Λάθος posts ...

Εδώ υπάρχουν ποστ που μετέφερε η ομάδα του [airliners.GR] από τις άλλες κατηγορίες του φόρουμ, λόγω μη συμμόρφωσης με τους Κανόνες του forum μας.
pinelopi11
Tourist
Tourist

Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Δημοσίευσηαπό pinelopi11 » 05 Ιαν 2012, 12:43

Arizonas έγραψε:Δέν γνωρίζει κανείς πόσα άτομα θέλουν, πάντως την προηγούμενη φορά περιείχε αρκετές απαιτητικές ερωτήσεις ATPL και μετά απευθείας SIM και interview (οι επιτυχόντες). Καμία σχέση με AEGEAN.

Καλή τύχη σε όλους!

καλημερα,
φιλε Αριζονα , θελω να εισαι πιο σαφεις,γιατι SIM δεν περασαν ολοι και εδω ηταν η μεγαλη :idea: , οτι οποιος δεν ειχε γνωστο δεν πηγαινε SIM!!
Επισης το καλη τυχη δεν υπαρχει, γιατι απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΥΧΗ, εδω υπαρχει αλλο ΠΡΑΓΜΑ... :thx: :thx: :thx: :thx: !!
Το θεμα ειναι ομως οτι σε ολουσ περναει απο το μυαλο την ωρα που γραφεις το τεστ , λες να ειναι ολα αξιοκρατικα?? ΚΑΙ ΟΜΩΣ..με το που ερθουν τα αποτελεσματα,
εκει αρχιζει το θεατρο σκιων... :banana: :banana: :banana: .Τελος εσεις εδω ΠΟΥ γνωριζετε τι προκειτε να εχει στο επομενο interview, οπως γνωτιζατε και στο προηγουμενο????
ετσι ρωτω εγω......κουβεντα να γινετε.... :wall:
Τελος λεω σε ολους οσουσ ξεκινουν η εχουν παρει το διπλωμα να μην ασχοληθουν με τις αγγελιες της Ελλαδος , εκτοσ αν εχουν ενα ΠΡΑΓΜΑ :thx: :thx: , και να
βγουν εξω οπου εκει υπαρχει ΤΥΧΗ.....

δεν δεχομαι σχολια σε αυτα που ειπα! ΤΕΛΟς!
0 x

CherokeePilot
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό CherokeePilot » 05 Ιαν 2012, 15:05

Καλσπέρα παιδιά.
Κατ' αρχάς συμφωνώ απόλυτα με το προηγούμενο ποστ της φίλης Πηνελόπης. Εγώ τελείωσα πρόσφατα τον τύπο για το 320 και δεν έχω σκοπό καν να στείλω βιογραφικό στην olympic. Δεν είχα στείλει καν στην Αιγαίου στο προηγούμενο selection και ο λόγος ήταν ότι δεν δοκίμασα καν γιατί δεν είχα τον τύπο αλλά και ταυτόχρονα κανέναν γνωστό μέσα στην εταιρία. Τώρα αν δεν έχεις καθόλου τύπο και έχεις κάποιον γνωστό ίσως κάτι να καταφέρεις. Από εκεί και πέρα για όσους δεν έχουνε τύπο και δεν έχουνε και κανέναν να τους βοηθήσει η γνώμη μου είναι να το πάρουνε απόφαση και να κοιτάξουν να χαράξουνε μόνοι τους την πορεία τους προσπαθώντας να φύγουνε από την Ελλάδα όπως κάνανε και πολλά παιδιά άλλωστε και δεν το μετανιώσανε. Το γνωρίζω ότι μπορεί διάφοροι τώρα να πούνε αν αξίζεις βρίσκεις δουλειά και στην Ελλάδα και διάφορα άλλα όπως λέγανε πιο παλιά. Όσοι το πιστευουνε αυτό ας δοκιμάσουνε..
0 x

pinelopi11
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό pinelopi11 » 05 Ιαν 2012, 17:09

CherokeePilot έγραψε:Καλσπέρα παιδιά.
Δεν είχα στείλει καν στην Αιγαίου στο προηγούμενο selection και ο λόγος ήταν ότι δεν δοκίμασα καν γιατί δεν είχα τον τύπο αλλά και ταυτόχρονα κανέναν γνωστό μέσα στην εταιρία. Τώρα αν δεν έχεις καθόλου τύπο και έχεις κάποιον γνωστό ίσως κάτι να καταφέρεις.

