Emirates cabin crew

Re: Emirates info

Dealer2 αυτο που θελει να πει ο φιλος παραπανω ειναι πως εφοσον μπεις σε οποιαδηποτε αεροπορικη,επανεξεταζεσαι καθε χρονο σε θεματα safety,security και πρωτες βοηθειες!Αυτο το ''μεσο'' που δυστυχως μαθαν οι περισσοτεροι Ελληνες, παιζει μονο σε ελληνικες αεροπορικες και οχι σε εταιρειες εξωτερικου.Οποτε οπως καλα τα λεει ο φιλος παραπανω καλυτερα να δεις τι χρειαζεται, να τα βελτιωσεις και να πας πιο προετοιμασμενη παρα να ψαχνεις διεξοδους ματαια!Και πιστεψε με η ικανοποιηση θα ναι τριπλη εφοσον τα καταφερεις!
 
Re: Emirates info

Καλησπέρα σας. Υπάρχει περίπτωση εν ώρα πτήσης να σου φερθούν άσχημα συνάδελφοι σου ή ανώτεροι σου ; Το να σου φερθούν άσχημα ή με αγένεια πελάτες ειναι λογικό και φαντάζομαι συνηθισμένο.. Ωστόσο αν σου προκαλέσουν προβλήματα οι άλλοι συνάδελφοι/ ανώτεροι τι μπορείς να κανεις ;; Γενικά πιο ειναι το πιο κοινό πρόβλημα εν ώρα πτήσης ;;;
Ευχαριστβ εκ των προτέρων ...
Υ.Γ Αν υπάρχει καποιος που να παρακολούθησε τις τελευταίες συνεντεύξεις ας στείλει καποια πληροφορία με το τι τους ζητήθηκε ...
 
Re: Emirates info

Silvi γιατί το ρωτάς αυτό?

Θα ακούσεις γενικά πολλές ιστορίες για τσακωμούς, ίντριγκες και μαλλιοτραβήγματα. Αλλα αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά, όπως σε όλες τις δουλειές.

Η ιεραρχία είναι πολύ σημαντική στην Emirates, όπως και ο επαγγελματισμός με τον οποίο αντιμετωπίζεις τους πελάτες και τους ανωτέρους σου. Εαν υπάρξουν ακραίες συμπεριφορές τότε το περιστατικό διερευνάται, τίποτα δεν αφήνεται στην τύχη του.
 
Re: Emirates info

Ευχαριστω παρα πολυ για την άμεση απάντηση . Η αληθεια ειναι οτι ρώτησα καθως εχω ακούσει καποια περιστατικά. Ενδιαφέρομαι παρα πολυ για αυτή την δουλεια και ψάχνω καθε μικρη κσι ανοητη λεπτομέρεια.
 
Re: Emirates info

Καλησπέρα!!Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να σε δεχτούν σε ημέρα assessment πριν το πέρας των 6μηνών.Έχω διαβάσει ότι έχει γίνει κι ότι είναι ανάλογα τον recruiter αλλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω αν γνωρίζει κάποιος..Ευχαριστώ!
 
Re: Emirates info

Συμβαίνει συχνά κάποιοι να ξαναπηγαίνουν πριν το εξάμηνο. Εξαρτάται από τον recruiter πόσο τυπικός είναι για να σε δεχθεί ή όχι.
 
Re: Emirates info

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Αν μου στείλουν πρόσκληση για το επόμενο σκέφτομαι να δοκιμάσω κι ας μην πέρασε 6μηνο από το FI.Δεν έχω να χάσω κάτι άλλωστε!!
 
Re: Emirates info

cabin crew Ευχαριστώ για το θέμα

Με κάλεσαν και εμένα για συνέντευξη, σε μια ευδομάδα στην Αθήνα, στην Ledra Hotel.


Θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν ξέρεις τις ερωτήσεις που θα μου κάνουν κατα τη διαρκεια της συνέντευξης?


Θα ήθελα να πάω όσο πιο προετοιμασμένος γίνεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Re: Emirates info

Gabriel oι ερωτήσεις είναι σχετικές με το βιογραφικό σου.Υπάρχει περίπτωση να ερωτηθείς αν αντιμετώπισες ποτέ δύσκολη συνεργασία,αν χρειάστηκε να υπερβείς τις προσδοκίες κάποιου πελάτη,αν είχες αντιμετωπίσει δυσαρεστημένο πελάτη και πως το χειρίστηκες,αν έχεις δουλέψει με άτομα άλλης εθνικότητας και τι μάθημα πήρες από τη συνεργασία αυτή,η πιο δύσκολη περίοδος στη ζωή σου μέχρι τώρα και πως αντιμετώπισες την κατάσταση που την προκάλεσε,το μεγαλύτερό σου κατόρθωμα μέχρι τώρα,γιατί θες να εργαστείς στην emirates..Αυτές θυμάμαι από τη δική μου συνέντευξη,ελπίζω να βοήθησα!!Να είσαι χαλαρός και να χαμογελάς συνέχεια!Καλή επιτυχία!!
 
Re: Emirates info

Ευχαριστώ για την απάντηση ursus.

Θα ήθελα να κάνω μια άλλη ερώτηση πάνω στο topic της εξής σελίδας:

http://www.emirateslife.gr/open-days

Σε αυτήν την σελίδα αναφέρει, ότι η συνέντευξη περιέχει τρια σταδια, που διαρκεί τρεις ολόκληρες μέρες. (Γράφει ένας απο τους εργαζόμενους ή πρωην εργαζόμενους της Emirates)



Ξέρει κανείς αν αυτό ισχύει ακόμα? Ή όλα τελειώνουν σε μια μέρα?

Δεν είμαι απο Αθήνα και πρέπει να προγραματίσω το εισητήριο επιστροφής με το αεροπλάνο. Και αν το ξέρω απο πρίν θα έχω πιο καλή τιμή.

Ευχαριστώ


Παντως όπωσδήποτε θα τους στείλω email μπας και μου δώσουν απάντηση
 
Top