Hellas Airlines!

Αγαπητέ K.A320

Με δεδομένου αυτά που προαναφέρεις θα έχουμε επομένως 1450 άτομα ανά αεροσκάφος .Κρατάμε 1000 άτομα ανά αεροσκάφος.
Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι θα είναι σε πλήρη πτητική λειτουργία 2 αεροσκάφη 7 ημέρες την εβδομάδα (Σύμφωνα με δηλώσεις του Κυρίου Ραλάκη ότι καθημερινώς θα μεταφέρει 2000 άτομα) . Μάλιστα και θέτω το ερώτημα μέχρι να έρθουν και τα άλλα αεροσκάφη τι θα γίνεται ; Emergency αεροσκάφος ; Πχ 1 αεροσκάφος παθαίνει μια βλάβη τι θα γίνει ; Μπορείς να αναφέρεις τα 1000 άτομα τι θα γίνουν ; πως θα πραγματοποιηθεί το υπόλοιπο πτητικό έργο ; και αν τις επόμενες μέρες δεν είναι διαθέσιμο μπορείς να φανταστείς ''χιλιάδες'' κόσμος τι θα γίνει ;
Λοιπόν μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε αλλά ας προσγειωθούμε και λίγο (μερικοί - μερικοί).Η ουσία είναι ότι ακόμα δεν έχουμε δει ούτε 1 αεροσκάφος. Ας έρθουν με το καλό και ας μεταφέρει και 5000 άτομα την η μέρα η Hellas Airlines μακάρι ....

Επιπλέον K.A320 οι παρούσες αεροπορικές εταιρείες ΟΑ3 με πτητικό έργο σαφώς μεγαλύτερο με την νεοϊδρυθείσα Hellas δεν καταφέρουν να γεμίσουν τα αεροπλάνα τους. Αναγκάζονται να βγάζουν προσφορές τύπου 31€ & 58€ για να καλύψουν κάποιες τρύπες . Βλέπεις DH4 να μην έχει πληρότητα 70% και περιμένεις ένα Airbus 320 να έχει πληρότητες 70% από μια νέα και μη δοκιμασμένη εταιρεία ; Να είμαστε αισιόδοξοι αλλά όλα έχουν μέτρο και φορά που αν τα υπερβούμε χάνετε η σοβαρότητα και η αξιοπιστία τους .....

Φιλικά
 
K.A320":x40uzmh7 said:
Πόσα εσωτερικά δρομολόγια μπορεί να κάνει ένα αεροσκάφος A320 μεγάλε επιστήμονα που θα μου πείς για τον ορισμό του turnaround; Εγώ λέω 10 αναχωρήσεις γία 16 ώρες την ημέρα. Τα δύο αεροσκάφη του Ραλλάκη θα κάνουν 2χ10χ145 που μας κάνουν 2900 θέσεις. Αυτός λέει ότι θα μεταφέρει 2000 επιβάτες δηλαδή 70 τοις εκατό πληρότητα. Γιατί τον κράζετε. Πάτε να φορτώσετε καμιά βαλίτσα και μην ασχολείστε με αεροπορικές εταιρείες.

Υ.Γ Θα παρακαλούσα να απαντήσουν μόνο οι γνωρίζοντες..........................!

Άλλο "10 αναχωρήσεις" και άλλο "5 turnaround" που είπες στην αρχή. Μάθε να εκφραζεις σωστά αυτο που θες να πεις και ασε τη σάλτσα και τις εξυπνάδες. Αν όντως είσαι "Κ.Α320", που πολυ αμφιβάλλω, πρέπει να είσαι στάνταρ το κλασσικό τυπακι που φόρεσε συριτια στον ώμο, κολλάει το μαλλί πίσω, κυκλοφορεί με rayban μέρα-νυχτα και νομίζει ότι όλοι οι άλλοι είναι απο κάτω του. Έλα, παραδέξου το, το βρήκα,ε; :banana: (όλα τα παραπάνω εξάγονται απο το σχόλιο "πατε να φορτωσετε καμμια βαλίτσα")
 
