προβλημα με πτηση

chris_r600

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
04/10/2011
Μηνύματα
1
Likes
0
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
athe
γεια σας ειμαι ασχετος και θα ηθελα να μου πειτε τι μπορει να κανει ενας φιλος μου ρουμανος ο οποιος ειχε προβλημα και εχασε την πτηση του για ισπανια, επειδη εκαναν λαθος απο την ασφαλεια του αεροδρομιου.εκτος απο την πτηση που εχασε πληρωσε και 40ευρω για να του αλλαξουν εισητηριο.δεν τον αθηναν να πεταξει γιατι δεν ηταν σιγουροι αν ειναι ενταξει το διαβατηριο του...και ενω εφυγε το αεροπλανο του ειπαν οκ.υποψιν ηταν στο αεροδρομιο 3 ωρες νωριτερα ο ανθρωπος..αποτελεσμα να πληρωσει τη διαφορα και να πεταξει μετα απο 2 μερες.και μενει 200χλμ εκτος αθηνας..τι πορει να κανει;;;και που πρεπει να κανει τα παραπονα του;;;;ευχαριστω πολυ.
 
welcome to the club.. εχτθές έχασα την πτήση μου από Ρίγα προς Stansted επειδή ενας υπάλληλος άργησε να αναγνωρισει την ταυτότητα μου. Ήμουν στην μεση του check in ειχα δώσει τη βαλίτσα και επί 20 λεπτα συμβουλευόταν εγχειρίδια και προισταμένους.. Οι καλυτερες απορίες του ηταν ποια ειναι η Hellenic Republic και γιατι δεν γραφει απλά Greece, αν είμαι σίγουρος οτι αυτή ειναι η ταυτότητα μου όπως και γιατι δεν εχει ημερομηνία λήξης.. με αυτά και με εκείνα εκλέισε το check in και εγώ εμεινα με ... την ταυτότητα στο χέρι.. μα μου στα εκδοτήρια, 300 ευρω μου ζηταγανε. Καινουργιο εισητηριο, 24 ωρες καθυστερηση, ενα ξενοδοχειο να μείνω και πολλα νευρα ήταν ότι αποκόμησα.. Αν εχει κανεις καμιά συμβουλή ευπροσδεκτη..
 
Top