Αεροσυνοδός (Ερωτήσεις)

Daniel

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
02/02/2015
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλήσπερα σας,
Με λένε Ντάνιελ, χάρηκα για τη γνωριμία.

Είμαι 17 ετών και μαθητής σε ΕΠΑ.Λ ακολουθώντας την ηλεκτρονική. Διαβάζω κανονικά και έχω μπεί εξ'αρχής σε ΕΠΑ.Λ για να μπορώ να έχω πρόσβαση στα σύγχρονα εργαστήρια απο τώρα (πρίν μπώ σε κάποια σχολή).

Ωστόσο, παρόλο που ήμουν 100% σίγουρος οτι θέλω να συνεχίσω σαν ηλεκτρονικός, εχθές για κάποιο λόγο μου καρφώθηκε η ιδέα του αεροσυνοδού διότι μ'αρέσει να <<πετάω>>. (Και φυσικά να πηγαίνω και σε άλλες χώρες).

Τέλος πάντων, για να μην λέω πολλά και χάνεται η ουσία του νήματος, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να περάσω σε κάποια σχολή για αεροσυνοδούς μέσω των πανελλαδικών εξετάσεων, αν αξίζει να μην κατέχω ένα πτυχίο ΤΕΙ επάνω στην ηλεκτρονική (επειδή θα πάω σε σχολή για αεροσυνοδούς), πόσο διαρκεί η εκπαίδευση των αεροσυνοδών, αν δέχονται άντρες(ντάξει δεν είμαι άντρας ακόμη, αλλα θα γίνω πιστεύω!).

Μου είναι αρκετά σημαντικό να σκεφτώ απο τώρα τι θα κάνω γιατί σε 4 μήνες θα είμαι στα θρανία των πανελλαδικών εξετάσεων και θέλω να είμαι σίγουρος. Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει απαντώντας στις παραπάνω ερωτήσεις.

Ευχαριστώ πολύ,
~Ντάνιελ
 
flying Doc":3ih4gmiz said:
Όρεξη για διάβασμα να έχεις
viewtopic.php?f=62&t=8983

viewtopic.php?f=62&t=8576

viewtopic.php?f=62&t=8020

viewtopic.php?f=62&t=5585

Μία ερώτηση μόνο, πριν βγάλεις τα ματάκια σου στα ηλεκτρονικά βιβλία. Τατουάζ ή piercing ή "τσαμπουκάδες" σε ορατά σημεία έχεις ?

Καλημέρα,
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Όχι δεν έχω ούτε τατουάζ ούτε piercings.. :)
 
Top