επιτελους ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ που λεει την ΑΛΗΘΕΙΑ!!!

μπραβο φιλε , ετσι ειναι ......χωρις να εχεισ το ΠΡΑΓΜΑ :thx: :thx: :thx: :thx: . εισαι χαμενος...
Και οσοι θα πουν το αντιθετο (ξερουμε ποιοι εδω μεσα) , αυτοι ειναι που λενε ,......``εμαθα απο μεσα απο την εταιρια`` η απο οτι ακουσα απο εμπιστο ατομο στην εταιρια``
κτλ κτλ... αθτοι ειναι που εδιναν συγχαρητιρια στα παιδια στην olympic , την στιγμη που παιδια με ωρες σε εταιριες ειναι ΕΚΤΟΣ και ατομα που τελειωσαν πριν 3 μηνες μπηκαν!!

δεν δεχομαι καμια αλλη αποψη.ΤΕΛΟς!
0 x

Άβαταρ μέλους
gonzo
Business-Class
Business-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): CES
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LIRN

Δημοσίευσηαπό gonzo » 05 Ιαν 2012, 19:37

CherokeePilot έγραψε:Εγώ τελείωσα πρόσφατα τον τύπο για το 320 και δεν έχω σκοπό καν να στείλω βιογραφικό στην olympic

Οτι και να γίνεται κάτω απο το τραπέζι οσο βύσμα και να έχουν οι άλλοι,αμφιβάλει κανείς οτι δεν αξίζει να πας για selection?Εδώσες 80 000+ ευρώ για να πάρεις το πτυχίο σου και επείδη δεν έχεις ελπίδα δεν έστιλες ούτε βιογραφικό??(συγνώμη μόνο εγώ το βρίσκω παράλογο?)

Τους κύπριους χειρηστές στη Α3 (σε κάθε selection τα τελευταία χρόνια)και στην Οlympic πως τους πήραν? η έχουν και αυτοί βύσμα?
0 x

pilotathens
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): ETD
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV

Δημοσίευσηαπό pilotathens » 05 Ιαν 2012, 19:44

εγώ αυτό που ξαναρωτάω είναι λογικό να κάνουνε ανακήρυξη θέσεων για το A320 από την στιγμή που ήδη υπάρχουν άτομα που έχουν περάσει την προηγουμενη διαδικασία όπως επίσης υπάρχαν άτομα όπου πήραν την δουλειά στο Dash 8 και μάλιστα είχαν το τύπο του A320.....και έχετε δίκαιο για τα βύσματα αλλα δεν τα βοήθησαν όλα στο προηγούμενο η μήπως λέω μήπως τελειώνει άλλο βύσμα τώρα την εκπαίδευση του και το περιμένουνε Και γιατι δεν λένε τι περιέχει μέσα η εξέταση τουλάχιστο κάτι γενικό...
0 x

Arizonas
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): KLCA
x 1

Δημοσίευσηαπό Arizonas » 05 Ιαν 2012, 20:21

Καλησπέρα Πηνελόπη...ωραίο όνομα , όπως λέμε ...νταλίκέρης μήπως? :wink:

Δέ ξέρω άν πρέπει να μπώ στον κόπο να σου απαντήσω διότι πιθανό να σου σβήσουν το ποστ πάλι κ μάλλον και το δικό μου λόγω συσχέτισης.

