Τα χρώματα της Aegean (livery)

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Pantos to livery tis aegean einai pisteuo klasis anotero po allon etaireion...
Gousta einai auta...
Oute asprouliariko teleios, oute katamauro...
O noon noeito.... :?
 
To αν μας αρέσουν ή όχι τα 'χρώματα' της Aegean μπορεί να αποτελέσει ένα θέμα για δημοσκόπηση (Πόσο σας αρέσουν τα χρώματα της Aegean; Πολύ, λίγο πολύ, λίγο, καθόλου, δενξέρωδεναπαντώ), αλλά δύσκολα θα είναι μια συζήτηση που 'βγάζει' κάπου.

Γιατί ο καθένας έχει τα γούστα του και ακόμα κι αν υπάρχει μια γενική 'συμφωνία' ότι είναι συντηρητικά και ανέπνευστα, και ότι ίσως χάθηκε μια ευκαιρία ανανέωσης του εταιρικού σήματος με την ανανέωση του στόλου, αυτό μπορεί να αρέσει ή να μην αρέσει σε κάποιους.
 
Γεια σας,
Ξέρει κανέις αν στα επόμενα 320/321 οι γλάροι θα φαίνονται σαν τα 737 και avro???βλακεια ερωτηση αλλα εχω την απορια
Φιλικα
 
eliasg17":3fs0kxfg said:
Γεια σας,
Ξέρει κανέις αν στα επόμενα 320/321 οι γλάροι θα φαίνονται σαν τα 737 και avro???βλακεια ερωτηση αλλα εχω την απορια
Φιλικα

Δε νομιζω να αλλαξουν τα χρωματα στα επομενα 320, οπως ειναι στα πρωτα που ηρθαν ετσι φανταζομαι θα ειναι και στα επομενα.
Αμφιβαλω η Αιγαιου να θελει να εχει διαφορετικα χρωματα στα αεροπλανα της.
 
ego tha protina na afisoun ta chromata pros to paron kai na koitaksoun toulachiston na ta echoun kathara mesa...

to eipa kai ston makedona kai to ksanaleo se olous proti fora vlepo tetio vromiko aeroskafos... kai den me niazei an einai kainourio i ochi... "antropi"
 
AIR GREECE ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ

ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΙΣ AIR GREECE ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΩΤΙΝΑ.
 
Το θέμα μας όμως είναι τα χρώματα της Aegean, και όχι τα χρώματα άλλων εταιρειών, οι οποίες μάλιστα δεν επέζησαν, με τον ένα ή άλλο τρόπο.
 
Το logo στο κάθετο σταθερό (στην ουρά κατ' ευφημισμό) θα είναι διαφορετικό. Ο όγκος του θα είναι μικρότερος. Για την ακρίβεια θα συρικνωθεί ο νοητός κύκλος έτσι ώστε να χωρέσουν και να φαίνονται οι γλάροι καλύτερα. (Like Avros and 737s)

Τα χρώματα δεν βρίσκει κανείς από το managment τον λόγο να αλλαχθούν. Έχουν γίνει πια "σήμα" της Α3. Πιστέψτε με, ενδιαφέρει περισσότερο να καταλαβαίνει κάποιος κοιτώντας ένα αεροπλάνο ότι: "Είναι Aegean". Αυτό φτάνει! Ο επικοινωνιακός στόχος έχει επιτευχθεί. Ο χρωματισμός δεν παίζει τόσο σημαίνοντα ρόλο κατά την γνώμη της Α3. Άλλα είναι αυτά που μετράνε και φαίνεται ότι τα πάει καλά! Θυμάστε την Aegean toν Μάιο του 1999 :D. Μάλλον έχουν γίνει σωστές κινήσεις από τότε παιδία.

Avidriver :cool:
 
avidriver":1yrknmko said:
Το logo στο κάθετο σταθερό (στην ουρά κατ' ευφημισμό) θα είναι διαφορετικό. Ο όγκος του θα είναι μικρότερος. Για την ακρίβεια θα συρικνωθεί ο νοητός κύκλος έτσι ώστε να χωρέσουν και να φαίνονται οι γλάροι καλύτερα. (Like Avros and 737s)

Αυτό είναι φήμη, ή βασίζεται σε κάποια δεδομένα; Και μια και μιλάμε για το 'κάθετο σταθερό' έχει σκεφθεί κανείς να προτείνει, χωρίς αλλαγή σχεδίου, την αντιστροφή των χρωμάτων; Άσπροι 'γλάροι' σε μπλε-γαλάζιο φόντο; Αυτό θα έδινε ίσως κάποια 'ζωντάνια' στο πολύ γαλακτερό της τωρινής εμφάνισης.
 
george_a":28j5arq6 said:
Αυτό είναι φήμη, ή βασίζεται σε κάποια δεδομένα;.
Δεν γράφω φήμες στο forum Γιώργο μου. Δεν έχω χρόνο για τέτοια. Βέβαια γράφω μέχρι εκεί που "επιτρέπεται" σε επίπεδο forum. Νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. ;)

Avidriver :cool:
 
Top