Emirates cabin crew

Re: Emirates info

Χμ κάτι τέτοιο υπέθεσα και εγω.. Σε ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο άμεση απάντηση ... Σου συνέβη ποτε κατι άσχημο;; Η ζωή εκεί εχει εγκληματικότητα ;
 
Re: Emirates info

Καλησπέρα παιδιά!
Ήταν κανείς σήμερα στο open day? Ενημερώθηκε κανείς για αύριο?
 
Re: Emirates info

Κανα νέο από το Open Day του Σαββάτου;
 
Re: Emirates info

Silvi":1u11sqy2 said:
Χμ κάτι τέτοιο υπέθεσα και εγω.. Σε ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο άμεση απάντηση ... Σου συνέβη ποτε κατι άσχημο;; Η ζωή εκεί εχει εγκληματικότητα ;

Τα ΗΕΑ είναι μια από τις ασφαλέστερες χώρες. Για θέματα εγκληματικότητας δεν πρέπει να ανησυχείς καθόλου.
 
Re: Emirates info

εγω αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι ποσος καιρος θα περασει μεχρι να πληρωθουμε πρωτη φορα κ ποσα περιπου χρηματα θα χρειαστουμε ολο αυτο το διαστημα! για ιατρικα θεματα που διαβασα οτι πρεπει να πληρωσουμε αλλα κ γενικα για να ανταπεξελθουμε!
 
Re: Emirates info

Υπολόγισε ότι ο πρώτος μισθός θα κατατεθεί σε περίπου ενάμιση μήνα από την ημέρα άφιξης στο Dubai. Καλό είναι να έχεις μαζί σου 1000 ευρώ (μίνιμουμ) για να μην αγχώνεσαι και να μην ξεμείνεις... Θα χρειαστεί να ψωνίσεις αρκετά πράγματα στην αρχή και το ποσό που σου δίνουν σαν βοήθημα για την αρχή ξοδεύεται πολύ γρήγορα... Ιατρικά έξοδα εκεί θα έχεις μόνο αν δεν έχεις ολοκληρώσει στην Ελλάδα όλες τις ιατρικές εξετάσεις και αν το Emirates Medical Centre κρίνει ότι χρειάζονται συμπληρωματικές εξετάσεις ή επιπλέον εμβόλια..
 
Re: Emirates info

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση ανταποκριση! πιστευα οτι θα χρειαστει περιπου ενα τριμηνο μεχρι τον πρωτο μισθο! ετσι οπως τα λες ειναι πολυ καλα!
 
Re: Emirates info

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν προσλαμβάνουν και άντρες ή
μόνο γυναίκες και μέχρι ποια ηλικία ?

Επίσης η εμπειρία σε ανάλογο πόστο είναι απαραίτητη για να σε προσλάβουν
ή μπορείς να τα καταφέρεις με μια καλή συνέντευξη ?

Αναφέρομαι σε Cabin Crew.
 
Re: Emirates info

Καλημέρα,
Το target group της εταιρείας είναι 21-33 θα έλεγα. Μπορεί να φτάσουν μέχρι τα 35, αν δουν ένα πολύ ενδιαφέρον βιογραφικό. Δυστυχώς, και πολύ άδικα κατά την ταπεινή μου άποψη, απορρίπτονται κατευθείαν οι υποψήφιοι 35+. Η προϋπηρεσία ως cabin crew δεν είναι απαραίτητη, αλλά οπωσδήποτε η εμπειρία στο customer service. Όσοι υποψήφιοι δεν έχουν καθόλου επαγγελματική εμπειρία και μόλις τελείωσαν το πανεπιστήμιο, έχουν σαν μόνα εφόδια την εμφάνιση, το νεαρό της ηλικίας και την τυχόν γνώση ξένων γλωσσών.
 
Re: Emirates info

Ξέρετε ποιες εταιρείες κάνουν προσλήψεις τώρα ?

Ευχαριστώ !
 
Top