Αναβάθμιση οικονομικής θέσης εσωτερικού

chrispilot

Economy-Class-Member
Εγγραφή
28/12/2004
Μηνύματα
136
Likes
0
Apo 1-3-2007 oi OA prosferoun en ptisi sto esoteriko fistikia me to ximo kathos kai mpougatsakia chips me ton kafe.....apo to kalokairi tha valei kai anapsiktika kathos kai tsai....panta gia to esoteriko milame....opos kai na to kanoume einai mia anavathmisi pou mas dinei trofi na elpizoume oti i kati fenetai sto telos tou tounel....euxatisto.
 
Αν έβαζε και 19 ευρώ(+φόρους) 19 μέρες πριν θα το προτιμούσα από τα μπουγατσάκια ;)
 
SARIDAKIS VASILIS":23bhdxi4 said:
Αν έβαζε και 19 ευρώ(+φόρους) 19 μέρες πριν θα το προτιμούσα από τα μπουγατσάκια ;)

Εγώ πάλι επειδή τα έχω γευτεί και τα δύο (και τα 19 ευρώ και το νέο σέρβις της Ο.Α.), θα προτιμήσω το δεύτερο, διότι δεν θα ήθελα να έχω τα παρατράγουδα με τους περιορισμούς των εισιτηρίων των 19 ευρώ. Επιπλέον, στην πτήση που ήμουν εγώ δεν ήταν μπουγατσάκια, αλλά κρουασάν. Μπορεί να έπεσα και στην περίπτωση. Αν μάλιστα δεν κάνω λάθος, και οι δύο ιπτάμενοι φορούσαν νέες στολές.
 
nai ontos erapsan nees stoles gia tous iptamenous....pantos kati simvainei me tis OA vlepo mia tasi ananeosis.....makari na pane ola kala kai na alaksei kapoia stigmi kai aeroplana.....(kapoia stigmi tha anagastei na to kanei otan paliosoun epikindina).
 
Σας τα λέω εδώ και κάποιο διάστημα! ;) Οι κινήσεις δεν είναι τυχαίες!Έρχονται εκπλήξεις!Ο Mario ακούει;
 
oaicarus":3pds980m said:
SARIDAKIS VASILIS":3pds980m said:
Αν έβαζε και 19 ευρώ(+φόρους) 19 μέρες πριν θα το προτιμούσα από τα μπουγατσάκια ;)

Εγώ πάλι επειδή τα έχω γευτεί και τα δύο (και τα 19 ευρώ και το νέο σέρβις της Ο.Α.), θα προτιμήσω το δεύτερο, διότι δεν θα ήθελα να έχω τα παρατράγουδα με τους περιορισμούς των εισιτηρίων των 19 ευρώ. Επιπλέον, στην πτήση που ήμουν εγώ δεν ήταν μπουγατσάκια, αλλά κρουασάν. Μπορεί να έπεσα και στην περίπτωση. Αν μάλιστα δεν κάνω λάθος, και οι δύο ιπτάμενοι φορούσαν νέες στολές.

ποσο εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις για ενα κρουασαν???? εγω παντως οχι 80 ευρω απλη μεταβαση....
 
Panta iparxei i epilogi tou KTEL file mou.... :)
 
ki oso gia ta nisia me ta sapiokarava tou agoudimou dineis peripou 28 euro gia na eisai orthios dipla stis toualletes......oso gia ta highspeed sou bgainoun akrivotera apo to aeroplano...ase tin talaiporia...telos panton ego protimo na plirono ta 80 euro apli metavasi me krouasan para na dino 80 euro xoris krouasan,. :)
 
chrispilot":17q9k3vy said:
Panta iparxei i epilogi tou KTEL file mou.... :)

για το μονοπωλια στις εσωτερκες πτησεις εχω αναφερθει απειρες φορες....
φιλε μου θα ημουν καημενος αν ανεχομουν να εχω μοναδικη εναλλακτικη λυση στην οα το κτελ....γι αυτο και σε πτησεις εξωτερικου προτιμω εταιριες με χαμηλοτερους ναυλους και πιο συχρονα αερολανα...κι ας μου λειπψει το κρουασαν που τοσο απαραιτητο ειναι στην ζωη μας πλεον....

οσο για το εσωτερικο.... κλεινω κυριως με aegean....80 euro return...αν και το μπισκοτακι που προσφερουν δεν ειναι τοσο καλο οσο τα μπουγατσακια....

ξερω οτι ειναι ονειρο απατηλο να πιστευω πως καποια στιγμη η ελλαδα θα ξεφυγει απο την μιζερια του εθνικου αερομεταφορεα και θα αποκτησει εναερεις μεταφορες αντιστοιχες της βρετανιας....αλλα εχω δικαιωμστο ονειρο....και οπως ελεγε μια γνωστη ταινια...
καποια μερα ενα πρωι θα πεταξει το πουλι..καιοι μαγκες θα το παιζουν λουφα και παραλλαγη....
 
Μήπως βγήκαμε λίιιιγο εκτός θέματος; Εγώ προσωπικά πάντως που είμαι τακτικός επιβάτης Ο.Α. (απαντάται νομίζω το ερώτημα γιατί προτιμώ λοιπόν από τα 80 ευρώ το μπουγατσάκι ή οτιδήποτε) είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος από το νέο σέρβις, ειδικά από τη στιγμή που πλήρωσα 104 ευρώ με επιστροφή λόγω των προσφορών. Αλλά πάλι, έχω την εντύπωση πως η προσωπική μου άποψη είναι άχρηστη σε ένα thread νέων της Ο.Α. Εγώ το ξεκίνησα, εγώ το σταματώ. Τέλος από εμένα.
 
Top