Germanwings SKG site

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mimithem

First-Class-Member
Εγγραφή
21/11/2005
Μηνύματα
520
Likes
100
Περιοχή
Ιωάννινα - Παραμυθιά/Θεσπρωτία
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
HEJ
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGIO
Προς αρνητική μου (και όχι μόνο) έκπληξη στο παρακάτω site και κοιτάζοντας στην φωτογραφία που ουσιαστικά υποτίθεται ότι δείχνει άποψη της Νύφης του Θερμαϊκού, διαπίστωσα ότι η φωτογραφία αναφέρεται στο-κατά τα άλλα πανέμορφο-τζαμί του Αλί πασά στο κάστρο των Ιωαννίνων!Αφού για μια στιγμή σκέφτηκα αν η Germanwings άρχισε δρομολόγια προς Γιάννενα...Και διερωτώμαι:Καλά η λάθος φωτογραφιά, μπέρδεψαν τα Γιάννενα με τη Θεσσαλονίκη, μεγάλη δουλειά καημένε... :banana: δεν μπορούσαν να βάλουν κάτι πιό ελληνικό;Το Λευκό Πύργο βρε αδερφέ, ή έστω την πλατεία Αριστοτέλους. Δηλαδή άντε και στη Θεσσαλονίκη να υπήρχε τζαμί, ε δεν πας να το βάλεις σε διαφήμιση στο ίντερνετ!!!Τόσες ομορφιές έχει η Πρωτεύουσα του Βορρά. Απορώ ποιό χαϊβάνι κατάφερε και έκανε τέτοια παπάτζα.Γιατί για να το κάνεις θέλει τέχνη...
 
Οχι πως τα Ιωαννινα θα επεφταν ασχημα για μια τετοια εταιρια, αλλα δυστυχως οπως εχουμε ξαναπει οι τοπικη ηγεσια και μαλλον και η κοινωνια βρισκονται ετη φωτος απο μια τετοια προοπτικη...Ο Λευκος Πυργος κατασκευαστηκε απο τους Τουρκους οπως ακριβως και το εν λογω τζαμι, απλα θεωρειται συμβολο της πολης μιας και ειναι το καλυτερα συντηριμενο μνημειο πλεον εκτος των εκκλησιων μετα την απιστευτη κακοποιηση ποιυ δεχτηκε η πολη με την τσιμεντοποιηση και της πολυκατοικιες...
 
Μα καλά πιστεύετε ότι είναι τυχαίο ? ή μήπως νομίζετε ότι οι γερμαναράδες μας έχουν σε καλύτερη θέση από τους τούρκους ? Απλά μας βλέπουν "balcans " της φάμπρικας όπως οι Γάλλοι της Γουαδελούπης τους μαύρους για να κάνουν φθηνές διακοπές ,διότι έχουν κόμπλεξ με τους Ελληνες!!
Αλλωστε κάτι λέει στα τρέχοντα δρώμενα της επικαιρότητας η γερμανική φιλοσκοπιανή τους διάθεση!! Ετσι υποσκάπτεται ο πολιτισμός και η Ιστορία / langsam-langsam!!Μην βλέπετε μόνο το τυρί αλλά και τη φάκα!!

Την απόλυτη ευθύνη έχει προφανώς ( σκόπιμα ίσως ) ο ενδεχομένως φιλότουρκος αντιπρόσωπος της Germanwings στην Ελλάδα που δεν το κατέβασε ΑΜΕΣΩΣ!
 
Τα μνημεία είναι ιστορικά στοιχεία του κάθε πολιτισμού που δείχνουν ενίοτε και τις επιρροές του. Δεν μπορούμε να αποκλείσουμε κατά τη γνώμη μου κανένα μνημείο, έστω και κατάλοιπο κατακτητών. Η συγκεκριμένη επιλογή πάντως είναι κατά τη γνώμη μου άστοχη για το σκοπό που εξηπηρετεί.
 
