ταξιδακι εκτός, αλλά πού?

vagelist":3o7k55un said:
Για αρχή θα πρότεινα Παρίσι Αναχώρηση OA 201 (9,35) επιστροφή OA 208 (19,25) έτσι κερδίζεις μια μέρα Διαμονή Le Nouvel Orleans τιμή γύρω στα 100 Euro δίπλα σε σταθμό μέτρο και εύκολη πρόσβαση από το αεροδρόμιο με προαστιακό Για Φαγητό bistro romain στη Champs-Elysées έχει διάφορα μενού πχ ένα κύριο πιάτο με ένα ποτήρι κρασί η αναψυκτικό εάν θυμάμαι καλά στα 11 euro. Εάν αποφασίσεις για Παρίσι μπορώ να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες. Εάν κατάλαβα εργάζεσαι στην Ολυμπιακή Τα free εκτός από την ΟΑ με μια μικρή επιβάρυνση γύρω στα 10 euro μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και σε Άλλη εταιρία Πχ Air France αρκεί να το αναφέρεις όταν τα εκδόσεις.
δελεαστικότατη πρόταση!
tres interessante ...je pourrais dire

πως μπορω να μάθω με ποιες αλλες εταιρίες έχω αυτη τη δυνατότητα?(να χρησιμοποιήσω τα free μου με μια μικρή επιβάρυνση δλδ)


aakunz":3o7k55un said:
Διαφωνώ με τον προλαλήσαντα και προτείνω Βυρητό:


Απαραίτητη προϋπόθεση: να μην έχεις σφραγίδα από το Τελαβίδ ή Τελ Αβίβ ή όπως αλλιώς το λένε....
υπάρχει πιθανότητα να χω πρόβλημα με τη δουλειά αργότερα αν επισκεπτω την βυρητο και μου βάλουν σφραγίδα?
δλδ να χω πτήση για τελ αβιβ και να μην μπορώ να πετάξω ?
 
wild_cat/anima":3tmi1mg2 said:
πως μπορω να μάθω με ποιες αλλες εταιρίες έχω αυτη τη δυνατότητα?(να χρησιμοποιήσω τα free μου με μια μικρή επιβάρυνση δλδ)

Σχεδόν με όλες τις εταιρίες όπου πετάει η ΟΑ πχ Πχ Ρώμη και με Alitalia, Μαδρίτη και με Iberia. Ρώτα στα ταμεία που θα εκδόσεις το free
 
Καμιά καλή ιδέα για ταξίδι 5 ημερών στην Ευρώπη στις 22-26 Οκτώβρη?
Εξαιρούνται: Βαρκελώνη, Μιλάνο, Πράγα, Βουδαπέστη, Μόναχο, Βερολίνο, Σάλτσμπουργκ, Λάρνακα, Αγία Νάπα, Λισαβώνα, Φάρο, Λάγκος, Φρανκφούρτη επειδή έχω ξαναπάει.
Θα εκτιμούσα πολύ αν προτίνατε και εταιρείες/τιμές (για 2 άτομα ;) )
 
ενας είναι ο ιδανικός προορισμός...paris of course!!!!!μηπως θες παρεα???? :D
 
Λονδίνο. Ο καιρός είναι εκπληκτικός αυτό το διάστημα.
 
παρε αλλες 2 μερουλες αδεια και φυγε για Νεα Υορκη!
 
στη Ρωμη ομως ΑΝ ΔΕΝ ειναι του περπατηματος απλα την εβαψε! :)
ασε που αν αρχισει να βρεχει δε σταματαει ποτε.
Λονδινο οντως all time classic αλλα για καποιον που παει σαββατοκυριακα Ευρωπη μαλλον το εχει επισκευτει παμπολλες φορες. αξιζει να πας με αφορμη, πχ συναυλια,εκθεσεις, ποδοσφαιρο (τωρα που εφυγε ο Μουρινιο το κοβουμε κι αυτο)
για καποιον που εχει μιλια θα προτεινα ενα τρομερο προορισμο που συνηθως δε βρισκει κανεις πολυ φθηνο εισητηριο. οπως Μαδριτη! μια πολη που σε αφηνει εκπληκτο με την ομορφια της, με καλο μετρο, με μουσεια, διασκεδαση.
εκει που δε θα προτεινα με τιποτα ειναι Μιλανο. η πιο βαρετη πολη στη γη(ΙΜΟ), γκριζα, μουντη και 9μμ ειναι νέκρα.
 
