Ellinair marketing

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Thelo":1lsv1376 said:
Γειά σάς. Θέλω να κάνω μια ερώτηση πού αφορά το μάρκετινγκ της εταιρίας και την προβολή τής εταιρία μέσω των μίντια.. Νομίζω έχω διαλέξει το σωστό φόρουμ ωστόσο αν κάνω λάθος θα ήθελα να με παραπεμψετε στο κατάλληλο ώστε να έχω μια απάντηση.. Ήθελα να ρωτήσω το εξής : Οι αεροπορικές εταιρίες (οι περισσότερες τουλάχιστον) έχουν λογαριασμούς στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπου προβάλουν το έργο τούς (φωτογραφίες, προσφορές κλπ) . Ήθελα να ρωτήσω ποιός - ποιοί αναλαμβάνουν αυτήν την δουλειά σε κάθε εταιρία ? Υπάρχουν από πίσω διαφημιστικές εταιρίες πού διαχειρίζονται τα σοσιαλ μίντια των εταιριών ? Επίσης..όσον αφορά το βίντεο-φωτογραφικο υλικό ? Γενικότερα λοιπόν η ερώτηση μου είναι , ποιός-ποιοι διαχειρίζονται τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης των αεροπορικών εταιριών όπως επίσης και το φωτο-βιντεογραφικό κομμάτι πού προβάλεται από τα μέσα αυτά ?

Στην Ellinair το marketing είναι πλήρως in house. Τα social media διαχειρίζονται μέσα από την ίδια την εταιρεία και όχι από κάποιο agency. Επίσης το in flight magazine τους βγαίνει από το ατελιέ του ομίλου.
 
Πολύ αξιόλογη και λογική τοποθέτηση του CEO της Εταιρείας. Μπράβο !!!
Αναγκαία η ίση μεταχείριση στον κλάδο των αερομεταφορών
https://www.metaforespress.gr/aeroporik ... %81%ce%b9/
 
Σωστά αλλά αναφέρει στήριξη, απο κράτος, στήριξη απο τους ιδιοκτήτες, έχει αφήσει ομως ο ομιλος απληρωτα ξενοδοχεία με υπόλοιπα απο το 2019!

Δύσκολα μεν, αλλά δύσκολα για όλους.
 
Για να πληρώσεις πρέπει να δουλέψεις.

Η στήριξη είναι δίκαιο δικαίωμα όταν θες να υπάρχει ανταγωνισμός.
 
Top