Συνοδός Εδάφους στην Emirates

mariamaria

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
14/03/2012
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!!!! Είμαι νέο μέλος και γράφω για πρώτη φορά!
Θα ήθελα αν ειναι εύκολο πληροφορίες για τις συνοδούς εδάφους στην Emirates. Μου έστειλαν email από την Emirates και μου είπαν οτι το προφίλ μου εξετάζεται για μία θέση στο αεροδρόμιο του Ντουμπάι σαν συνοδός εδάφους.
Είχα πάει κ εγω στο open day της Αθήνας κόπηκα στη δεύτερη φάση (λογικό γιατί είχα να μιλήσω αγγλικά πολλά χρόνια και από το άγχος μου δεν έβγαλα σχεδόν λέξη στο ομαδικό) και ξαφνιάστηκα όταν είδα το email τους.
Γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε για την συγκεκριμένη θέση στην συγκεκριμένη εταιρεία? Επίσης θα ήθελα να μάθω αν οι συνοδοί εδάφους έχουν υπερωρίες (είναι πολύ σημαντικό γιατί ο μισθός είναι αρκετά χαμηλός!!)
Οποιαδήποτε πληροφορία είναι πολύ χρήσιμη!!!!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 
Γεια σου,

Μου έστειλαν και εμένα το ίδιο ακριβώς το περασμένο Σάββατο και θέλει απάντηση μέχρι αυτό το Σάββατο. Είχα πάει κι εγώ στο open day και έφτασα όπου κι εσύ. Όσο για λεπτομέρειες αναφέρονται στα επισυναπτόμενα. Τα έλαβες εσύ; Διότι από όσο γράφεις δεν είμαι σίγουρη.Μέσα στα επισυναπτόμενα αναφέρει λεπτομέρειες και για τα ωράρια και διευκρινίζει ότι η εργασία είναι 42 ώρες την εβδομάδα και ότι περισσότερες λεπτομέρειες για υπερωρίες εξηγούνται εκεί και έχει σχέση με το πρόγραμμα που βγαίνει για το προσωπικό υποθέτω. Επίσης ο μισθός ξεκινά σχεδόν όπως και οι ιπτάμενες. Από κει και πέρα δεν ξέρω και εγώ παραπάνω, απλά αναρωτιέμαι πως θα εξελιχθεί διότι απ΄όσο έχω καταλάβει κάνουν πάντα ψυχολογικά τεστ για όλες τις θέσεις τους. Οπότε αναρωτιέμαι, μήπως μας καλέσουν να κάνουμε κάτι παρόμοιο με αυτό που κάναμε ήδη. Διότι 12 Μαΐου έχει πάλι open day στο κέντρο, μήπως μας βάλλουν εκείνες τις μέρες να κάνουμε τα τεστ ή προσωπική συνέντευξη. Εξαρτάται και πόσα άτομα έχουν ειδοποιήσει φυσικά. Άρα πρέπει απλά να περιμένουμε απάντηση. Εγώ απάντησα θετικά εχθές και λογικά μετά την προθεσμία θα μας στείλουν τα περαιτέρω για να ενημερωθούμε καλύτερα. Σου εύχομαι ολόψυχα, καλή επιτυχία. Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι άλλο ευχαρίστως.
 
Top