Προσλήψεις στη Sky wings

  • Thread starter mima
  • Ημερομηνία δημιουργίας

mima

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
09/11/2009
Μηνύματα
41
Likes
0
σημερ πηρα τηλεφωνο στην εταιρια να ρωτησω εαν δεχονται βιογραφικα για καμπινα και μου ειπαν να στειλω γιατι ενδεχεται να παρουν ατομα με εδρα την αθηνα..να το επιχειρησω??ειναι καλες οι συνθηκες εργασιας εκει??
 
Re: Sky wings

mima":1voeyz4q said:
σημερ πηρα τηλεφωνο στην εταιρια να ρωτησω εαν δεχονται βιογραφικα για καμπινα και μου ειπαν να στειλω γιατι ενδεχεται να παρουν ατομα με εδρα την αθηνα..να το επιχειρησω??ειναι καλες οι συνθηκες εργασιας εκει??


Πριν από δύο μήνες περίπου, πέρασα συνέντευξη από την οποία και με δέχθηκαν,όπως μου είπαν.Τους έκανα,έχοντας αρκετή προυπηρεσία και φυσικά διαθέτοντας τους τύπους αεροσκαφών,ήταν ένα συν για να ξεκινούσα. Με ενημέρωσαν ότι θα είμαι συνεχώς με μια βαλίτσα στο χέρι και ότι δεν έχουν σταθερό πρόγραμμα.. Ότι θα επικοινωνούσαν μαζί μου γύρω στο Πάσχα,ίσως και λίγο αργότερα,όταν θα ήταν έτοιμοι με τα νέα αεροσκάφη και τις πτήσεις τους( προγραμματισμένες και μη).Βλέποντας όμως ότι περνούσε ο καιρός και δε με είχαν ειδοποιήσει ακόμα, τηλεφώνησα στα γραφεία τους και μου είπαν ότι περιμένουν από μέρα σε μέρα να ενταχθούν τα αεροσκάφη(rj της aegean)..Είπα να κάνω λίγο υπομονή..Τηλεφώνησα ξανά λοιπόν δέκα ημέρες αργότερα και αφού με τα χίλια ζόρια μου έδωσαν στη γραμμή τον υπεύθυνο..η απάντησή του ποιά ήταν;; Ότι τελικά το συμβόλαιο που περίμεναν να κλείσουν ναυάγησε και ότι τα αεροσκάφη έχουν νοικιαστεί σε άλλη εταιρία προσωρινά..ότι προς το παρών δε θα χρειαστούν άλλο κόσμο και θα χρησιμοποιήσουν τους παλιούς..Κι εάν προκύψει ανάγκη μες το καλοκαίρι,έχουν κρατήσει τα βιογραφικά μας και θα μας ειδοποιήσουν..Πέρασε αρκετός κόσμος από τα γραφεία τους,μας είχαν τόσο καιρό στην αναμονή.Τώρα μαθαίνω από εδώ μέσα ότι και τα προγραμματισμένα αρχίζουν σε λίγο καιρό και ήδη πετάνε για Birmignham...Ωραία πράγματα..Θα έπρεπε να ντρέπονται..αλλά τι να περιμένει κανείς από τέτοιες εταιρίες.
 
Re: Sky wings

Κλεοπατρα μου,ακομα να σε ειδοποιησουν?? εμενα μου ειπαν να στειλω βιογραφικο επειδη ισως χρειαστουν ατομα...και αν τα χρειαστουν δλδ ποτε θα περασουν αυτα απο εκπαιδευση??
δε γνωριζω πολλα για την σκαι αλλα αν σε καλουσαν για δουλεια θα πηγαινες??λογο του οτι ακουγεται πως δε πληρωνουν καλα και αλλα τετοια
 
Re: Sky wings

Οι τσαρτερ εταιριες σε πληρωνουν το καλοκαιρι κανονικα αλλα το χειμωνα επειδη μπορει να μην εχουν δουλεια υπαρχουν στα λεφτα καθυστερησεις.Παντα ζητανε κοσμο να εχουν standby αλλα μπορει στο τελος να παρουν μονο 5-6 ατομσ καθως δεν χρειαζονται πολυ κοσμο.Αυτο το διαστημα εχουν παρει καποια ατομα και πετανε απο Αγγλια.Να εχεις υποψην σου οτι αυτες οι εταιριες πετανε σχεδον το μεγαλυτερο διαστημα στο εξωτερικο.Τυπικα η βαση σου ειναι Αθηνα αλλα εσυ θα πετας στο εξωτερικο..
 
Re: Sky wings

Αν με ειδοποιήσουν Μίνα θα πάω,αν και εφόσον δεν έχω βρεί ως τότε κάτι άλλο,παρόλλο που η αντιμετώπισή τους δε μου άρεσε..Τό ότι με είχαν standby τόσο καιρό και κατά κάποιο τρόπο επαναπάυτηκα και δεν έψαχνα κάτι άλλο.Όσο για το αν πληρώνουν ή όχι δε το γνωρίζω.
 
Από ποιο αεροδρόμιο της Αγγλίας πετάνε? Και δεν σου παρέχουν εκπαίδευση,πρέπει να έχεις ήδη εκπαίδευση σε ισχύ?
 
Top