Sky Express τιμολογιακή πολιτική

Εδώ όλες οι πληροφορίες, ερωτήσεις & φήμες για την Sky Express
sourdman
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EGLC

Re: Sky Express τιμολογιακή πολιτική

Δημοσίευσηαπό sourdman » 02 Νοέμ 2020, 15:42

Χαιρετω την ομαδα. Ενδιαφερομαι για κρατηση εισητηριου απο Αθηνα για Κοζανη αλλα ο μονος προσφερομενος ναυλος ειναι Sky Basic με παραδοτεα αποσκευη στα 15 kg. Με δεδομενου οτι θα ειμαι Ελλαδα με βαρυτερη αποσκευη, ο μονος δρομος ειναι ειτε να πεταξω πληρωνοντας υπερβαρο ειτε να πεταξω 5-8 kg απο τα πραγματα μου για να συμβιβαστω με ενα γελοια χαμηλο οριο παραδοτεας αποσκευης?
0 x

Άβαταρ μέλους
Jack21
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): OMDB
x 15

Δημοσίευσηαπό Jack21 » 03 Νοέμ 2020, 04:19

Τα 15 kg είναι τυπικό όριο αποσκευών για εταιρείες που χρησιμοποιούν τον συγκεκριμένο τύπο αεροσκάφους.

Από την εμπειρία μου στο συγκεκριμένο δρομολόγιο, υπάρχει μια ανοχή για 2-3 κιλά υπέρβαρο, αλλά για περισσότερα κιλά δυστυχώς θα πρέπει να πληρώσεις. Επί εποχής ASTRA η χρέωση ήταν 2 ευρώ το επιπλέον κιλό που το λες και λογική τιμή. Δεν γνωρίζω αν η SKY χρεώνει παραπάνω.
0 x

ckabi
Economy-Class
Economy-Class
x 30
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ckabi » 06 Νοέμ 2020, 20:18

έστω έχω ένα εισιτήριο SKY Joy που αγόρασα με 50€

ξέρει κανείς αν δώσω επιπλέον πχ 35€ για την αλλαγή συν 10 για τη διαφορά του ναύλου, αν στο μέλλον ακυρωθεί η πτήση μου και πρέπει να μου επιστρέψουν πίσω χρήματα πόσα μου επιστρέφουν;
0 x
Ταξιδεύω άρα υπάρχω!

Blog με τα ταξίδια μου και όχι μόνο: http://www.taxidiaris.gr/

IATA
Business-Class
Business-Class
x 2

Δημοσίευσηαπό IATA » 28 Νοέμ 2020, 21:27

Πρόλαβε κάποιος να δει ή να κλείσει την προσφορά Black Friday με 9,90 Ευρώ; Υποτίθεται ότι ισχύει μέχρι 30.11. αλλά έψαξα όλο το χρόνο με το low fare calendar και δε βρήκα τίποτα. Να εξαντλήθηκαν τόσο γρήγορα και μάλιστα για όλο τον χρόνο το θεωρώ απίθανο.
0 x

Άβαταρ μέλους
Greg.CHQ
First-Class
First-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE
x 61
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Greg.CHQ » 28 Νοέμ 2020, 23:04

Καλησπέρα,

υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια, ωστόσο θα πρέπει να μελετήσεις τους όρους/κανονισμούς που ισχύουν.
Περισσότερες πληροφορίες :arrow: https://www.skyexpress.gr/el/news/black-friday-2020
Συνημμένα
2020-11-28 (1).png
Flights from JNX
2020-11-28.png
Flights from CHQ
1 x

ckabi
Economy-Class
Economy-Class
x 30
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ckabi » 28 Νοέμ 2020, 23:10

Υπάρχουν στα εξής δρομολόγια

"Η τιμή εισιτηρίου των 9,90€ αφορά αναχωρήσεις από τα νησιά: Νάξο, Μήλο, Κύθηρα, Πάρο, Κάρπαθο, Σύρο, Αστυπάλαια, Κάλυμνο, Ικαρία "

Φουλ διαθεσιμότητα έχει για Κύθυρα και Ικαρία!!! έκλεισα βαθύ καλοκαίρι με 30 πήγαινε και 9.90 έλα!

ελπίζω να τα πάει καλά η εταιρία, να μην έχουμε κορονοιό και όλα να πάνε καλα!
1 x
Ταξιδεύω άρα υπάρχω!

IATA
Business-Class
Business-Class
x 2

Δημοσίευσηαπό IATA » 28 Νοέμ 2020, 23:52

Ευχαριστώ πολύ, δεν είχα προσέξει αυτό:

"Η τιμή εισιτηρίου των 9,90€ αφορά αναχωρήσεις από τα νησιά: Νάξο, Μήλο, Κύθηρα, Πάρο, Κάρπαθο, Σύρο, Αστυπάλαια, Κάλυμνο, Ικαρία "

Έψαχνα στο ATH-SKG και SKG-HER. Μακάρι να πάει καλά η εταιρία!
0 x

ckabi
Economy-Class
Economy-Class
x 30
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ckabi » 30 Νοέμ 2020, 11:26

Να προσθέσω ότι στα εισιτήρια αυτά (ναύλος SKY Basic+) περιλαμβάνονται αποσκευή 23κιλά, είσοδος στο lounge, και δωρεάν αλλαγή ημερομηνιών. Είναι πράγματι εντυπωσιακό!
1 x
Ταξιδεύω άρα υπάρχω!

Άβαταρ μέλους
aakunz
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): GRL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGKC
x 754

Δημοσίευσηαπό aakunz » 18 Φεβ 2021, 11:13

Εν όψει της έναρξης των νέων δρομολογίων της εταιρείας και της πρωτοφανούς εξωστρέφειας που δείχνει, έχω την εντύπωση πως είναι απαραίτητη μία ανανέωση και επανασχεδιασμός της μηχανής κρατήσεων, η οποία μετά βίας ανταποκρίνεται σε μία εταιρεία που εκτελεί πτήσεις εσωτερικού.

Η μηχανή κρατήσεων είναι απίστευτα προβληματική. Εάν έχει εκτελεστεί το πρώτο σκέλος μια κράτησης, δε μπορείς να αλλάξεις την επιστροφή. Θα πρέπει να καλέσεις call centre στις ώρες που λειτουργεί. Έστω ότι ένας επιβάτης πρέπει να αλλάξει επειγόντως το σκέλος της επιστροφής και το call centre δε λειτουργεί (κλείνει στις 21:00) και η πτήση είναι για το επόμενο πρωί. Το no-show είναι αναπόφευκτο.

Το web check-in είναι κι αυτό σκέτη απογοήτευση. Ωραία τα ancillaries και οι χρεώσιμες θέσεις, αλλά το ότι δεν υπάρχει mobile boarding pass, υποχρεώνει τον επιβάτη είτε να έχει εκτυπωτή, είτε να πρέπει να περάσει από γκισέ.

Όταν λοιπόν μπορείς να διαθέσεις τόσα εκατομμύρια για νέα, μεγαλύτερα αεροσκάφη, καλό είναι να ρίξεις κάτι παραπάνω για μία αξιοπρεπή, λειτουργική και πιο αξιόπιστη πλατφόρμα κρατήσεων, που θα διευκολύνει τους επιβάτες.
13 x

Επιστροφή σε “Sky Express”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες