Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Έχει κάποιος φίλος την ευγενή καλοσύνη να μου εξηγήσει γιατί οι πτήσεις 076 (ATH-PAS) και 077 (PAS-ATH) της Olympic έχουν διαφορετική (χαμηλότερη 25-30%) τιμή από τις άλλες πτήσεις του δρομολογίου αυτού όταν μιλάμε για το ίδιο booking class (Y, M κλπ.) ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Από αύριο ξεκινάνε προσφορές Black Friday, υπάρχει περίπτωση να βρούμε καμιά προσφορά καλοκαίρι ή θα είναι μόνο off-season, π.χ. Φεβρουάριο-Μάρτιο;
 
Αρκετά καλές προσφορές σήμερα. Μέχρι 70% (φυσικά μόνο off-season, δηλ. όταν το μεγαλύτο μέρος της τιμής είναι φόροι), αλλά 30% ακόμα το καλοκαίρι, και 20% σε business class (που γενικά αποκλείεται από τις προσφορές), όπου και τα 20% και 30% κάνουν αρκετή διαφορά.

Για να δούμε τί θα έχει αύριο.
 
Μπερεκέτια βλέπω το μαγαζί σήμερα αλλά το web δεν τραβαει στην ανηφόρα. Μόνο μια κράτηση μπόρεσα να κάνω στα πεταχτά και με μεγάλη δυσκολία.
 
Όντως, κι εγώ είχα προβλήματα. Αλλά τελικά πέτυχα να κάνω 4 κρατήσεις (oneways), δηλ. αυτά που ήθελα. Με συνολικά σχεδόν 300 Ευρώ έκπτωση.
 
Μπερεκέτια βλέπω το μαγαζί σήμερα αλλά το web δεν τραβαει στην ανηφόρα. Μόνο μια κράτηση μπόρεσα να κάνω στα πεταχτά και με μεγάλη δυσκολία.
Αντίστοιχα και το site της Sky αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα αυξημένης επισκεψιμότητας λόγω των black friday προσφορών
 
Εμένα με πέταξε πριν λίγο έξω από το λογαριασμό μου miles and bonus μετά από μήνυμα σφάλματος και ενώ ήμουν μόνιμα συνδεδεμένος μέσω της εφαρμογής.
Δεν με ξανασυνδέει, παρά μόνο λέει ότι πρέπει να συνδεθώ στο internet. Η ταχύτητα μου αυτή τη στιγμή είναι περίπου 20-25 Mbps είτε με WiFi είτε με 4G+.
Ρε μπας και τους χακάρανε; :wall:
 
Όχι, το ίδιο κάνει από χθες αλλά και σήμερα το πρωί
 
Μπερεκέτια βλέπω το μαγαζί σήμερα αλλά το web δεν τραβαει στην ανηφόρα. Μόνο μια κράτηση μπόρεσα να κάνω στα πεταχτά και με μεγάλη δυσκολία.
Λογικό είναι βρε παιδιά. Πέφτουν όλοι με τα μούτρα και κλείνουν μόνο όταν έχει τέτοιες τρελές προσφορές. Πόσο να αντέξει το δίκτυο; κάντε και λίγο κράτει. Όλοι ζητάμε εύκολα, γρήγορα και οικονομικά. Όλα αυτά έχουν το κόστος τους είτε σε ενέργεια, είτε σε χρόνο είτε σε χρήμα και πάει λέγοντας.
 
Καλησπέρα, προσπαθώντας να κάνω αλλαγή Flex εισιτηρίου, και ενώ φαίνεται διαφορά νάυλου 15€, όταν το επιλέξω χρεώνει 44€, επικοινώνησα με το τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν ότι και σε αυτούς η διαφορά ναύλου είναι 44€. Δοκιμάζοντας και ημερομηνίες με μηδενική διαφορά ναύλου πάλι χρέωνε, 22€ αν θυμάμαι καλά. Γνωρίζει κάποιος που μπορεί να οφείλεται αυτό; Η κοπέλα δεν είχε απάντηση και μου είπε ότι θα το προωθήσει αρμοδίως.
 
Top