ένας δυσαρεστημένος επιβάτης γράφει...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

B747-284B

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
21/12/2008
Μηνύματα
79
Likes
5
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
http://www.michaeltotten.com/archives/2009/03/

Έφτιαξα καινούργιο θέμα γιατί νομίζω, ότι αυτό το θέμα είναι αρκετά σημαντικό. Δείτε τη δημοσίευση της 13ης Μαρτίου. Αυτό αποδεικνύει δύο πράγματα:

olympic forever
alitalia for...never :banana:
 
Εγώ έχω αμφιβολίες για το αληθές της ιστορίας ή έστω για τις λεπτομέρειες που αναφέρονται.
 
Εξωφρενική ιστορία!! Αν όντως έγιναν έτσι απορώ με την ψυχραιμία τους. :eek: Παρ΄όλα αυτά εγω δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο απο την Alitalia όσες φορές την επέλεξα.
 
Ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος πάντως είναι αρκετά γνωστός http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Totten και δεν νομίζω πως θα έβγαζε από την κοιλιά του όοολο αυτό το στόρι.
Η «πρακτική» άλλωστε του «δεν είμαι αρμόδιος», «δεν έχουμε ενημέρωση», «ρωτήστε στο τάδε γραφείο, ντεσκ, τερμιναλ κλπ. κλπ.» και γενικά να προσπαθείς να ξεφορτωθείς τον «ενοχλητικό» πελάτη-επιβατη είναι λίγο πολύ γνωστή σε όλους όσους έχουν ταξιδέψει κατά καιρούς με κάποιον από τους «εθνικούς αερομεταφορείς» της Νότιας Ευρώπης.
 
Την Κυριακή απο SKG-CHQ με ΑEgean ο πιλότος έκανε δοκιμές(ή ήταν άσχετος) και έριξε απότομα το αεροπλάνο όταν ήταν για προσγείωση.
Αποτέλεσμα να κουφαθώ για 2-3 ώρες και ακόμη να έχω ενοχλήσεις.
Σκέφτομαι να πάω σε Ωτο/γο.
:rant: :rant: :wall:
 
Στη προσγειωση? Παναγια μου βοηθα! Δηλ. απο τα 1500 ποδια (πχ) επεσε αποτομα στα 1300 ε? Ε, πως να μην κουφαθεις κι εσυ κ εμεις οι υπολοιποι...
 
iptamenos":14e2csmp said:
ο πιλότος έκανε δοκιμές(ή ήταν άσχετος) :

Ναι ρε το άτιμο, έκλεψε το αεροπλάνο του μπαμπά κι είπε να βγάλει βόλτα τη γκόμενα. Ρε δε ντρεπόμαστε λέω εγώ.
Ευτυχώς που υπάρχουν τα ΚΤΕΛ και τα καράβια για όλους σας. Αφήστε τον ουρανό σε μας.

Ελεος πια. :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:
 
Exω κάνει μόνο τους τελευταίους 15 μήνες 30 πτήσεις.
Κάθε άσχετο που τελειώσε στο εξωτερικό και σε ιδιωτικές σχολές μπορείτε να τον δικαιολογήσετε όπως θέλετε.
Τουλάχιστον στην Ολυμπιακή είναι οι περισσότεροι απο το στρατό,το μαχητικό μεγάλο σχολείο.
 
iptamenos":24q001qg said:
Τουλάχιστον στην Ολυμπιακή είναι οι περισσότεροι απο το στρατό,το μαχητικό μεγάλο σχολείο.

Are you serious? Η παλια φουρνια είαναι πρωην ΠΑ. Η ΟΑ δεν παίρνει πλεον στρατιωτικούς.
 
ναι παλια στο Τεξας έπαιρνε η οα απο την πολεμική αεροπορία
πλέον έχουν αλλαξει τα πράγματα.
και αν ηταν ασχετος, πιστεψε με δε θα δουλευε για καμία αεροπορική εταιρεία.
δεν μπορούμε να ξέρουμε τι γίνετε πάνω στουσ ουρανούς σε θέματα καιρικών συνθηκών.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top