Θα πώ όμως στον φίλο CherokeePilot ότι λάθος που δέν το παλεύει. Αν δέ δοκιμάσεις τουλαχιστο, είσαι χαμένος απο χέρι, ενώ αν πάς έχεις κάποιες πιθανότητες. Για olympic δέ μπορώ να σου πω για βίσματα διότι δέν πέρασα τις εξετάσεις. Aegean σίγουρα δέν γνωρίζω όλα τα παιδιά πάντως προσλύφθηκαν ήδη 3 Κύπριοι (απο τους 10) και πέρασαν στο τελικό στάδιο άλλοι 7 ( απο τους 15 χωρίς τύπο). Πίστεψε με άν ήξερα πως είχαν μέσο δέν θα σου απαντούσα τώρα.
Επίσης θα εκπλαγείς πόσοι rated κοπήκαν και πόσοι άλλοι με μέσο δεν πέρασαν ούτε τα IQ tests.

Με το να μοιρολογούμε δέν θα δούμε ποτέ τις Άλπεις απο ψηλά φίλε. Μισώ το μέσο και το βίσμα όπως είμαι ενάντια και στο P2F ή να πληρώσεις τον τύπο, παρόλαυτα πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που κάνουν το παν με θεμιτά η αθέμιτα μέσα για να βολευτούν και το κατανοώ και το αντιλαμβάνομαι απόλυτα! Επομένως το σέβομαι και κοιτάζω να δώ πως μπορώ να τα καταφέρω καθώς βρίσκομαι στο κάτω ράφι επιλογής.
Σε συμβουλεύω λοιπόν...συν Αθηνά και χείρα κίνει, με συνεχείς και σκληρή δουλιά πολλά μπορούν να γίνουν!
0 x

NikosB
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): UAE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): CYVR

Δημοσίευσηαπό NikosB » 05 Ιαν 2012, 20:24

Gonzo δέν σου τα 'πανε καλά.Στην Ελλάδα ζούμε, ακόμα και σερβιτόρος να γίνεις, θές βύσμα (σωστά κα. νταλικέρισα?)
Είναι όντως περίεργη η κίνηση της Olympic.Μόνο να περιμένουμε μπορούμε μέχρι να μάθουμε τι γίνεται.
Το να μήν κάνεις κάν αίτηση και αυτό είναι λίγο περίεργο, καθώς δέν κοστίζει τίποτα και στην χειρότερη αποκτάς μία εμπειρία που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μετά στην εταιρία που δέν υπάρχουν βύσματα.
Πέρα απο την πλάκα όμως, το θέμα συζήτησης είναι "Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ" και όχι " θάβω όλους τους Χειριστές Α/ΦΩΝ". Έχει κανείς κάτι σχετικό να πεί με προσφορά εργασίας? ( Ένα καλό παράδειγμα θα ήταν να μας πείτε εσείς που ξέρετε ποιές είναι οι αξιοκρατικές εταιρίες και ποιές όχι να μήν χάνουμε και εμείς τον χρόνο μας)
Φιλικά πάντα
Ν.
0 x

depi1987
Tourist
Tourist
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): luf
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): KAVA

Re: Minoan Airlines

Δημοσίευσηαπό depi1987 » 05 Ιαν 2012, 20:44

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΦΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΙΑ?
0 x

pinelopi11
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό pinelopi11 » 05 Ιαν 2012, 23:27

Arizonas έγραψε:Καλησπέρα Πηνελόπη...ωραίο όνομα , όπως λέμε ...νταλίκέρης μήπως? :wink:

