Στατιστικά για τις πτήσεις σας

  • Thread starter Neki
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έχω περάσει τις πτήσεις μου στο my.flightradar24 αλλά μου λείπουν κάποια registration από τα αεροσκάφη, από 2012 μέχρι 2018, υπάρχει κάποιος τρόπος να βρεθούν; Έχω ημερομηνίες/ώρες, αριθμούς πτήσεων καθώς και τύπο αεροσκαφών, (είναι ~25 πτήσεις)
 
Καλησπέρα σε όλους (μετά από καιρό).
Ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με σελίδες που θα με βοηθούσαν να βρω το νηολόγιο των αεροσκαφών από τις πτήσεις που έκανα πριν από 6 μήνες. Έψαξα σε διάφορα νήματα αλλά δεν βρήκα κάποια σαφή πληροφορία.
Δυστυχώς αν και είχα σημειώσει τα νηολόγια, "έκαναν φτερά" όταν κλάπηκε το κινητό μου χωρίς να έχω προλάβει να τα καταχωρήσω στο flight memory.
Υπάρχει κάποια σελίδα που να προσφέρει κάτι τέτοιο; Επί πληρωμή ή και δωρεάν (κατά προτίμηση).

Eυχαριστώ!
 
To Flightradar24.com με την χρυσή συνδρομή. Άν κάποιος είναι χρυσό μέλος μπορεί να δει τα στοιχεία πτήσεων μέχρι και ένα χρόνο πίσω.
 
... η οποία χρυσή συνδρομή έχει και 7 day trial που σημαίνει ότι αν μπορείς σε μια βδομάδα να βρεις αυτά που θες μπορείς να την ακυρώσεις μετά χωρίς να χρεωθείς
 
Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Με βοήθησε όντως το 7 day trial στο Flightradar24. Mάλιστα η μία πτήση ήταν η 200η! :thx:

Γενικά, έχει πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία! Μάλλον θα το κρατήσω.
 
Αν έχετε παλαιότερα πετάξει στο SXF και το έχετε (σωστά) καταχωρήσει έτσι, τώρα μετά το άνοιγμα του BER τί κάνετε στην καταγραφή αν πετάξετε εκεί; Αλλάζετε και όλες τις παλαιότερες εγγραφές σε BER ή τις αφήνετε όπως είναι;
 
SXF τότε, BER τώρα. Παρόμοια το Ελληνικό είναι HEW (#6 στη λίστα μου με πιο συχνά αεροδρόμια αλλά με πτωτικές τάσεις)
 
Ναι αλλά το Ελληνικό με το σημερινό αεροδρόμιο δεν είναι στην ίδια τοποθεσία. Δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Στην Αθήνα ξεκάθαρα έχουμε 2 διαφορετικά αεροδρόμια λόγω τοποθεσίας.
Στο Βερολίνο όχι. Ουσιαστικά άλλαξε ο κωδικός προϋπάρχοντος αεροδρομίου.
Αν δεν υπήρχε το SXF αλλά μόνο το TXL τότε δεν θα υπήρχε θέμα. Έκλεισε το TXL, άνοιξε το BER, όπως έκλεισε το HEW (ATHX) και άνοιξε το ATH.
Αλλά το SXF δεν εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία.

(Εμένα στο Ελληνικό είναι ακόμα #4 αλλά θα πάρει λίγο καιρό ακόμα να πέσει κι άλλο).
 
Εγω προσωπικά θα το άφηνα ως SXF . Αν και υπαρχει ακόμα σαν τερμιναλ, παρόλα αυτά θα το άφηνα για δικούς μου στατιστικούς λόγους.
 
I see your point. Παρόλα αυτά όταν πέταξες π.χ. το 2008 ήταν SXF, οπότε για ιστορικούς λόγους θα το άφηνα έτσι.
 
Top