Προσφορες Interline

faapilot

Economy-Class-Member
Εγγραφή
04/03/2005
Μηνύματα
143
Likes
14
Περιοχή
Athens
Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχουν πρακτορεια που εχουν προσφορες για υπαλληλους αεροπορικων εταιρειων,υπα,πρακτορειων,αια κτλπ?Οι λεγόμενες προσφορές interline.Πολλοι εδω μεσα δουλευουν σε αεροπορικες εταιρειες και βεβαια εχουν προσφορες απο τις εταιρειες τους αλλα μεσω πρακτορειων ξερει κανεις?Αν δειτε στο ιντερνετ υπαρχει πληθος προσφορων απο αμερικανικα,αγγλικα πρακτορεια κτλπ,απο ενα ελληνικο δεν βρηκα :evil:
 
ΓΙΑ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ? ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ DIRECT
 
Ενα σχετικα καλο Αμερικανικο ειναι το perx.com, δεν εχω κλεισει μαζι τους αλλα εχει πολλες προσφορες.
 
Re: Προσφορες Interline Aegean

Ανήκω στην αεροπορική κοινότητα και τις περιόδους low season πέφτουν στα χέρια μας προσφορές για εκπτωτικά εισητήρια interline από Ολυμπιακή και Αegean.
Παραθέτω την εμπειρία μου με την Aegean για πτήση που έκανα ΑΤΗ-ΜUC-ATH τέλος Γενάρη 09.

Αναλυτικότερα :

Το χαρί της προσφοράς αναφέρει κράτηση μόνο 7 μέρες πριν την προγραμματισμένη αναχώρηση και επικοινωνία με το τμήμα interline μόνο μέσω email.

Aφού λοιπόν απάντησε τελικά το εν λόγω τμήμα σε αίτημα μου για κράτηση θέσης τις τελευταίες 7 μέρες μόνο και ζήτησε έγγραφα απόδειξης της εργασιακής μου σχέσης τα αποία και απέστειλλα άμεσα, μου έκανε την κράτηση και ζήτησε πληρωμή μέσα σε 2 ώρες και μόνο με πιστωτική κάρτα, ενώ το έγγραφο άφηνε την δυνατότητα και πληρωμής με μετρητά.
Σε προσπάθεια μου να μιλήσω τηλεφωνικά με την υπάλληλο που χειρίζεται τα θέματα αυτά, αυτό κατέστει δύσκολο γιατί "μόνο μέσω email υπάρχει η δυνατότητα να μιλάτε με την συγκεκριμένο τμήμα" και χρειάστηκε να επιμείνω αρκετά για να μάθω τελικά από την υπάλληλο ότι η διαδικασία άλλαξε τον τελευταίο μήνα και πλέον μόνο μέσω πιστωτικής είναι δυνατή η αγορά των ηλεκτρονικών εισητηρίων.
Τα στοιχεία μάλιστα της πιστωτικής θα έπρεπε να τα στείλω μέσω email.
Aντέδρασα για την ασφάλεια του εν λόγω τρόπου και πήρα την απάντηση ότι έτσι συνεργάζονται και με τα πρακτορεία.
Τουλάχιστον σκέφτηκα και έδωσα προφορικά το security code και έστειλα με email τα άλλα στοιχεία της πιστωτικής.

Στο απαντητικό email που έλαβα με τα ηλεκτρονικά εισητήρια, τα στοιχεία της πιστωτικής είχαν γίνει forward και σε άλλα 2 τμήματα της aegean και η εφυής υπάλληλος είχε γράψει φαρδιά πλατιά το security code πάνω πάνω.

Τελικά κατά το ταξίδι μου παρατήρησα ότι υπήρχαν κενές θέσεις στο αεροπλάνο και στις 2 διαδρομές και θα μπορούσα να είχα ταξιδέψει με free2 εισητήρια!
Η έκπτωση στα interline ήταν της τάξης του 30 %.

Το παράπονο μου είναι η καkή μεταχείριση προς τους πελάτες που δικαιούνται Interline, την στιγμή που πληρώνουν το εισητήριο και γεμίζουν τις άδειες θέσεις που υπάρχουν τις low season και η απαράδεκτη ανασφαλής πρακτική χρήσης της πιστωτικής τους κάρτας.
 
Top