CRETAN EAGLE AVIATION

pilot767

Business-Class-Member
Εγγραφή
19/06/2006
Μηνύματα
371
Likes
0
Περιοχή
23street clouds
Ηρθε η ωρα να πω για μια πολυ καλη σχολη που ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια στη χωρα μας τα τελαιυταια 3-4 χρονια.

Η σχολη εχει ηδη εκδοση αρκετα πτυχια ppl αλλα και cpl

Η σχολη αποτελειται απτον διευθυντη ο οποιος ειναι αρτια εκπαιδευμενος στην αγγλια οπου και εχει διατελεσει εκπαιδευτης,τον αρχιεκπαιδευτη ο οποιος και εκεινος εχει εκπαιδευτει στην αγγλια.

Η οργανωση και η σοβαροτητα μπορει να την καταλαβεται μιας και ολες οι φουρνιες μαθητων ειτε ppl ειτε cpl στις εξετασεις εχουν ανω του95% επιτυχια.

Το βημα για να γραψω μου δωθηκε
1ο πληροφοριακα για τα μελη
2ο ο μου ξαδερφος πηρε ppl απ αυτη τη σχολη
3ο το ενδιαφερον μου για τις σχολες σαν μελλοντικος πιλοτος ελπιζω
4ο σαν κρητικος μιας και η σχολη εδρευει στο HΡΑΚΛΕΙΟ

ΠΑΙΡΕΤΕΡΩ πληροφοριες απτο remove before flight (τευχος 7)

Εχω επικοινωνισει προσωπικα με τη σχολη για πληροφοριες σε σημειο να κατανταω κουραστικος,και μου εχει κανει εντυπωση ο επαγγελματισμος και η ειλικρινια που με αντιμετωπισαν

πιστευω οτι τετοιες προσπαθειες πρεπει να επικροτουντε γιατι η αεροπορια στη χωρα μας ειναι αρκετα πισω και χρειαζεται ανθρωπους με μερακι κυριως για αυτο που κανουν και οχι δημιουργιες σχολων με στοχο επικερδης πρωσωρινης επιχειρισης.πρωσωπικη μου αποψη αμα εισαι σωστος τοτε γινεσαι και επικερδης :cool: [/img]
 
Στο Καζαντζάκης του Ηρακλείου δεν είναι αυτή η σχολή;
 
ψ

Ναι,στεγασεται σε προτυπες εγκαταστασεις μεσα στον κρατικο αερολιμενα ν.καζαντζακης.

Οι αιθουσες συμφωνα με τις πληροφοριες που εχω ειναι πληρως εξοπλισμενες και θυμιζουν αγγλια.

Επισης συντομα η σχολη θα αποκτησει δικες της δεξαμενες καυσιμων ;)
 
Ναι ξέρω,από Ηράκλειο είμαι και εγώ.
Αυτή η Sky Express μόνο στο εσωτερικό εκτελεί πτήσεις ή κάνει και ναωλωμενες στο εξωτερικό;
 
Ναι.Δεν έχω ακούσει και ολλά γι αυτή την εταιρεία.Κρητικοί είναι οι ιδιωκτήτες;
 
To τοπικ αυτό μιλάει για την Cretan Eagle Aviation και ΜΟΝΟ. Οι ερωτήσεις για άλλες εταιρίες στα σχετικά τόπικς. Η αναζήτηση είναι η λύση.
 
Μόνο για μικρά αεροπλάνα σε εκπαιδεύουν εκει ή και για επιβατικά;
 
ψ

Δεν υπαρχει σχολη να εκπαιδευει για "επιβατικα"οπως λες

Οι σχολες προσφαιρουν τη βασικη εκπαιδευση στην ραδιοναυτιλια των α/φων kai genika στην πλοηγηση ωστε να εχεις τις γνωσεις να εκπαιδευτεις απο καποια αεροπορικη εταιρια η αν εχεις τοσα πολλα λεφτα να κανεις εκπαιδευση τυπου(type rating) σε καποιο μεγαλυτερο α/φος

ΓΙΑ ΤΑ "μικρα"παιρνεις πτυχιο ερασιτεχνη (ppl)
με διαφορες ειδικοτητες αν θες (ir,me)ktl

κοιτα στη σελιδα της σχολης http://www.cretaneagle.com
 
Top