Off Topic ON

"κύριε" Κ.Α320, επειδή το έκανες προσωπικό το θέμα
για το doc θα σου βάλω μια άσκηση μαθηματικών τετάρτης δημοτικού γιατί αμφιβάλλω και για αυτό

θα σου υπενθυμίσω 2 γραφόμενά σου
Re: Δουλεια στο DOH (Qatar)

Δημοσίευσηαπό K.A320 την 14 Απρ 2011 - 20:58
Καλησπέρα, και έγω ενδιαφέρομαι πώς προέκυψε η δούλειά εκεί; σε ποιά εταιρεία;

Re: Απελευθέρωση επίγειας εξυπηρέτησης ελληνικών αερολιμένων

Δημοσίευσηαπό K.A320 την 11 Νοέμ 2011 - 20:13
Καλησπέρα που δημοσιεύθηκε ο διαγωνισμός που ψάχνει η goldair για κόσμο; Γνωρίζεις; Μήπως είναι ράδιο αρβυλα;

Nα μην κάνω αναφορά και στην υπερβολική υποστήριξή σου στη Minoan....που μάλλον δεν τους έκανες ούτε για βαλιτσοκουβαλητής. Γενικά "ψααααααααααααχνω δουλειαααααααα, ελεήστε με , είμαι καλό παιδί"

Αμα πετάξει η Hellas, μπορεί και να σ' αφήσω να μου κουβαλήσεις τη βαλίτσα. Μπορεί αριθμητική 4ης Δημοτικού να μην ξέρω, αλλά χεράκι δεν απλώνω.

Off Topic OFF.

Ζητώ συγγνώμη από Διαχειριστές, Συντονιστές και τα υπόλοιπα μέλη του forum, αλλά σε προσωπικές επιθέσεις, θέλω να απαντώ δημόσια...
 
τι αλλα νεα?ειστε ολοι καλα?αντε να κλεισουν οι αλλοι μπας και μεινει κανας πελατης για την hellas!!!!!αληθεια τι γινεται με ολες αυτες τις αεροπορικες εταιριες που πετανε στην Ελλαδα?ειναι τοσο χαλια τα πραγματα και εχουν ακομα πτητικο εργο?μεταξυ μας, εχω εντυπωσιαστει με τις γνωσεις των φιλων εδω στο airliners που αναρωτιεμαι γιατι δεν βρισκονται στο Δ.Σ καποιας εταιριας.(flying doc,docorl,και αρκετοι αλλοι...)τι αραγε παραπανω γνωριζουν οι αλλοι που βρισκονται στο Δ.Σ?γιατι δεν προσπαθησατε να πλησιασετε καποια στελεχη και να ειστε και σεις μελη των εταιρειων αυτων?καταλαβατε απο νωρις οτι ηταν...ψιλολαμογια?και πως μπορουν και εξακολουθουν και επιβιωνουν?επισης εχω εντυπωσιαστει με το παθος που γραφει η αγαπητη φιλη χχχ.τελος θα ηθελα να αναφερω τον ομορφα τεκμηριωμενα γραπτο λογο του φιλου GREG.CHQ.να ειστε ολοι σας καλα.συγχωρεστε με για το off topic
 
εχω εντυπωσιαστει με τις γνωσεις των φιλων εδω στο airliners που αναρωτιεμαι γιατι δεν βρισκονται στο Δ.Σ καποιας εταιριας.(flying doc,docorl,και αρκετοι αλλοι...)
Τι να μας πουν και αυτοί όταν είσαι εσύ στο παιχνίδι!Μπάζα δε πιάνουν μπροστά σου!Λογικά,είσαι Άσσος και στο FSX!
 