ενας είναι ο ιδανικός προορισμός...paris of course!!!!!μηπως θες παρεα???? :D
Κύριοι διαχειριστές του φόρουμ παρακαλώ να αποβληθεί δια παντώς η κυρία (+ τιμωρία αυτομαστιγώματος).
Με παρενοχλεί σεξουαλικά.
Αν ζούσαμε στο U.S. (ευτυχώς δε ζούμε εκεί) θα κέρδιζα αρκετά εκατομύρια δολλάρια ως θύμα τέτοιου είδους παρενόχλησης από μέλος του φόρουμ.
(Αν και με την κατρακύλα του δολλαρίου πάλι λίγα θα ήταν τα $ :D )
bari":1i1uq3cf said:
παρε αλλες 2 μερουλες αδεια και φυγε για Νεα Υορκη!
Για NYC μάλλον χρειάζομαι πάνω από δέκα μέρες. Αλλά ειλικρινά δε μπορώ να λείψω πάνω από 5.
bari":1i1uq3cf said:
στη Ρωμη ομως ΑΝ ΔΕΝ ειναι του περπατηματος απλα την εβαψε! :)
ασε που αν αρχισει να βρεχει δε σταματαει ποτε.
Λονδινο οντως all time classic αλλα για καποιον που παει σαββατοκυριακα Ευρωπη μαλλον το εχει επισκευτει παμπολλες φορες. αξιζει να πας με αφορμη, πχ συναυλια,εκθεσεις, ποδοσφαιρο (τωρα που εφυγε ο Μουρινιο το κοβουμε κι αυτο)
για καποιον που εχει μιλια θα προτεινα ενα τρομερο προορισμο που συνηθως δε βρισκει κανεις πολυ φθηνο εισητηριο. οπως Μαδριτη! μια πολη που σε αφηνει εκπληκτο με την ομορφια της, με καλο μετρο, με μουσεια, διασκεδαση.
εκει που δε θα προτεινα με τιποτα ειναι Μιλανο. η πιο βαρετη πολη στη γη(ΙΜΟ), γκριζα, μουντη και 9μμ ειναι νέκρα.

α)Είμαι πάρα πολύ του περπατήματος. "Γράφω" απίστευτα πολλά χιλιόμετρα περπατήματος όταν πηγαίνω εκδρομή στο εξωτερικό.
Λβ)ονδίνο, παρόλο που φεύγω από Ελλάδα όσο πιο συχνά μπορώ, δεν έχω πάει ποτέ.
γ)Μαδρίτη δε νομίζω ότι είναι στους άμεσους προορισμούς μου γιατί πήγα φέτος στην Ισπανία (Βαρκελωνη).
δ)Όσο για το Μιλάνο, συμφωνώ ότι είναι βαρετή πόλη,
όμως αν θες να φορέσεις φέτος αυτά που άλλοι θα φορέσουν του χρόνου, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ μια βόλτα (Roberto Cavali είναι αυτός!!!).
Και φυσικά μια βόλτα για ποτό στο Icebar, εκεί που ΟΛΑ είναι από πάγο, δεν έβλαψε κανένα. Και φυσικά μετά τις 9μμ (και πολύ πολύ πιο αργά ;) ).

Καμιά ιδέα ακόμα please?
 
fotis":4k4pwnlw said:
Είμαι πάρα πολύ του περπατήματος. "Γράφω" απίστευτα πολλά χιλιόμετρα περπατήματος όταν πηγαίνω εκδρομή στο εξωτερικό.
Λβ)ονδίνο, παρόλο που φεύγω από Ελλάδα όσο πιο συχνά μπορώ, δεν έχω πάει ποτέ.
γ)Μαδρίτη δε νομίζω ότι είναι στους άμεσους προορισμούς μου γιατί πήγα φέτος στην Ισπανία (Βαρκελωνη).
δ)Όσο για το Μιλάνο, συμφωνώ ότι είναι βαρετή πόλη,
όμως αν θες να φορέσεις φέτος αυτά που άλλοι θα φορέσουν του χρόνου, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ μια βόλτα (Roberto Cavali είναι αυτός!!!).
Και φυσικά μια βόλτα για ποτό στο Icebar, εκεί που ΟΛΑ είναι από πάγο, δεν έβλαψε κανένα. Και φυσικά μετά τις 9μμ (και πολύ πολύ πιο αργά ;) ).

Καμιά ιδέα ακόμα please?

Amsterdam, για περπάτημα, ποδήλατο, clubbing, 2 εξαιρετικά μουσεία (Rijksmuseum, Van Gogh), βόλτα στα κανάλια. Προσοχή στα κέικ και μπισκότα... χόρτου! Ποτέ δεν ξέρεις πόσο έχει μέσα... :D
 
Συμφωνώ 'Αμστερνταμ πολυ καλη επιλογη(με λιγη υγρασια βεβαια..)αλλα καποια άλλη στιγμη αν ειναι φανατικός/ή των μουσείων,γιατι πολλοί πίνακες του φημησμένου Rijksmuseum (οι πιο διάσημοι φυσικά!) εχουν εκτάκτως μεταφερθει στη Ν.Υόρκη απότι εχω ακούσει για κάποια έκθεση.
 
Top