Απορία για Aegean

  • Thread starter petak
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Φτάνει πια με τα Ιωάννινα σε κάθε θέμα με μηνύματα χωρίς ουσία!!! Aris320 αξιόλογησε τι και που γράφεις για τα Ιωάννινα γιατί ένα μικρό περιφερειακό αεροδρόμιο της ηπειρωτικής Ελλάδας το έχεις αναγάγει σε... Heathrow.
 
Καλημέρα σας.. λοιπόν έχω να γράψω πάρα πολλούς μήνες στο φόρουμ, διαβάζω κάθε μέρα τις συζητήσεις και πάνω στο θέμα της ακύρωσης των δρομολογίων της αιγαίου από Χανιά για Θεσσαλονίκη, έχω να προσθέσω και αυτό από την Αθήνα προς το Κάσελ της Γερμανίας από τον προσεχή Ιούνη (23/06 αν δεν κάνω λάθος). Αυτό το δρομολόγιο δεν είχε εγκαινιαστεί πριν από 20 μέρες; με θερμές υποδοχές στο αεροδρόμιο της Γερμανίας.......... Πάει και αυτό άκλαυτο
 
Οχι,νομίζω πως κανείς λάθος ήταν προγραμματισμένο να σταματήσει στις 23/6.
 
Μετά την διακοπή ου δρομολογίου CHQ - SKG - CHQ όλες τις πτήσεις μετατρέπονται σε Y (economy) για το εσωτερικό. Η business θα παραμένει μόνο για τις πτήσεις εξωτερικού :?
 
Ζήσης":1e5xvvzn said:
έχω να προσθέσω και αυτό από την Αθήνα προς το Κάσελ της Γερμανίας από τον προσεχή Ιούνη (23/06 αν δεν κάνω λάθος). Αυτό το δρομολόγιο δεν είχε εγκαινιαστεί πριν από 20 μέρες; με θερμές υποδοχές στο αεροδρόμιο της Γερμανίας.......... Πάει και αυτό άκλαυτο

Το δρομολόγιο για Kassel είχε προγραμματιστεί από την αρχή ως προσωρινό δρομολόγιο και έχει να κάνει με την έκθεση μοντέρνας τέχνης Documenta 14. Είναι η μεγαλύτερη εκδήλωση/οργάνωση σύγχρονης τέχνης της Γερμανίας και έδρα της έκθεσης είναι το Κάσελ. Φέτος η διοργάνωση γίνεται από κοινού με την Αθήνα και η Aegean που είναι και χορηγός, συνδέει τις δύο πόλεις για το διάστημα που η έκθεση φιλοξενείται στην Αθήνα.
 
Greg.CHQ":19yh4dsz said:
Μετά την διακοπή ου δρομολογίου CHQ - SKG - CHQ όλες τις πτήσεις μετατρέπονται σε Y (economy) για το εσωτερικό. Η business θα παραμένει μόνο για τις πτήσεις εξωτερικού :?

Εχω την εντυπωση, ότι η μπίζνες παραμένει μόνο στο ATH-SKG και το ATH-CFU.
 
Σωστά , σε ευχαριστώ για την διόρθωση .
 
Η Αegean άλλαξε την πτήση!

Καλησπέρα παιδιά
Ταξιδευω μεθαυριο στη Θεσσαλονικη κι ενώ περιμενα να κανω online check-in τελικα δεν με δεχοταν και με πεταξε στο site της Olympic οπου και διαπίστωσα οτι τελικά η πτηση και στο πηγαινε αλλά και στο έλα θα γινει από αυτην την εταιρια...
Δεν ειχα καμια ενημερωση από την εταιρια..
Ξερει κανεις γιατι γίνεται αυτο?
Να ανησυχησω?
 
Re: Η Αegean άλλαξε την πτήση!

Συνήθως οι πτήσεις εσωτερικού είναι ΟΑ operated by Aegean... Είτε την κλείσεις από Α3 είτε από ΟΑ το ίδιο πράγμα είναι.
 
Re: Η Αegean άλλαξε την πτήση!

Μην ανησυχείς καθόλου. Κ εγώ (σε αρκετά ταξίδια) τσεκ ιν δε μπορούσα να κάνω από την ιστοσελίδα της Aegean airlines, αλλά μόνο από την Olympic air. Η πτήση σου θα γίνει με Airbus της Aegean airlines
 
Top