Προς τους Admin...

Re: Skygreece Airlines

Παράκληση προς τους Διαχειριστές.
Μήπως θα έπρεπε να ξεκαθαρίσουμε λίγο τις εν λειτουργία Αεροπορικές Εταιρείες μεταφέροντας τις κλειστές στην άλλη σελίδα.
Όπως: Aeolian Airlines, Aerospace One, Hellenic Imperial, Hellenic Seaplanes, Premier Aviation, η Aeolian Services και η Air Business International δεν είναι αεροπορικές εταιρείες κάτοχοι AOC, Geornet και Odin δεν πήραν ποτέ AOC.
Ευχαριστώ.
 
Σε ευχαριστώ για την επισήμανση. Θα ασχοληθώ τις επόμενες μέρες και θα κάνω μια εκκαθάριση.
 
Σας ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη που το έγραψα στην άλλη σελίδα.
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Γενικά κάποιοι εδώ μέσα που απ την πολύ εξυπνάδα αλλά λέμε αλλά καταλαβαίνουν διαχείριστα της σελίδας έχω μια πρόταση, μην σκαλωνεις με τέλειες και κόμματα και κοίτα τι φταίει εδώ μέσα, γιατί η ειρωνεία πάει σύννεφο εδώ μέσα άλλοι ξέρουμε πολλά πράγματα για την αγάπη μας την αεροπορία άλλοι λίγα, οι ξερολες ας σταματήσουν πλέον και ειρωνεία έξω από δω, άλλο η πλάκα και άλλο η προσβολή σε άλλο μέλος!
 
Βρε παιδιά, μπήκε το καρφί στη μέση και στείλατε στον κάλαθο των αχρήστων την κουβέντα για την υποτιθέμενη νέα κρατική αεροπορική; :rant: Τόσος κόπος από πολλούς στα σκουπίδια; :mad: Προσωπικά υπέμεινα 40 λεπτά Τσίπρα και Κριτσωτάκη και αυτό είναι το ευχαριστώ; :cry: Φταίω να πάω στη Ζωίτσα να συστηθεί μια εξεταστική και με συνοπτικές διαδικασίες να κλείσει το a.gr ώστε να το αντικαταστήσουμε με το leftliners.gr; :banana:

Χούμορ κάνω φυσικά :) , θα μπορούσαν ωστόσο τα σχετικά πόστ να μεταφερθούν εδώ ώστε να μη χαθούν...
 
Re: Φωτογραφίες στο διαδίκτυο - Ι

Θέλω να ρωτήσω τον ........κ. Διαχειριστά ΤΙ δεν του άρεσε στην απάντησή μου και την διέγραψε. Σύμφωνα με τα παρακάτω link, το 9H-ZRH με cn 525A0340 είναι το πρώην SX-GVA,( πρώην D-IFIS) κι όντως ανήκει στην Helispirit S.A. του Λουξεμβούργου.

Πηγές
http://www.laasdata.com/corpjet/corpjet ... cao-9h.php

http://maltaspotting.blogspot.be/2016/1 ... te_22.html
 
Έχουμε ξαναπεί πως ότι θέματα αφορούν τη διαχείριση του forum (ερωτήσεις, παράπονα, επισημάνσεις κλπ) να παρατίθενται εδώ και όχι στα εκάστοτε topics.

Η απάντηση που διεγράφη απο τους Συντονιστές στην ερώτηση σε ποιον ανήκει το SX-GVA ήταν η εξής:
To serial number του 525A0340, αντιστοιχεί στο D-IFIS ιδιοκτησίας SFD Stuttgarter Flugdienst, που ήταν ο αρχικός ιδιοκτήτης του αεροσκάφους.
Διεγράφη γιατί δεν απαντάει στην ερώτηση για το που ανήκει το SX-GVA αλλά λέει σε ποια Γερμανική εταιρία ανήκε όταν είχε το γερμανικό νηολόγιο.
 
Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει δυνατότητα να γράφουμε σχόλια (comments) κάτω από τις φωτογραφίες όπως γίνεται γενικώς στο Internet και το facebook; Θα ήταν σίγουρα πιό ενδιαφέρον να μοιραζόμαστε και εκεί απόψεις.Δεν το έχει σκεφτεί κανείς;
 
Η δυνατότητα υπάρχει και μάλιστα είναι ενεργοποιημένη. Δυστυχώς όμως και μετά από ψάξιμο στις ρυθμίσεις, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η συγκεκριμένη δυνατότητα δεν υπάρχει πουθενά στις φωτογραφίες... :oops: Θα επανέλθω.
 
Ακη ηθελα να σας παρακαλεσω σε κατι .
Βλεπω οτι το φορουμ εχει μια γραμμη λιγο αυστηρη ομως αφου ειναι καλο για το φορουν για μενα ειναι λογικο που την κρατατε.
Εδω για τον εαυτο μου βλεπω αφου μεχρι τωρα εμενα με ανεχεστε παει να πει οτι εχετε μεγαλη υπομονη.
Ο μονος λογος που ειχα εγγραφει στο φορουμ ειναι να μαθω κατι απο τα παιδια του φορουμ για να βοηθησω καποιου αλλους.
Οι γνωσεις μου στο θεμα της αεροποριας ειναι μηδενικες για αυτο οτι γραφω γνωριζω οτι σε πολλους δεν αρεσουν.
Το θεμα ειναι οτι πολλες φορες εμεις ξεφευγουμε γιατι μπορει οι ιδιοι να στεναχωρηθουμε απο οτι διαβαζουμε και μετα δεν καταλαβαινουμε οτι με αυτα που γραφουμε καποιους πληγωνουμε.
Για να μην σας κουραζω γιατι μπορω να γραφω πολλα, ενα θα ηθελα απο εσας.

To μέλος flying Doc αποβάλλεται οριστικά από τις συζητήσεις του φόρουμ
Καποτε και εγω ειχα θυμωσει με τις αποψει του γιατρου και για αυτο σας παρακαλεσα τοτε να με διαγραψετε απο το φορουμ.Ομως μετα αλλαξα γνωμη και οταν σας παρακαλεσα αν μπορω να ξαναγραφτω μου ειπατε δεν υπαρχει κανενα προβλημα και για αυτο σας ευχαριστω.
Νομιζω με τον γιατρο ειναι κριμα που τον αποβαλλεται οριστικα απο το φορουμ.
Αλλο εγω και αλλο αυτος ,οτι και να πουμε εγω ειμαι καινουργιος στο φορουμ.Υπαρχουν πολλοι τροποι να τιμωρησετε καποιον απο μας.Δεν ειναι δυσκολο για σας.Κατι ωφελιμω σιγουρα ο γιατρος εχει κανει για το φορουμ.Αν υπαρχει καποιος τροπος ας τιμωρηθει λιγο διαφορετικα ομως κριμα θα ηταν οριστικα να τον διαγραψετε.
Απο την αλλη καταλαβαινω οτι για να παρετε τετοια αποφασει παει να πει οτι ο γιατρος μας το παρακανε.Ομως τι να κανουμε ολοι εμεις εχουμε και την καλη πλευρα και την κακη.Αν γινεται καπως να τον συγχωρησετε θα ηταν καλο γιατι παντα οταν καποιος φευγει απο το φορουμ εμεις που βρισκομαστε εδω παντα θα νιωθουμε οτι κατι μας λειπει.
 
Top