SHORTS 360, SX-BFW

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.633
Likes
2.879
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
To SHORTS 360 πρωην ΑVIONIC, SX-BFW ειναι Θεσσαλονικη εδω και αρκετο καιρο. Μηπως ξερει κανεις που ανηκει τωρα, τι κανει εκει κλπ?????? Κατι ειχε ακουστει για μια εταιρεια που θα ανοιγε ή που θα ανοιξει και θα το χρησιμοποιουσε.
Καμμια πληροφορια κανεις? :rolleyes:
 
Το είχα φωτογραφήσει μια φορά πέρυσι:

:arrow: https://www.airliners.gr/community/album_page.php?pic_id=6377

Το αεροσκάφος έχει μεταφερθεί τώρα λίγο πιο μακριά από τον αεροσταθμό, πάλι, στα δεξιά, προς το άκρο του 16. Θα ανεβάσω νέα φωτογραφία σύντομα.
 
Tο sticker-ακι στο πισω μερος δεν ειναι Avionic. Τι να ειναι αραγε? Δε μου θυμιζει τιποτα... Ειναι ακομα ετσι ολολευκο?
 
Δεν Είναι της 3Δ Avionics , μιας εταιρείας με που ασχολείται με καιρικά φαινόμενα και συνεργάζεται με διαφορα ινστιτούτα για την μελέτη του αλλα και δοκιμες συσκευών σε αεροπλάνα.

Έχει τουλάχιστον ένα ακόμη σκάφος, ένα Piper PA-31T Cheyenne - SX-AVB

Website είχα, πρέπει τώρα να το ξαναβρώ
 
makedonas":1oth2m86 said:
Έχει τουλάχιστον ένα ακόμη σκάφος, ένα Piper PA-31T Cheyenne - SX-AVB

SX-AVA, SX-AVB, SX-AVC, είναι τα 3 αντιχαλαζικά αεροσκάφη που εδρεύουν μόνιμα στη Θεσσαλονίκη (LGTS), και χρησιμοποιούνται από τον ΕΛ.Γ.Α. (Ελληνικές Γεωργικές Ασφαλίσεις) για την προστασία των πεδιάδων Κεντρικής Μακεδονίας και Θεσσαλίας. Υποστηρίζονται από την εταιρεία 3Δ Α.Ε.
 
makedonas":3k86xbvq said:
Δεν Είναι της 3Δ Avionics , μιας εταιρείας με που ασχολείται με καιρικά φαινόμενα και συνεργάζεται με διαφορα ινστιτούτα για την μελέτη του αλλα και δοκιμες συσκευών σε αεροπλάνα.

Βρε Στεφο εγω δεν ρωτησα ποιανης εταιρειας ΔΕΝ ειναι το sticker! Εγω ρωτησα ποιανης ειναι!!!
Μηπως δεν καταλαβα κατι??? :oops:
 
Αν σας αρέσει η "μουσική" και θέλετε να δείτε το site της 3D ΑΕ πατήστε εδώ!

Θα σας σπάσουν τα νεύρα! Πατήσετε το εικονίδιο με το ηχείο ή κλείστε τον ήχο στο PC σας. Εγώ προειδοποίησα!

Ο Στέφος ξέχασε να βάλει ;? στο τέλος της πρότασης του. Το stickerάκι φυσικά είναι το λογότυπο της 3D ΑΕ. Αυτό και ήθελε να πει! Άντε να το δούμε και πάλι στον αέρα.
 
xristos":g83rkrsl said:
SX-AVA, SX-AVB, SX-AVC, είναι τα 3 αντιχαλαζικά αεροσκάφη που εδρεύουν μόνιμα στη Θεσσαλονίκη (LGTS), και χρησιμοποιούνται από τον ΕΛ.Γ.Α. (Ελληνικές Γεωργικές Ασφαλίσεις) για την προστασία των πεδιάδων Κεντρικής Μακεδονίας και Θεσσαλίας. Υποστηρίζονται από την εταιρεία 3Δ Α.Ε.

Γιώργο, νέο SX-reg: SX-AVE. Προφανώς ένα 4ο αντιχαλαζικό για τον ΕΛ.ΓΑ.
 
ωραία τα αντιχαλαζικά αλλά από χαλάζι και φέτος χορτάσαμε. Ποιός ο ρόλος τους?
Έγκαιρη ειδοποίηση ή εντοπισμός καταστροφών?? :D
 
Top