SkyEurope στην Θεσσαλονίκη

billaras

Economy-Class-Member
Εγγραφή
08/09/2006
Μηνύματα
117
Likes
1
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
Ισως να κάνω λάθος (ισως να έχει αναφερθεί ήδη στο forum) αλλά η skyeurore έχει πτήσεις από Θεσσαλονίκη προς BTS, BUD, KRK, PRG. Αν και η Θεσσαλονίκη δεν βρίσκεται στον χάρτη των destinations (στο site της skyeurore), στο book flight υπάρχει σαν επιλογή και δίνει τα παραπάνω αεροδρόμια σαν προορισμούς. Έκανα και ένα τυχαία search για BUD και για καλοκαίρι έδωσε πτήσεις ενώ για Ιανουάριο όχι.
Αν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ήδη στο forum διαγράψτε παρακαλώ αυτό το post.

Βασίλης
 
Ως τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες εκτελούσε charter προς BUD. Φαίνεται πως από το 2007 η παρουσία της στη SKG θα αυξηθεί αρκετά...
 
μεχρι περυσι σιγουρα εκτελουσε τσαρτερ..αλλα με εκπληξη μου βλεπω πως πλεον εκτελει σκετζουλς!!!!!!!επιτελους!!!!!καλη αρχη
 
μολις την ξανατιμησα την εταιρια.....49,16 euros απο θες για πραγα....τον ιουλιο..... και μετα απορουν ολοι γιατι δεν μαυριζω....χαχαχα
 
Γιατι οταν βρω εναν ναυλο στο βημα Select and Continue κολαει?

Εχει καποιες απαιτησεις σε browser? Ουτε με firefox αλλα ουτε και με IE δουλευει. Εγω εχω ΙΕ 6.
 
Κάνεις check το κουτάκι "I agree to these Fare Rules and Conditions of Carriage"; Γιατί άν όχι, τότε δεν προχωράει.
 
Akis":2twirwcr said:
Κάνεις check το κουτάκι "I agree to these Fare Rules and Conditions of Carriage"; Γιατί άν όχι, τότε δεν προχωράει.


Enooeitai pws to kanw check. Tha dokimasw kai se allo PC. De kserw ti na pw.
 
το site της sky καιει καρβουνο....κολλαει συχνα ειδικα οταν περασεις τα δυο πρωτα βηματα.....δοκιμασε αρκετες φορες..και καποια στιγμη θα σου κατσει....
 
@akis

νασυγχωνευσουμε καλυτερα τα δυο τοπικ για την sky???να το ονομασουμε "skyeurope news" η κατι τετοιο....

η sky πεταει για βιενηκαι απο το skg..και μαλιστα δεν το ξεκιναει απο το καλοκαιρι αλλα απο την ανοιξη...το δρομολογιο το τιμησα....τα 60 euros return...δεν μου επετρεπαν να κανω αδιαφορισω...

το οτι εχω πεταξει περισσοτερες φορες με sky απο οτι με easy τον τελευταιο χρονο μηπως θεωρειται απιστια? :D :D
 
Η άσχετη!

Καλησπέρα!
New flesh εδώ, new flesh κ στις Low cost πτήσεις/εταιρίες.
Ενδιαφέρομαι να πετάξω από Θεσσαλονίκη για Βιέννη τον Απρίλιο. Κοίταξα στο site της SkyEurope, και βρήκα θέσεις με 0,01e + τους φόρους! Ισχύει αυτό; Δηλαδή συνολικό κόστος για πήγαινε - έλα για 2 άτομα, βγαίνει λιγότερο από 85e(μαζί με τους φόρους). Είναι όντως αλήθεια ή μπορεί να χρεωθεί η κάρτα μου με πολύ μεγαλύτερο ποσό;
:rolleyes: Δεύτερον, λόγω του ότι είμαι παντελώς άσχετη, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για το τί γίνεται αφού κλείσω τις θέσεις; Διάβασα για κάποιο κωδικό που θα σταλεί στο email μου κ θα πρέπει να τον δώσω στο αεροδρόμιο για να πάρω τα εισητήρια. Σωστά κατάλαβα;
Τέλος,
είναι οι πτήσεις με αυτές τις εταιρίες έμπιστες; Ή μπορεί να πληρώσω, να πάρω τον κωδικό και μετά μη τον είδατε τον Παναή στο αεροδρόμιο; Άσε που δεν έχω δει desk της SkyEurope στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης και δε ξέρω από που θα πρέπει να παραλάβω τα εισητήρια...
Μια άμεση απάντηση θα ήταν θεόσταλτη για να προλάβω να κλείσω με τόσο χαμηλή τιμή... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Top