Είμαι παθούσα φίλε copilotATR,έμεινα άνεργη και χωρίς λεφτά όταν και εμένα με παραμυθιάζανε στην HELLENIC IMPERIAL και έλεγαν ακριβώς τις ίδιες παπάρες που λένε στην HELLAS AIRLINES.Θυμάμαι έλεγαν ότι θα πετάξουμε για Αμερική θα πάρουμε BOEING 777 θα γίνουμε εταιρειάρα,τότε όταν έμπαινα στο airliners γραφόντουσαν πολλά αρνητικά σχόλια για τον Ταλάλ και έλεγα και εγώ σαν και εσένα πως έιναι φθόνος αυτά που γράφονται, ζήλεια, κακία και ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν τα πήρα υπόψιν μου.
Το αποτέλεσμα παρόλο που με φώναξαν να κάνω μία υποτυπώδης εκπαίδευση όταν ξεκίνησαν οι πτήσεις για Αμερική (καλοκαίρι 2010) ΔΕΝ ΜΕ ΦΩΝΑΞΑΝ!!!!Πήραν τους κολλητους της μάνατζερ CCM,τους γιους των μηχανικών και άλλους πολλούς άσχετους που δεν είχαν ούτε εμπειρία ούτε καν αγγλικά μιλούσαν,ήταν βύσματα με αποτέλεσμα να μείνουν από έξω άτομα με μεγάλη εμπειρία,έμεινα με ένα σπίτι στην πλάτη μου (ενοικίασα η χαζή) και με τα έξοδα να τρέχουν!!!!!
Βέβαια επειδή πιτεύω στην θεία δίκη όλοι αυτοί μετά από λίγο καιρό πήραν τον π@@λο!!!!έμειναν απλήρωτοι και να σου πω την αμαρτία μαυ ΧΑΡΗΚΑ γιατί έχασα μία σεζόν χωρίς λεφτά,ξέρεις τι είναι να έχεις μόνο 200 ευρώ στην τράπεζα και να πρέπει να πληρώσεις ένα σωρό έξοδα;
Τέρμα λοιπόν στις σαχλαμάρες και στους εκμεταλλευτές, τέρμα στον κάθε καραγκιόζη να βγαίνει να πουλά όνειρα πάνω σε διαλυμένες ζωές.Όταν θα γίνεται μία σοβαρή δουλειά τότε ΝΑΙ θα την επικροτούμε,όταν ακούγονται διάφορες γελοιότητες όπως τα κυκλικά δρομολόγια ΑΘΗΝΑ ΒΟΛΟ ΛΟΝΔΙΝΟ...ΦΕΓΓΑΡΙ.....ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ θα είμαι απέναντι,ήδη οι κοπέλες που πήραν υποτίθεται στην HELLAS οι οποίες είναι φίλες μου κλαίνε με μαύρο δάκρυ!!!
Κατάλαβες;;; φίλε copilotATR;
Αλήθεια το AOC τι έγινε;Ακόμα να έρθει η άδεια;Υποτίθεται θα πετάξουν μέσα Ιανουαρίου(high season :D )....Ο χριστός τι άλλο θα δούμε......
 
Αγαπητή ΧΧΧ είμαι 1000000000% μαζί σου. Για κάτι περιπτώσεις σαν και τη δική σου εξαπολύουμε μύδρους εναντίων κάθε "καινούριας" εταιρίας. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ. Δε θυμάμαι να εγινε κάτι τετοιο για την Astra. H Astra ξεκίνησε αθορυβα χωρίς φανφάρες "Σας πάμε και στο Νησί του Πασχα Αμα λάχει", "Ελάτε να δουλέψετε , σας δίνουμε 400000 το μήνα και ό,τι φάτε ό,τι πιείτε δικά μας" και άλλα τέτοια...

Η Hellas "μύριζε" από την αρχή. "Νοσμπέτε" στο Βόλο, Σας προσλαμβάνουμε όλους, άδεις δεν έχουμε αλλά έλα μωρέ 1-2 μερες και θα σας πάμε στα ουράνια.

Κοντός ψαλμός αλληλούια. Ο Γεναρης είναι κοντά. Αν ΔΕΝ πετάξουν, μην τολμήσουν κάτι ATR και λοιποί να γράψουν...
 
