British Airways στην Ελλάδα

Re: British Airways στην Αθήνα

Το θηριάκι στην Αθήνα....
 

Attachments

  • IMG-20120221-00035.jpg
    IMG-20120221-00035.jpg
    245,6 KB · Προβολές: 2.248
Re: British Airways στην Αθήνα

Καλά μας δουλεύουν μωρέ δεν υπήρχε διαθέσιμη αερογέφυρα??? Δεν έχουν τον θεό τους!! :wall:
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Απ'οτι είδα στη μία γωνία του αεροδρομίου (δεν θυμάμαι το gate) ήταν το Α340 Επίδαυρος. Φαντάζομαι δεν χώραγε στα υπόλοιπα gates του κύριου αεροσταθμού λόγω ανοίγματος φτερών σε αυτό το περιφερειακό αεροδρόμιο των Α320.
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Το αεροπλάνο είχε έρθει απο το βράδυ και έμεινε 12-13 ώρες κάτω... Το να είναι 13 ώρες σε μια φυσούνα του MTB ή του satellite πιστεύω οτι θα είναι λίιιιιιγο πιο ακριβό από το να είναι σε ένα remote stand. Και επειδή είναι δύσκολοι καιροί ακόμα και για τους Αγγλους, και στο remote μια χαρά είναι! Αλλωστε τα stands στο satellite τα έχουν "πιάσει" όλοι οι καλοπληρωτές (Ολυμπιακή, Imperial, Skywings, Aeolian) και δεν λένε να τα αφήσουν :)
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Από τα εκτός Schengen stands στο κεντρικό κτίριο, νομίζω ότι μόνο η Α13 (ακριανή) μπορεί να δεχθεί Β747 λόγω ανοίγματος φτερών.

Η ΒΑ τελευταία χρησιμοποιεί πολύ τα remote stands, όχι μόνο για τώρα με το Β747... μου έχει τύχει πολλές φορές ερχόμενος από Λονδίνο να σταθμεύουμε με Β767 ή Α320 είτε στα αμιγώς remote stands ή και στο satellite αλλά να φέρνουν πάλι σκάλες και λεωφορείο.

Και στο Λονδίνο όμως την εποχή που η πτήση της ΒΑ για Αθήνα χρησιμοποιούσε το Τ4 στο LHR, τις πιο πολλές φορές μας είχαν στα remote stands και εκεί.
 
Re: British Airways στην Αθήνα

γνωριζει κανενας το reg.number του 747 που ηρθε?
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Καλημέρα φίλε Bari!! Ήταν το G-BNLY, το οποίο μας έχει επισκεφθεί και στο παρελθόν (12/2010)! :)
Δες και μια ωραία φώτο του εδώ :arrow: http://www.airpics.net/photo/G-BNLY-Boe ... ys/25403/L
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Ήμουν και εγώ σε αυτή την πτήση (η κράτηση μου ήταν για την ακυρωμένη BA633). Δικαιούμε κάποια αποζημείωση πέρα από το αναψυκτικό που πρόσφεραν;
 
Re: British Airways στην Αθήνα

To ATH-LHR λίγο μετά τις γιορτές μειώνεται σε 2daily από 3, 0900 και 1900,μεχρι την έναρξη του θερινου προγράμματος..
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Αναμενόμενο. Όλα τα δρομολόγια μειώθηκαν FRA, MUC, CDG, ήταν η σειρα του LHR

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Top