αραγε τι σκοπους εχετε εσεισ εδω (3-4) και τι σχεσεις εχετε με το φορουμ???
ετσι ρωταω εγω.. :wall:
Επισης, οτι εχω αναφερει καημενα παιδακια,.... δεν δεχομαι καμια αλλη αποψη!!!
Εχω φιλους που ειναι εκτοσ και πετουν σε εταριες !!! και εχω και γνωστο που ειναι μεσα με 210 ωρες!! ΤΕΛΟς!!!
Αλλα λεω και παλι μην ασχοληστε με εδω εφοσον εχετε δυνατοτητες για εξω, ΕΚΤΟΣ αν υπαρχει το πραγμα :thx: :thx: :thx: :thx: :thx: !!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΓΚΑΣ αριζονα, ΠΩς ΞΕΡΕΙς Η ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ (οπως εγραφες ...) το τι γινετε μεσα σε μια εταιρια???
ετσι ρωταω εγω,.... :thx: :thx: :thx:
Τελος ανηθικος ειναι καποιοσ που δεν παραδεχετε κατι , ενω το χρησιμοποιει...ΤΕΛΟς!!
:banana:
0 x

pinelopi11
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό pinelopi11 » 05 Ιαν 2012, 23:30

NikosB έγραψε:Στην Ελλάδα ζούμε, ακόμα και σερβιτόρος να γίνεις, θές βύσμα
( Ένα καλό παράδειγμα θα ήταν να μας πείτε εσείς που ξέρετε ποιές είναι οι αξιοκρατικές εταιρίες και ποιές όχι να μήν χάνουμε και εμείς τον χρόνο μας)
Φιλικά πάντα
Ν.

ειναι ολες οι εταιριες εκτος ΕΛΛΑΔΟς ΚΑΙ ΚΥΠΡΟΥ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :evil:
0 x

Άβαταρ μέλους
dragonflyer
Economy-Class
Economy-Class
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό dragonflyer » 06 Ιαν 2012, 00:00

pinelopi11 έγραψε: δεν δεχομαι σχολια σε αυτα που ειπα! ΤΕΛΟς!

pinelopi11 έγραψε:...και ατομα που τελειωσαν πριν 3 μηνες μπηκαν!! δεν δεχομαι καμια αλλη αποψη.ΤΕΛΟς!

pinelopi11 έγραψε:Τελος ανηθικος ειναι καποιοσ που δεν παραδεχετε κατι , ενω το χρησιμοποιει...ΤΕΛΟς!!
:banana:

Μόλις αλλάζει η μέρα... Ας ελπίσουμε -μιας και είναι των Φώτων- να μας φωτίσει ο Θεός να μάθουμε και αύριο τόσο πολλά πράγματα... ΕΛΕΟΣ (και ΤΕΛΟΣ) !!! :deadthread: :wall:
0 x
Με εκτίμηση ... Dragonflyer...
PS... Trying : a. not to talk when having nothing to say, b. to keep number of landings equal or greater than number of take-offs

Άβαταρ μέλους
flou 1908
Economy-Class
Economy-Class

Δημοσίευσηαπό flou 1908 » 06 Ιαν 2012, 00:01

Βρε Νταλικιέρισσα μετά από κάθε ανάγνωση ποστ σου πιστεύω όλο και πιο πολύ πως οι αεροΜΠζεκασμοί υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να συμβαίνουν!
Μήπως πρέπει να πας να ψαχτείς?

εδιτ: Αυτό το γκρουπ στο facebook για εσένα έχει φτιαχτεί?
http://da-dk.facebook.com/group.php?gid=252432083556
0 x

giannis_oa
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): OAE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGRP
x 27

Re: sky express ... the airline of Crete

Δημοσίευσηαπό giannis_oa » 07 Ιαν 2012, 11:32

Ena jetstream 41 ths SEH to SX-SEC einai edw kai arketes meres sto Diagoras kai extes ema8a apo atomo ths GOLDAIR oti to aeroskafos eixe atuxhma...gnwrizei kaneis kati?
0 x

Άβαταρ μέλους
giorgosk
First-Class
First-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGLR
x 79

Re: Επόμενα ταξίδια του airliners.gr

Δημοσίευσηαπό giorgosk » 09 Ιαν 2012, 22:03

valentinovissi έγραψε:Ταξιδι για την Απολυτη... :thx:
13JAN CY LCA - ATH 08.00 - 0945 A319
15JAN CY ATH - LCA 12.25 - 14.00 A320