι στην επόμενη κλήση του μουεζίνη για προσευχή να σταθείς στο πλευρό μας....

ο Θεός είναι μεγάλος...θα ξανασυναντηθούμε σύντροφοι.. :great:
 
Top