Αλήθεια πιστεύεται φίλτατοι , Κ.Α320, copilotATR, και λοιποί υπερασπιστές της μεγαλοπρεπούς επένδυσης ότι υπάρχει κακοπροαίρετη ζήλια ; η αρνητικότητα ως προς την εταιρία ;
Απλά το παρελθόν μας οδηγεί στο μέλλον. Σε 1 μήνα περίπου ξεκινάνε οι πτήσεις και ακόμα ούτε 1 αεροπλάνο. Κανονικά οι κρατήσεις θα ξεκινούσαν αυτές τις μέρες αλλά ....
Προσωπικό δεν υπάρχει, αεροπλάνα δεν υπάρχουν, νέα τις εταιρείας δεν υπάρχουν ώστε να μας ενημερώνουν σε ποιο στάδιο βρίσκονται και κλπ..... Ότι μιλάμε για αεροπορική εταιρεία δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να πετάμε εμείς ψηλά...
Σχετικά με όλους εμάς που είμαστε οι ''κακοί'' σε όλο αυτό το ΝΕΟ ανατρεπτικό επιχειρηματικό μοντέλο αεροπορικής εταιρείας θέλω να σας απαντήσω (και ας μου επιτραπεί εκ μέρος τον υπολοίπων μελών του forum) :
1- ΔΕΝ έχουμε κανένα συμφέρον. Δεν πληρωνόμαστε, δεν στηρίζουμε τα συμφέροντα καμίας άλλης Ελληνικής αεροπορικής εταιρείας.
2- ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ Ελληνική και ξένη αεροπορική εταιρεία δεν φοβάται την Hellas Airlines (οι λόγοι γνωστοί). Έχουν πτητικό έργο, παρουσία στο αεροπορικό χώρο χρόνια, με συγκεκριμένο πελατολόγιο (target group). Δεν φοβούνται τον ανταγωνισμό καθώς μετά σημερινά και ως τώρα γνωστά σχέδια της Hellas θα επιχειρεί όλες τις πτήσεις της με πυρήνα την Νέα Αγχίαλο. Καμία British ,Aegean, EasyJet και κλπ δεν θα μπουν στην διαδικασία στρατηγικών για να εξαφανίσουν το φαινόμενο Hellas Airlines. Για παράδειγμα σε ποίο αεροδρόμιο του Λονδίνου θα πετάει ; ποιες ώρες πόσες συχνότητες την ημέρα ; Όταν ανακοινωθούν και πετάξουν και παρουσιαστεί στα αεροπορικά πηγαδάκια η επιτυχία της Hellas τότε ο ανταγωνισμός θα τεθεί σε λειτουργία , με μείωση ενδεχομένως τιμών καλύτερες παρεχόμενες υπηρεσίες και κλπ. Μέχρι όλα αυτά να γίνουν ο ανταγωνισμός θα παραμείνει στα χέρια των τριών προαναφερόμενων .

Τέλος οι περισσότεροι η μάλλον αρκετοί από εδώ μέσα είμαστε χρόνια σε αυτό το forum και δεν γραφτήκαμε για να υπερασπιστούμε ούτε να ''θάψουμε'' κανέναν και καμία εταιρία.
Αυτά τα λίγα προς απάντηση όλων εσάς που θεωρείτε είμαστε οι ''ΚΑΚΟΙ''του forum.

Φιλικά
 
Αν οντως ο προεδρος τησ Η.Α. διαβαζει εδω μεσα οπως λετε , μην περιμενετε συντομα κρατησεις και αεροπλανα. Λογικα προς μαρτιο απριλιο το βλεπω να ξεκινησει, εαν βεβαια ξεκινησει... το εχει παρει το μηνυμα
 
"Κοντός ψαλμός αλληλούια. Ο Γεναρης είναι κοντά. Αν ΔΕΝ πετάξουν, μην τολμήσουν κάτι ATR και λοιποί να γράψουν..."
σιγα ρε φιλαρακι χαλαρωσε λιγακι.αμα ειναι να μας κανεις νταντα τοτε να μην ξαναγραψω,αλλιως να φωναξω την συμπαθεια μου την εκρηκτικη χχχ να σου πει δυο φωνηεντα.
 
Top