A380 ή Β744

  • Thread starter OA269
  • Ημερομηνία δημιουργίας

OA269

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
20/06/2005
Μηνύματα
98
Likes
0
Περιοχή
London
Σχετικο-άσχετο βρε παιδιά πείτε μια γνώμη: είμαι έτοιμος να κλείσω 10 μέρες LHR-HKG για Μάιο direct με £350 με Cathay 744 both ways (το επέλεξα αφού δεν έχω εμπειρία με 747 ενώ με 343 ξέρω απο ΟΑ) περίπου 12 ώρες each way και ξαφνικά βρίσκω με σχεδόν την ίδια τιμή £400 με Emirates LHR-DXB-HKG με 14 ώρες πήγαινε 16 ώρες έλα γιατί ταρατατζούμ πάει LHR-DXB 773, DXB-HKG 332, HKG-DXB 332, DXB-LHR 380. Τουτέστι δοκιμάζεις το 380, βλέπεις και ποικιλία αεροπλάνα σαν aviation fan αλλά οι ώρες ατελείωτες. Εκτός απο αυτό το προφανές σας έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Re: A380

Εγώ θα επέλεγα την ΕΚ χωρίς δεύτερη κουβέντα! 4 ώρες παραπάνω είναι, ας παει το παλιάμπελο! 380 είναι αυτό
 
Re: A380

Το καλύτερο θα ήταν ένας συνδυασμός πηγαιμού με Cathay + γυρισμού με Emirates, αλλά η τιμή θα εκτοξευόταν στο φεγγάρι, οπότε... αφού δε μπορείς να έχεις την πίτα ολόκληρη, επιλέγεις αναλόγως τι πραγματικά θες: 747 και απ'ευθείας ή ποικιλία και αλλαγή πτήσεων. Και οι δυο εταιρείες είναι 5 αστέρων, συνεπώς safe bets. Εγώ θα πήγαινα με Emirates και θα έκανα και ένα 2-ήμερο stop-over στο Dubai (δε χρεώνεται εξτρά). Βέβαια, Μάη θα έχει "ολίγη" ζέστη στο Dubai και "ολίγη" βροχούλα με ζέστη (τροπικές καταστάσεις) στο Χονγκ-Κονγκ. :arrow: Καλό κουράγιο.
 
Top