ECO":axo6mzh7 said:
Μα καλά πιστεύετε ότι είναι τυχαίο ? ή μήπως νομίζετε ότι οι γερμαναράδες μας έχουν σε καλύτερη θέση από τους τούρκους ? Απλά μας βλέπουν "balcans " της φάμπρικας όπως οι Γάλλοι της Γουαδελούπης τους μαύρους για να κάνουν φθηνές διακοπές ,διότι έχουν κόμπλεξ με τους Ελληνες!!
Αλλωστε κάτι λέει στα τρέχοντα δρώμενα της επικαιρότητας η γερμανική φιλοσκοπιανή τους διάθεση!! Ετσι υποσκάπτεται ο πολιτισμός και η Ιστορία / langsam-langsam!!Μην βλέπετε μόνο το τυρί αλλά και τη φάκα!!

Την απόλυτη ευθύνη έχει προφανώς ( σκόπιμα ίσως ) ο ενδεχομένως φιλότουρκος αντιπρόσωπος της Germanwings στην Ελλάδα που δεν το κατέβασε ΑΜΕΣΩΣ!

Τελικά ποτέ δεν πλήτεις στο forum μας, τι καλά...
ECO αν δεν κάνεις πλάκα πες μου τι πίνεις και δεν μου δίνεις...
Οι Γερμανοί έχουν κόμπλεξ με τους Έλληνες ,φιλοσκοπιανή διάθεση, ο αντιπρόσωπός τους είναι φιλότουρκος και υποσκάπτουν τον πολιτισμό και την ιστορία... Τι παραλήρημα Θεέ μου...πες μας κι άλλα κι άλλα... Ε ρε βρεγμάνη σανίδα που θέλουν μερικοί... Μην το κλειδώσετε παιδιά να δούμε τι άλλο θα γράψει ο τύπος...

Υ.Γ. Λέτε να είναι δάκτυλος της Μπρουμχίλντα;;;
 
Έξαλλος είμαι!

Αυτό που πρέπει να κάνουν το συντομότερο είναι:
Να βγουν να ζητήσουν συγγνώμη
Να το διορθώσουν αμέσως και να βάλουν φωτογραφία του Γεντί Κουλέ ή της Συναγωγής των Σεφαρδιτών, άντε και του σπιτιού του Atatürk!

Αυτό το langsam-langsam είναι το ίδιο με το yavaş yavaş?
 
ECO":24d6uvhn said:
Μα καλά πιστεύετε ότι είναι τυχαίο ? ή μήπως νομίζετε ότι οι γερμαναράδες μας έχουν σε καλύτερη θέση από τους τούρκους ? Απλά μας βλέπουν "balcans " της φάμπρικας όπως οι Γάλλοι της Γουαδελούπης τους μαύρους για να κάνουν φθηνές διακοπές ,διότι έχουν κόμπλεξ με τους Ελληνες!!
Αλλωστε κάτι λέει στα τρέχοντα δρώμενα της επικαιρότητας η γερμανική φιλοσκοπιανή τους διάθεση!! Ετσι υποσκάπτεται ο πολιτισμός και η Ιστορία / langsam-langsam!!Μην βλέπετε μόνο το τυρί αλλά και τη φάκα!!

Την απόλυτη ευθύνη έχει προφανώς ( σκόπιμα ίσως ) ο ενδεχομένως φιλότουρκος αντιπρόσωπος της Germanwings στην Ελλάδα που δεν το κατέβασε ΑΜΕΣΩΣ!
Πολλά έγραψες χωρίς να σκεφτείς μάλλον.
Κλειδώνω εδώ το θέμα και πας για διακοπές για 30 μέρες. Δεν επιτρέπω σε αυτό το φόρουμ να δημοσιεύονται τέτοια θέματα. Αν είναι δυνατόν!

@COMPUTERISE
Sorry, που το κλειδώνω αλλά δεν θέλω να αναγκαστώ να γράψω κάτι. Μιας και ίσως να γνωρίζω κάτι παραπάνω επί του θέματος ως κάτοικος Γερμανίας εδώ και 27 χρόνια...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top