Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

δίπλωμα ιατα

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να ρωτήσω αν το δίπλωμα ιατα αεροσυνοδών βοηθάει στην πρόσληψη αεροσυνοδών από αεροπορικές εταιρίες.
 
Αγγελική, υπάρχουν ολόκληρα Posts για το θέμα αυτό. Οχι δε λέει κάτι το πτυχίο της ΙΑΤΑ, το μόνο που θα χάσεις είναι τα λεφτά σου και ο χρόνος σου. Οποιαδήποτε εταιρία και να σε προσλάβει θα αναλάβει η ίδια να σε εκπαιδεύσει εξ ολοκλήρου απο την αρχή. Αν θέλεις να κάνεις κάτι με τα χρήματα σου μάθε μία άλλη γλώσσα που σίγουρα θα μετρήσει για το επάγγελμα
 
καλησπερα σας ....
θα ηθελα ν σας κανω μια ερωτηση ,μηπως ξερετε ποτε βγαινουν προκυπηξεις για ιπταμενο προσωπικο ?
 
Καλησπερα σας!
Ξερει κανενας αν η ΟΑ ζηταει προσωπικο; Ρωταω με αφορμη μια αναρτηση που ειδα στη σελιδα best aviation.net
Απευθυνθηκα και στην ιδια την εταιρια ομως δεν καταφερα να μαθω τιποτα περισσοτερο. Εντυπωση μου κανει πως στην επισημη σελιδα της ΟΑ δεν αναφερει τιποτα απολυτως! Αν υπαρχει καοιος που γνωριζει ας μας ενημερωσει..
Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

http://www.bestaviation.net/jobs/olympic_air/
 
Άλλο το αποδέχεται αιτήσεις (accepting resume) και άλλο προσλάβει (hire). Μην αγχωνεσαι η ΟΑ δεν παίρνει κόσμο μόνο απολύσεις κάνει. Αν θες την γνώμη μου κανε αίτηση στην http://www.greenjet.gr ειναι νέα αεροπορική με βάση Αθήνα και θέλουν αεροσυνοδούς με η χωρίς εμπειρεια. Επίσης απο τον Γενάρη και μετά ξεκινά ακόμη μια αεροπορική με βάση Βόλο αλλα θα ψάξουν απο τέλος Αυγούστου συγκεκριμένα απο 22 Αύγουστου κανε search στο Google για Hellas Airlines και θα δεις ότι θέλεις. Επίσης η Hermes Airlines παίρνει κόσμο με βάση Γαλλία. Αυτά.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Η Hermes παίρνει σίγουρα κόσμο? Εγώ έστειλα βιογραφικό και μετά τους πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι δεν παίρνουν άτομα...
 
pilotathens":256741s8 said:
Άλλο το αποδέχεται αιτήσεις (accepting resume) και άλλο προσλάβει (hire). Μην αγχωνεσαι η ΟΑ δεν παίρνει κόσμο μόνο απολύσεις κάνει. Αν θες την γνώμη μου κανε αίτηση στην http://www.greenjet.gr ειναι νέα αεροπορική με βάση Αθήνα και θέλουν αεροσυνοδούς με η χωρίς εμπειρεια. Επίσης απο τον Γενάρη και μετά ξεκινά ακόμη μια αεροπορική με βάση Βόλο αλλα θα ψάξουν απο τέλος Αυγούστου συγκεκριμένα απο 22 Αύγουστου κανε search στο Google για Hellas Airlines και θα δεις ότι θέλεις. Επίσης η Hermes Airlines παίρνει κόσμο με βάση Γαλλία. Αυτά.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Αγνοουσα πληρως την υπαρξη αυτων των εταιριων. Κατι ακομη, επειδη θελω να στειλω το βιογραφικο μου στην greenjet, αυτο θα πρεπει να ειναι στα ελληνικα η στα αγγλικα;
Οσο για τις απολυσεις...ειναι γεγονος!
Εργαζομαι στο handling της ΟΑ και η αληθεια ειναι οτι αυτοι που γλιτωνουν την απολυση, εχουν υποστει μεγαλη μειωση μισθου.
 
παιδια εστειλα κι εγω σ αυτη τη διευθυνση αλλα μου γραφει αποτυχια αποστολης! εχει καποιο προβλημα η διευθυνση μηπως???
 
Για όσους, -ες ενδιαφέρονται να εργαστούν στη νέα αεροπορική εταιρεία που ξεκινά πτήσεις από τον ερχόμενο Ιανουάριο, διοργανώνεται ημέρα καριέρας στο Βόλο στις 15 του μήνα. Έχει αναφερθεί και σε άλλη θεματική ενότητα, απλά το ποστάρω και εδώ σε περίπτωση που κάποιος δεν το έχει δει ακόμα.

Eδώ η σχετική ανακοίνωση και εδώ το CV upload.

Η βάση της Hellas Airlines θα είναι η Νέα Αγχίαλος.

Καλή τύχη σ' αυτούς που θα δοκιμάσουν, και μακάρι αυτή η εταιρεία όντως να προσφέρει κάτι καλό στον πολύπαθο τομέα των αερομεταφορών!! :great:
 
Και στη Monarch ζητάνε ιπτάμενους συνοδούς. Ζητάνε για Luton, για εκεί έκανα αίτηση, και για 1-2 άλλες βάσεις, πάντα για βάσεις στη Βρετανία μιλάμε.
 
Top