Ολυμπιακη θα πεταει για Hong Kong;

Signomi pou to leo alla den to pisteuo oute san protapriliatiko psema....
 
Δεν υπαρχει καμμια τετοια περίπτωση. Μονο για Beijing ακουγεται κάτι, αλλα σίγουρα για μετά την φετινή χειμερινή σαιζόν.
 
Oute ego then nomizo pedia!! :cry:

Meti aroplana bre na petaksoun???
Afou ta A343 petane pros tin USA
 
Από ότι ξέρω ένα Α340 κάθετε μετά που καταργήθηκαν τα δρομολόγια για Αυστραλία αυτό μπορούν να βάλουν μια πτήση καθημερινός για Hong-Kong :cool:
 
el-greco":1234swa0 said:
Oute ego then nomizo pedia!! :cry:

Meti aroplana bre na petaksoun???
Afou ta A343 petane pros tin USA

Κάποτε αυτά τα 4 Α343 πέταγαν και 3x weekly ΒΚΚ-SYD-MEL. Και απ' ότι ξέρω ύστερα από το ...ηρωϊκό κλείσιμο της γραμμής δεν αυξήθηκαν οι διεθνείς προορισμοί, κάτι ...συμπληρώματα μόνο για LHR.

Το πρόβλημα ασφαλώς δεν είναι αυτό. Αφού στην πόλη με τον τρίτο μεγαλύτερο Ελληνικό πληθυσμό δεν μπόρεσε -χωρίς άμεσο ανταγωνισμό, έ!- να τα βγάλει πέρα, τι τα θες τα κινέζικα... Πάλι τα αγαπητά πληρώματα θα θέλουν να πάνε εκεί για να κάθονται 10- μέρες στα ΑΑΑΑ αστέρων ξενοδοχεία κτλπ κτλπ...
 
Kala ta Yperatlantika dromologia alla nomizo oti einai lathos na syzhtame gia tetoioy eidoys pthseis kai kyrios gia tis OA opoy yparxoyn poly sovarotera elleimata toso sto esoteriko dyktio oso kai sto eyropaiko!
Nomizo oti h epilogh meseon aeroskafon deixnei oti h etairia oyte kata fantasia den tha asxolhthei me megales apostaseis kai kyrios me to Hong-Kong poy den exei katholoy Ellhnniko stoixeio.
 
Το ελληνικό ή όχι στοιχείο δεν παίζει ρόλο στη διατήρηση μίας γραμμής....Αν πετούσε για ΗΚG τότε τον κυριότερο ρόλο για να πάει κανείς εκεί είναι για να πάρει μία άλλη πτήση για Κίνα ή για Αυστραλία ή οπουδήποτε αλλού..........Το γεγονός ότι το Χονγκ Κονγκ είναι το μεγαλύτερο (νομίζω ) Hub της Ασίας δεν σας λέει τίποτα?
:rolleyes:
 
Top