Minoan Air

Και πρώτα βαζει γυαλάκια σε όποιον βιάστηκε να την καταδικάσει και να την κρινει....



:banana:
 
Καλησπερα επειδη βλεπω το θεμα θα πω κατι και τιποτε αλλο και θα ηθελα να μην γινει αυτο που λεει μια παροιμια (στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο) και ειναι για κακο ..
 
Η εταιρεία φαίνεται πως κάνει μικρά σταθερά βήματα ενώ τα ελικοφόρα είνα μία πολύ έξυπνη επιχειρηματική κίνηση για την οικονομία στα καύσιμα.Ο ιδιοκτήτης έπιασε το νόημα,μικρά αεροσκάφη λιγότερα έξοδα για την συντήρηση κάνουν την εταιρεία φθηνότερη και ανταγωνιστικότερη.Το αποτέλεσμα είναι να κλείνει συμβόλαια ΤΣΑΡΤΕΡ χειμώνα!!!!!!!Μπράβο στην εταιρεία και ένα μεγάλο μπράβο στους Κρητικούς που αποδεικνύνουν ότι είναι από τους καλύτερους επιχειρηματίες στην Ελλάδα.
 
Αν δεν εξυπηρετούν την Ελλάδα, εμάς τι μας νοιάζει; Γιατί κάποιοι γίνονται χειροκροτητές επιχειρηματιών επειδή βρήκαν τρόπο να βγάζουν λεφτά με τον ένα τρόπο ή τον άλλο; Ας την χειροκροτήσουν οι Άγγλοι, οι Σουηδοί και οι Ισπανοί αν είναι καλή και φθηνή.

Θυμίζω ότι συζητάμε για την ίδια εταιρεία που είχε εξαγγείλει πτήσεις από Ηράκλειο αλλά μόλις διαπίστωσε ότι δεν της έκατσαν οι άγονες την έκανε απευθείας για εξωτερικό διαγράφοντας την Ελλάδα από το χάρτη της.
 
Κάνεις λάθος Ανδρέα, θα πετάει από Κρήτη όπως πάντα. Η έδρα είναι Κρήτη, δεν έχει αλλάξει και ούτε θα αλλάξει. Οι εξωτερικού είναι έξτρα. Δεν ξέρω που βρίσκεις της πληροφορίες σου. Τα λεφτά που θα βγαίνουνε από έξω έρχονται πίσω στην Ελλάδα, και αυτό βοηθάει την οικονομία περισσότερο (είναι σαν εξαγωγή προϊόντος).
 
Περίεργο γιατί τους έστειλα ένα email πριν από 5 μήνες για να μάθω τα δρομολόγια που θα εκτελούν στην Ελλάδα και δεν έχω πάρει ακόμη απάντηση, ούτε θετική ούτε αρνητική.

Το δελτίου τύπου που είχε σταλεί στα διάφορα sites στο τέλος Απριλίου και το αναπαρήγαγαν ως είδηση έγραφε:
Η εταιρεία είχε κάνει γνωστή την πρόθεσή της για έναρξη της δραστηριότητας της τον Ιούνιο, χωρίς ωστόσο να δίνει ακριβείς λεπτομέρειες για τα δρομολόγια της. Θα δραστηριοποιηθεί κυρίως σε δρομολόγια από το Ηράκλειο και τα νησιά, ενώ το πρόγραμμα της θα περιλαμβάνει και διεθνή δρομολόγια και συγκεκριμένα από Σαντορίνη και Μύκονο για Κωνσταντινούπολη.
Το διάστημα που υποτίθεται θα ξεκινούσε από το Ηράκλειο, τελικά ξεκίνησε στην Ισπανία.

Αυτή τη στιγμή στη σελίδα τους όποια πτήση και να δοκιμάσεις σου βγάζει σφάλμα. Για ποιο λόγο να πιστέψω ότι θα εκτελέσουν τελικά τις πτήσεις στην Ελλάδα;

Υ.Γ.Πάντως με όσες σοβαρές εταιρείες έχω κάνει αντίστοιχη επικοινωνία η απάντηση ήρθε από 10 λεπτά μέχρι 2 ημέρες. Πρώτη φορά μου συμβαίνει τέτοια αγνόηση.
 
Άμα δεν έχει δουλειά στην Ελλάδα φίλε andreas στην Ελλάδα τι να κάνει εταιρεία; Ευκαιρία είναι να δουλεύψει στο εξωτερικό να βγάλουν λεφτά και να αποκτήσουν και μια πιο επαγγελματική εμπειρία. Είμαι σίγουρος ότι κάνοντας καλή δουλειά θα έχουν επιτυχία
 
Αν έχεις κάποια απορία για τα δρομολόγια Ανδρέα μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα. Μπορώ να τα ρωτήσω απευθείας.

Και για να σου απαντήσω στο ερώτημα.. Ψάξε Ηράκλειο Ρόδο στις 22, έχει θέσεις.

Το ελληνικό πρόγραμμα είναι εδώ http://minoanair.com/en/Schedule και εκτελείτε ΠΟΛΥ καιρό τώρα. Όλα τα δρομολόγια, με καλές πληρότητες.

Όσο για την επικοινωνία.. όταν επικοινώνησα με την Lufthansa για μια ακυρωμένη πτήση, μου απάντησαν σε 2 εβδομάδες.
 
andreasl":3i6fgcz4 said:
Αν δεν εξυπηρετούν την Ελλάδα, εμάς τι μας νοιάζει; Γιατί κάποιοι γίνονται χειροκροτητές επιχειρηματιών επειδή βρήκαν τρόπο να βγάζουν λεφτά με τον ένα τρόπο ή τον άλλο; Ας την χειροκροτήσουν οι Άγγλοι, οι Σουηδοί και οι Ισπανοί αν είναι καλή και φθηνή.

Θυμίζω ότι συζητάμε για την ίδια εταιρεία που είχε εξαγγείλει πτήσεις από Ηράκλειο αλλά μόλις διαπίστωσε ότι δεν της έκατσαν οι άγονες την έκανε απευθείας για εξωτερικό διαγράφοντας την Ελλάδα από το χάρτη της.


Ας μη γινόμαστε κακοί..Απ τη στιγμή που η εταιρία έχει αεροπλάνα διαθέσιμα και εφόσον δεν έχει ακόμα αναπτύξει πλήρως το εσωτερικό δίκτυό της,για ποιό λόγο να τα έχει να κάθονται και να πληρώνει φόρους και τέλη αεροδρομίων; 'Ολες οι εταιρίες σε Ελλάδα και εξωτερικό κλείνουν συμβόλαια και κάνουν και δικές τους ακόμα τσάρτερ πτήσεις,γιατί πολύ απλά εκεί υπάρχει το χρήμα.Και την Ελλάδα δε τη διέγραψαν από το χάρτη τους. Είναι απόλυτα λογικό η μειωμένη κίνηση το χειμώνα στη χώρα μας, ειδικά στα νησιά. Την πορεία της θα τι δούμε σε ένα δύο χρόνια από τώρα. Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.
 
Προς θεού, δεν έχω κάτι με την εταιρεία.
 
Top