Πτήση στα όρθια

Εδώ όλες οι υπόλοιπες συζητήσεις σχετικά με την παγκόσμια αεροπορία
AOA
Business-Class
Business-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): LUF
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 1

Re: Πτήση στα όρθια

Δημοσίευσηαπό AOA » 09 Ιούλ 2009, 19:23

Φίλε OA 701 με τις Μα@@@ιες που σοφίζεται και επινοεί το αφεντικό της Ryanair ,που πολύ σωστά σχολιάζεις όπως κι ο άλλος φίλος nikos_k ,για λόγους marketing κλπ ευρισκόμενος πάντα στην επικαιρότητα , μου θημήσατε ως παλιά καραβάνα που είμαι /εκ των πρώτων ελληνικών τεχνικών εταιριών, στη Μέση Ανατολή / ,μια θλιβερή + τραγική /αίσχος για το ......πολιτισμό μας / εικόνα, που απεκόμισα προς το τέλος της 10/ετίας του 70, όταν πήγαινα στο εργοτάξιο/αεροδρόμιο να συναντήσω τον site manager, για την ανέγερση jet fuel storage tanks, διότι δούλευαν βράδυ λόγω ζέστης ,όταν με τα μάτια μου είδα από όχι μεγάλη απόσταση , να αποβιβάζονται από 707 Cargo / σχεδόν έρημος το Ντουμπάϊ τότε ( των 300 χιλ κατοίκων, διότι σήμερα είναι ΝΥ και 5 εκ + κατοίκων./ , χύμα δεκάδες επιβάτες από Μπαγκλαντές για εργατικό δυναμικό των 5 δολλαρίων/μήνα, που τους οδηγούσαν ως κοπάδι σε ειδική αίθουσα/αποθήκη για καραντίνα και υποχρεωτικές ιατρικές εξετάσεις, εμβολιασμούς κλπ, για όσους κρατούσαν.Μάλλον κάπως έτσι φαντάζεται ότι θα είναι οι μελλοντικοί ευρωπαίοι επιβάτες , οπότε μαζί με τους κινέζους προνοεί κι η Ryanair/ βρε ουστ!
0 x

Άβαταρ μέλους
OA701
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): ---
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): KTTS
x 104

Δημοσίευσηαπό OA701 » 09 Ιούλ 2009, 19:41

Φίλε ΑΟΑ πολλοί υποστηρίζουν ότι κοιτώντας το παρελθόν μπορείς να δεις και το μέλλον...
Thanx for sharing (αλλά καθόλου thanx :mrgreen: για την εικόνα που "φαντάζομαι" βάσει τη πειγραφή σου :wall: )...
Όσο για την Ryan και το αφεντικό της, είναι trend setters :evil: ...
0 x
"Well, opinions are like a$$holes. Everybody has one. "
Harold Francis Callahan

Άβαταρ μέλους
flesland
Concorde-Class
Concorde-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDDK
x 312

Δημοσίευσηαπό flesland » 09 Ιούλ 2009, 20:42

TIRLIX έγραψε:λες να ειχα το παιδακι αγκαλια ορθιος ??? σκεψου και λιγο, στην θεση του καθομουν στην αποπροσγειωση, μετα ημουν ορθιος...τελος παντων, το θεμα κλεινει εδω οχι επειδη με " πιασατε να πουλαω παραμυθι" αλλα επειδη δεν νομιζω να θελουμε και μαρτυρικες καταθεσεις για μια υποτιθεται συζητηση...οσο για το " ωριμος", η ζωη θελει και αλλα, εκτος κανονων και σωστων συμπεριφορων για να πετυχεις καπου...αυτα....

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια το σκηνικό, όμως δεν μου κάνει κ εντύπωση για να πώ την αλήθεια..λες κ είναι η πρώτη φορά που κάτι δεν γίνεται "προβλεπέ"..

Σχετικά με το "όρθιο", νομίζω ότι θα είναι καλύτερο από το "καθιστό" της Ryanair :D . Είναι αστείο βέβαια το δωρεάν, μετά από μερικούς μήνες είναι που αρχίζουν οι γνωστές χρεώσεις...
0 x

Άβαταρ μέλους
vassdel
V.I.P.-Class
V.I.P.-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGEL
x 4

Δημοσίευσηαπό vassdel » 13 Ιούλ 2009, 12:02

Πάντως είναι απίστευτο ότι σε ένα εξειδικευμένο για αεροπορικά θέματα φόρουμ, καθόμαστε και συζητάμε για όρθιους, τζαμπέ και άλλες π@π@ριές. Απλά δημοσιότητα είναι και τπτ άλλο. Είπαμε, μας αρέσουν τα φτηνά, μας αρέσουν και τα τζάμπα. Αλλά δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, ever. Δεν είναι προς όφελος κανενός....
0 x

Επιστροφή σε “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες