Προσλήψεις στην Aegean

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.590
Likes
2.769
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
Άνοιξα ενα ξεχωριστό topic προκειμένου να μπαίνουν χωριστά οι ανακοινώσεις για πρόσληψη στην Α3.

:arrow: Στις 15/2 βγήκε ανακοίνωση στο site της Aegean (http://www.aegeanair.com/aegeangr/compa ... ?job_id=32) για προσλήψεις Ιπταμένων Συνοδών με προθεσμία αποστολής cv 30/4:

Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.
Προκειμένου να καλύψει τις επιχειρησιακές ανάγκες της, ζητά:
ιπτάμενες Συνοδούς
Τυπικά προσόντα:
• Απολυτήριο Λυκείου
• 'Aριστη γνώση Αγγλικών
• Καλή γνώση Γαλλικών ή Γερμανικών ή Ιταλικών
• Ηλικία έως 30 ετών
• Κατώτατο όριο ύψους 1,65 cm
• Πτυχία ανωτέρων ή ανωτάτων Σχολών θα θεωρηθούν προσόν

Αποστολή βιογραφικού συνοδευόμενο από φωτογραφία τύπου ταυτότητας έως 30/04/08:

ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.
Διεύθυνση Πτητικής Εκμετάλλευσης (Τμήμα Εκπαίδευσης)
2ο χλμ. Παιανίας – Μαρκοπούλου, 190 02, Αττική
P.O BOX 55
Με την ένδειξη: ‘ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΝΟΔΟΙ’

:arrow: Επίσης βγήκε ανακοίνωση για πρόσληψη υπαλλήλων εξυπηρέτησης επιβατών με προθεσμία αποστολής βιογραφικών στις 29/2.
Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.
Προκειμένου να καλύψει τις επιχειρησιακές ανάγκες της ζητά:
Υπαλλήλους Εξυπηρέτησης Επιβατών
στο Διεθνές Αεροδρόμιο Αθηνών

Προσόντα:

• 'Aριστη Γνώση Αγγλικών
• 'Aριστη Γνώση χειρισμού προγραμμάτων Η/Υ
• Ηλικία έως 28 ετών
• Προϋπηρεσία στον τομέα Εξυπηρέτησης Πελατών ή σε Αεροπορική Εταιρεία
• Πτυχία ΑΕΙ ή σχετικών σχολών θα θεωρηθούν προσόν
• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Αποστολή βιογραφικών συνοδευόμενα απαραίτητα με φωτογραφία έως 29/02/2008:

E-mail: Ssupervisor@aegeanair.com
Fax: 210-3532417

Με την ένδειξη: "ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΕΠΙΒΑΤΩΝ"
 
Μα η Aegean είχε ξαναζητήσει ιπτάμενες συνοδούς και η προθεσμία έληξε πολύ πρόσφατα.31/01 αν θυμάμαι καλά.Και μετά από 3 βδομάδες ξαναέβγαλε προκήρυξη?
 
Εξηγείται κάπως αυτή η συχνότητα προσλήψεων; Και είναι συχνότητα προσλήψεων ή απλώς αγγελιών;
 
γεια σας παιδια.αν στειλω βιογραφικο στην aegean κ με παρουν για συνεντευξη θα μπορουσα να τουσ πω πωσ θελω να δουλεψω 2 μηνεσ το καλοκαιρι? αλλιωσ να δουλευω μονο σαββατοκυριακα?
 
H Aegean έχει βγάλει στη ιστοσελίδα της προκήρυξη για υπαλλήλους εξυπηρέτησης επιβατών στο αεροδρόμιο Μυκόνου με τελική ημερομηνία υποβολής των βιογραφικών την 30/04.
 
καλησπέρα κι απο μένα
ο πιο καινουργιος στη παρέα ..
μια ερώτηση λίγο χαζή αλλά θέλω τη γνώμη σας. η αγγελία λεει για ιπτάμενΕΣ συνοδούς.
εγώ που είμαι άντρας να στείλω ???
θέλω να πω πω, υπάρχει περίπτωση να δεχτούν και άνδρες αεροσυνοδούς?
ευχαριστώ - Γιώργος
 
magi":2ljzbw5a said:
γεια σας παιδια.αν στειλω βιογραφικο στην aegean κ με παρουν για συνεντευξη θα μπορουσα να τουσ πω πωσ θελω να δουλεψω 2 μηνεσ το καλοκαιρι? αλλιωσ να δουλευω μονο σαββατοκυριακα?

Εγώ λέω να τους πεις πως δέχεσαι να σε προσλάβουν υπό τον όρο να πηγαίνεις στη δουλειά όποια μέρα σου κάνει κέφι. Και χάρη τους κάνεις δηλαδή!!!
Πραγματικά θα ήθελα να καθόμουν σε μια γωνία και να σε έβλεπα στο interview να τους το έλεγες αυτό να γελάσουμε λίγο!!! :D
 
Re: νεοπροσληφθείσα ιπτάμενη συνοδός με αποριες..

καλησπερα σας.μηπως θα μπορουσατε να μυ πειτε οποιος γνωριζει,ποτε και αν παιρνει η aegean προσωπικο?το ιδιο και η ολυμπιακη?σας ευχαριστω..οποιος γνωριζει ας απαντησει.θα με βοη8ουσατε πολυ.
 
Re: νεοπροσληφθείσα ιπτάμενη συνοδός με αποριες..

masari":1h2ixivp said:
καλησπερα σας.μηπως θα μπορουσατε να μυ πειτε οποιος γνωριζει,ποτε και αν παιρνει η aegean προσωπικο?το ιδιο και η ολυμπιακη?σας ευχαριστω..οποιος γνωριζει ας απαντησει.θα με βοη8ουσατε πολυ.

H aegean ζητάει προσωπικό (ιπτάμενες συνοδούς) και η αποστολή βιογραφικών είναι μέχρι 31/5
http://www.aegeanair.com/jobs.aspx?job=2

Η Ολυμπιακή πήρε άτομα τον Απρίλη και δε νομίζω να ξαναπάρει για φέτος ιπτάμενες συνοδούς/φροντιστές. Ωστόσο μπορείς να ενημερώνεσαι για τυχόν προκηρύξεις της Ολυμπιακής από εδώ: http://oageneral.olympicairlines.com/te ... 0904gr.htm
και για θέσεις εργασίας για την Aegean από δω: http://www.aegeanair.com/jobs.aspx
Καλό είναι να μπαίνεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
 
Επίσης, για την Α3, δεν χάνεις τίποτα αν στείλεις ένα βιογραφικό, σημειώνοντας την θέση που σε ενδιαφέρει άσχετα με το αν υπάρχει αγγελία ή όχι. Ποτέ δεν ξέρεις... ;)
 
Top