Μια ερώτηση άτυπη και τυπική για τα Modules Β1 και Β2.

Jonathan31

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
31/01/2020
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα στην ομάδα ήθελα να μάθω,στην Ελλάδα τα modules στο τέλος στην εξέταση δίνουν ερωτήσεις να διαβάσετε και να δώσετε?Ημουν ένα φεγγάρι στην ΕΑΒ και θυμάμαι μας δίνανε ερωτήσεις να διαβάσουμε και οχι τα βιβλία.Τώρα που έχω αλλάξει σχολή για οικονομικούς λόγους,μας δίνουν κάτι κατεβατά 500-1000 σελίδες.Και ρωτάω,για οποιον έχει περάσει όλη τη διαδικασία,ποιος ειναι ένας έξυπνος τρόπος διαβάσματος?Καθως δουλεύω delivery ταυτοχρονα για να πληρώνω και παιδεύομαι πάρα πολύ ρε παιδιά.Εννοώ σος δεν μας δίνουν στη σχολή ούτε ερωτήσεις.Στη πιάτσα υπάρχει το part66 blogspot αλλά έχει παρα πολλα λάθη στα σοβαρά module 11,13, και γενικά όλα τα μετά το 10.Ειχα συνηθίσει στην ΕΑΒ να διαβάζω ερωτήσεις και να δίνω κομπλέ και τώρα μου έχουν βγει τα μάτια.Να είμαι ειλικρινής σας τρόπος δεν μου αρέσει καθώς είναι στεγνή παπαγαλία και μετά δεν θυμάσαι και τίποτα που θέλει η ΕΑSA να "τεσταρει " τους υποψηφιους.Οποτε εν κατακλείδι θα ήθελα να σας ρωτήσω,ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να διαβάζεις για να εχεις επιτυχια γρηγορα?Εγω παίρνω κάθε σελίδα και την μαθαίνω απέξω (τα πιο σημαντικα) αλλα και πάλι ορισμένα έχουν 1400+ σελιδες υλη οταν δουλευεις παραλληλα δεν βγαινει το ατιμο.......Σας παρακαλω πολυ πειτε μου.Εχω βρει και αυτα τα sites

https://club66pro.com/

http://www.part66online.com/

http://part66.blogspot.com/

Mε το 1ο να ειναι καλύτερο απο το 2ο καθως το ανανεωνουν αλλα παλι εχει λαθη και μερικες φορες δεν συναπτει με τη δικη μου υλη εχει ερωτησεις αλλα των αλλων.Το 1ο κοστίζει και το 2ο ενα ταληρο ολα τα module.Απλως δεν εχω βρει με αυτα τα 3 γιατρεια ή εγω δεν εχω μαθει ακομα πως να διαβαζω ή γενικα ειναι δυσκολα πολυ.Μπορεί κάποιος που τα εχει δωσει να μου πει πως διαβαζε και απο πια σχολή?Γιατι απο σχολη σε σχολη η εξεταση αλλαζει οπως και η υλη.Γιαυτο ονομασα τη 1η μου σχολη.Αλλα δεν μπορουσα να πληρωνω αλλο και εφυγα.Πολυ ακριβη μαζι και με την Ολυμπιακη δηλητηρια.Εκτος και εαν δουλευετε ταυτοχρονα σε καλη δουλεια.Θα ημουν ευγνωμων σας ευχαριστω πολυ.




ΥΓ:Για να μην παρεξηγηθω δεν βαριεμαι να διαβασω αλλα αντικειμενικα 2500 σελιδες ή 1000 που κυμαινονται τα module δεν βγαινουν .Και να βγουν οι ερωτησεις + το 75% το κανουν παρα πολυ δυσκολο.Οι ερωτησεις που εδιναν στην ΕΑΒ ηταν πολυ καλυτερη μεθοδολογια απο το κατεβατο του βιβλιου........Οποιος μπορει σας παρακαλω εχω πνιγει.
 
145 προβολές 0 απαντήσεις..........
 
Και κάπως έτσι, αν διαβάζουν το forum, αύριο πρωί πρωί η ΥΠΑ θα κάνει μια επίσκεψη στην ΕΑΒ......
 
Εσυ φίλε πως διάβαζες απο site απο βιβλιο?Εχω πελαγωσει τελειως.
 
προσωπικά διάβαζα τα σημαντικα απο τα βιβλια της σχολης παντα παρακολουθουσα και φυσικα πολυ part 66 . Στην Ελλαδα υπαρχουν σχολες που παρατυπουν και βάζουν "μιλημενα" ολοι τις ξερουν αλλα λιγοι μιλανε. Αλλα οι σωστες είναι 5 το πολύ μην πω παρακατω. Που είναι εγκυρες κατα EASA. Η μεθοδολογια διαβασματος ειναι πολυ καλα το βιβλιο της σχολής,αφου το κανεις πολύ καλά ερωτησεις και οχι παπαγαλια. Επισης να ψαξεις online υπαρχουν σε καθε module πακετα ερωτησεων που επαναλμαβνονται . Ειναι πανευκολα. Με συστηματικο διαβασμα θες για το καθε module 4-5 μερες 12ωρο διαβασμα.
 
Top